Romanian Grand Prix FCI 2013 - Finala

Sopron 

Data: 12-09-2015
Ora lansarii: 09:30
Distanta (km): 405
Porumbei: 235
Nr. Inel Crescator Tara
1 DV-0666-260-15 Acar Mert
2 FCA-252488-14 Aguirrezabala Lucas jr
3 B-2155415-15 Alaerts Johan & Noah jr
4 RO-425859-15 Ale Demian jr
5 RO-409583-15 Ambrus Levente
6 IT-60075-15 Anfonssi Gabriele jr
7 SK-02106-112-15 Antalikova Jana jr
8 PORT-5269706-15 Antonio Jose f.Estrangeiro
9 PORT-5192034-15 Antonio Jose Ferreira Branco
10 PORT-5192016-15 Antonio Jose Ferreira Branco
11 FR-424512-15 Arina Poteaux jr
12 FCA-252242-14 Ascaini Patricio jr
13 SLO-107-146-15 Balec Bojan
14 SK-02106-642-15 Bargel Gabriel
15 SK-02106-604-15 Bargel Gabriel
16 CRO-21639-15 Belavic Danijel
17 IT-75911-15 Bignardi Mario
18 NOR-026-20-15 Bjarte Alver
19 SLO-102-411-15 Bocek Rok jr
20 UKR-06098-15 Bodnaras Dumitru jr
21 CRO-21245-15 Brataljenovic Marinko
22 GB-S-12256-15 Brian Holland
23 B-2185877-15 Brugmans Sabrina
24 IT-145189-15 Busoli Jessica jr
25 B-2185671-15 Buvens Roger
26 FCA-252453-14 Cacciabue Jose Maria
27 CRO-14030-15 Caktas Ante jr
28 IT-67226-15 Camplani Luigi
29 IT-100659-15 Carboni Eros
30 B-6074941-15 Ceuters Tamara jr
31 FR-237419-15 Cholet Leysens
32 FR-176135-15 Corine Andrieiff
33 IT-84179-15 Correggiari& Padovano
34 RO-436643-15 Danila Dan
35 DV-04939-338-15 Daum Finn-Leon
36 FR-271311-15 Deschamps Freres
37 IT-117048-15 Dionigi Alberto jr
38 B-6130816-15 Dockx Leo & Gerry
39 DV-01972-1360-15 Dotschat Carolin-Jasmin
40 FCA-252202-14 Echeverria & Erratchu
41 FCA-252348-14 Estevaz Aaron jr
42 FCA-252353-14 Estevez Facundo
43 FCA-252328-14 Estevez Mauricio
44 GR-2444212-15 Exarhos Thomas jr
45 ESP-205457-15 Felipe Bertomeu
46 CZ-0333-66-15 Filip Frantisek
47 CZ-0333-65-15 Filip Frantisek
48 CZ-072-505-15 Filipi Team
49 CZ-0218-3175-15 Florian+Tomicek
50 FR-070902-15 Franck Salmon
51 FR-245058-15 Francois Jardin jr
52 SLO-116-409-15 Franko Tim jr
53 FR-123002-15 Frederic Simon
54 AU-336-609-15 Gamsjager Franz
55 SK-01406-220-15 Gasko Frantisek
56 AU-503-960-15 Glanzer Sarah jr
57 AU-503-940-15 Glanzer Sarah jr
58 FCA-252260-14 Goldenberg Abril jr
59 FCA-252230-14 Goldenberg Pedro
60 FCA-252333-14 Gonzalez Jose Daniel
61 SERB-640003-15 Gosic Radovan
62 CRO-25501-15 Gotovac Ante
63 CRO-18916-15 Grafina Goran
64 IT-138499-15 Gramigna Adolfo jr
65 SK-02806-431-15 Grek Peter
66 NOR-015-1167-15 Guslein Hadland
67 B-3134892-15 Haesaert Yannick jr
68 CZ-0321-304-15 Hahnel Rudolf
69 CZ-0321-302-15 Hahnel Rudolf
70 B-1036417-15 Harchies Cyril jr
71 B-6099689-15 Henderickx Bart
72 CZ-043-2806-15 Husak Tomas jr
73 DV-06678-1139-15 Huskens Niclas
74 AU-106-63-15 Ivanshitz Clemens
75 FR-181517-15 Jacinto Ferreira De Almeida
76 SLO-115-16-15 Janez Pacnik
77 FR-060662-15 Jean-Pierre Le Gallo
78 FR-407152-15 Jerome Delattre jr
79 PORT-5269747-15 Joao Carlos Roque C.Martins
80 PORT-5269774-15 Joao Carlos Roque C.Martins
81 PORT-5204401-15 Joao Jose Tricao Ferreira
82 PORT-5204527-15 Joao Manuel Luz Ferreira jr
83 PORT-5137009-15 Joaquim T.Saraiva & Filhos
84 PORT-5137020-15 Joaquim T.Saraiva & Filhos
85 FR-327809-15 Jordan Merlin jr
86 HU-D-920524-15 Juhasz Erno
87 DV-01972-1357-15 Junker Tom
88 AU-607-30-15 Kainersdorfer Heinz
89 SK-01807-516-15 Kasan Josef
90 SLO-102-121-15 Kaucevic Anton
91 SLO-102-122-15 Kaucevic Patrik jr
92 GR-0303034-15 Kazoglou Vasilis
93 CRO-32605-15 Kelava Nikolina jr
94 B-1115072-15 Kersten Logan jr
95 GR-0505010-15 Kinis Nicolaos
96 GR-0618013-15 Kivranogloy Vasilis
97 SK-01105-105-15 Klacansky Jan+Radovan
98 DV-05726-288-15 Klostermann Max
99 DV-01559-50-15 Kolossa Rene-Pascal
100 RO-409390-15 Kopacz Attila
101 CZ-0277-320-15 Kopecek Bohuslav
102 FCA-252478-14 Kopp Daniel
103 CRO-35153-15 Koren Hrvoje jr
104 SERB-650107-15 Kovacevic Branko
105 AU-320-470-15 Koza Karl
106 CZ-0300-407-15 Krotky Vladimir
107 CZ-0234-2021-15 Kubacek Lubomir
108 SK-01009-2482-15 Kurek Juraj
109 SK-02903-268-15 Kurek Peter ml. jr
110 SK-02903-208-15 Kurek Peter ml. jr
111 CRO-07981-15 Kurtovic Ivan
112 SK-0999-6552-15 Kusnirak Lukas jr
113 FCA-252050-14 Laiz Nicolas jr
114 FCA-252049-14 Laiz Nicolas jr
115 HU-D-861316-15 Lapossi Mercedesz jr
116 SLO-112-5762-15 Lemut Gregor jr
117 FCA-252510-14 Leoz Eugenio jr
118 SERB-609067-15 Lerinc Ervin
119 B-2048146-15 Lismont Patrick
120 FR-019393-15 Ludovic Tantart jr
121 GB-V-44908-15 M.E.Chadwick
122 GB-B-36728-15 M.John & Son
123 GB-R-36736-15 M.John & Son
124 UKR-27835-15 Macoviciuc Vasil jr
125 DV-02651-1073-15 Mai Maximilian
126 CZ-0163-829-15 Manak Stepan jr
127 AU-301-921-15 Marchat Nicole jr
128 SERB-656251-15 Marko Vukcevic jr
129 AU-318-1718-15 Markovic Sandra jr
130 AU-318-1724-15 Markovic Sandra jr
131 FR-144360-15 Mathieu Capdeviole jr
132 CRO-09862-15 Matos Leonardo jr
133 HU-01-68305-15 Matuz Tibor
134 FR-422285-15 Melanie Pochon
135 FR-299383-15 Michel Dauchez
136 UKR-2273002-15 Mihalet Iaroslav
137 FCA-252534-14 Molins Osvaldo
138 IT-68503-15 Moretti G Battista
139 IT-68572-15 Moretti G Battista
140 IT-68517-15 Moretti Valentina jr
141 GR-2444012-15 Moshoy Antonis
142 GB-B-12289-15 Mr & Mrs Gregson
143 GB-B-12290-15 Mr & Mrs Gregson
144 IT-16059-15 Nasternak Leonardo jr
145 AU-602-1049-15 Neag Anna Maria jr
146 IT-92056-15 Nichita George Alexandru jr
147 GB-E-39272-15 Nick Orchard
148 DV-01125-1469-15 Niehaus Pascal
149 RO-780121-15 Nitu Aida jr
150 RO-780116-15 Nitu Maya jr
151 RO-780287-15 Nitu Robert Petre
152 CZ-0135-667-15 Novakova Veronika jr
153 GR-2828009-15 Ntentos Stavros
154 SERB-668609-15 Oracic Josip
155 RO-906401-15 Oros Bogdan
156 SK-02904-1082-15 Ovsak Stanislav
157 IT-97247-15 P.L.S. Di Piccinini
158 RO-427147-15 Pantea Rares jr
159 PORT-5085012-15 Paulo Campos
160 FCA-252121-14 Pavon & Perez
161 B-1166762-15 Pene Xavier jr
162 SLO-108-6416-15 Peternelj Jani
163 ESP-196529-15 Petru Scurtu
164 FR-184014-15 Philippe Beau
165 B-1120848-15 Philippens Pierre
166 B-1094148-15 Pierre Roger & David
167 RO-425900-15 Pigeons Airport Team
168 RO-425803-15 Pigeons Airport Team
169 FCA-252058-14 Pili Francisco
170 FCA-252516-14 Pinedo Augustin jr
171 RO-363118-15 Pisla Daniel
172 SLO-108-6210-15 Plajbes Uros jr
173 SLO-101-58-15 Podjed Bostjan
174 SLO-101-25-15 Podjed Bostjan
175 IT-117047-15 Pohoata Cosmin Florin jr
176 GR-1200091-15 Poyrsanidis Nikolaos
177 SLO-102-310-15 Puntnar Joze
178 CZ-0310-214-15 Pyszko Karel+Radek
179 SERB-679668-15 Radeljevic Borislav
180 FR-182653-15 Raphael Barroso jr
181 NOR-100-811-15 Raymond Kalleklev
182 SLO-108-6087-15 Ribnikar France
183 PORT-5300715-15 Ricardo Taipina jr
184 PORT-5300143-15 Ricardo Taipina jr
185 PORT-5300138-15 Ricardo Taipina jr
186 FCA-252017-14 Roncaglia Daniel jr
187 FCA-252011-14 Roncaglia Martin jr
188 B-2283217-15 Rondags Gert jr
189 RUS-15177-15 Rusia
190 RUS-09384-15 Rusia
191 RUS-11532-15 Rusia
192 RUS-11077-15 Rusia
193 CRO-07850-15 Ruzic Boris jr
194 SERB-601073-15 Ruzic Zarko
195 CZ-0137-535-15 Safranko Jifi
196 IT-116009-15 Santamaria Marta jr
197 DV-1559-295-15 Schneider Madeleine
198 DV-5711-1357-15 Schropp Kathrin jr
199 SK-0908-18-15 Schvarcz Jan
200 FR-393132-15 Sebastien Blanpain jr
201 IT-67060-15 Seghezzi Giuditta
202 SK-0999-5023-15 Skolsky holubnik Kvacany jr
203 SK-02302-1794-15 Skolsky houlobnik Sp.Podhradie jr
204 SLO-108-6654-15 Slibar Aljaz jr
205 CZ-0178-5650-15 Snovicka Lucie
206 DV-01559-195-15 Sonntag Dominic
207 SLO-107-607-15 Sovic Miha
208 SLO-107-544-15 Sovic Zvonko
209 CZ-0264-1373-15 Spalovska Veronika jr
210 SLO-102-501-15 Srecko Golob
211 IT-145382-15 Sternieri Germano
212 SLO-107-284-15 Stih Grega jr
213 UKR-06143-15 Strijeniuc Anatoli
214 HU-M-141811-15 Szaraz Gyorgy
215 ESP-203224-15 Tandem Tortosa
216 NOR-026-676-15 Tim Igelkjan
217 B-2128700-15 Tribout Lien jr
218 RO-427133-15 Trinc Tudor jr
219 RO-427137-15 Trinc Tudor jr
220 NOR-015-1719-15 Trygve Tjessen
221 FR-116758-15 Tyana Gerard jr
222 FCA-252228-14 Urbina Martin jr
223 FCA-252225-14 Urbina Martin jr
224 IT-70336-15 Vallarino Francesco
225 B-6097697-15 Van Hove-Uytterhoeven
226 SK-02307-1312-15 Vernarsky Vladimir
227 SLO-117-13-15 Vesel Miran
228 IT-128753-15 Vitiello Anselmo jr
229 FCA-252490-14 Vivio Franco jr
230 AU-307-220-15 Weitzbauer Josef
231 IT-79842-15 Yii Fei
232 CZ-0141-319-15 Zeman Petr
233 CZ-0141-341-15 Zeman Petr
234 AU-602-567-15 Zerner Marco jr
235 AU-602-574-15 Zerner Marco jr
Locul Inel Crescator Timp Punctaj Viteza Tara
1 AU-602-574-15 Zerner Marco jr 2015-09-12 16:19:34.61 0,011 988,83 m/min
2 B-2155415-15 Alaerts Johan & Noah jr 2015-09-12 16:19:39.31 0,021 988,64 m/min
3 GR-2444212-15 Exarhos Thomas jr 2015-09-12 16:22:00.60 0,032 982,99 m/min
4 FR-184014-15 Philippe Beau 2015-09-12 16:27:35.68 0,042 969,84 m/min
5 SLO-102-501-15 Srecko Golob 2015-09-12 16:39:47.03 0,053 942,33 m/min
6 GR-0505010-15 Kinis Nicolaos 2015-09-12 16:39:48.06 0,063 942,3 m/min
7 IT-100659-15 Carboni Eros 2015-09-12 16:41:43.38 0,074 938,1 m/min
8 NOR-026-676-15 Tim Igelkjan 2015-09-12 16:41:44.51 0,084 938,06 m/min
9 DV-02651-1073-15 Mai Maximilian 2015-09-12 16:51:26.92 0,095 917,43 m/min
10 IT-75911-15 Bignardi Mario 2015-09-12 17:04:46.33 0,105 890,56 m/min
11 RO-780116-15 Nitu Maya jr 2015-09-12 17:06:59.59 0,116 886,23 m/min
12 FR-070902-15 Franck Salmon 2015-09-12 17:18:48.11 0,126 863,9 m/min
13 NOR-100-811-15 Raymond Kalleklev 2015-09-12 17:19:01.18 0,137 863,5 m/min
14 RUS-11532-15 Rusia 2015-09-12 17:36:55.55 0,147 831,75 m/min
15 CZ-072-505-15 Filipi Team 2015-09-12 17:37:31.95 0,158 830,71 m/min
16 AU-318-1718-15 Markovic Sandra jr 2015-09-12 17:39:47.33 0,168 826,89 m/min
17 IT-145382-15 Sternieri Germano 2015-09-12 17:46:21.78 0,179 815,94 m/min
18 ESP-196529-15 Petru Scurtu 2015-09-12 17:50:56.94 0,189 808,47 m/min
19 FCA-252260-14 Goldenberg Abril jr 2015-09-12 17:52:16.96 0,200 806,32 m/min
20 CZ-0163-829-15 Manak Stepan jr 2015-09-12 17:55:37.21 0,210 801 m/min
21 SLO-108-6210-15 Plajbes Uros jr 2015-09-12 18:02:41.66 0,221 789,94 m/min
22 IT-145189-15 Busoli Jessica jr 2015-09-12 18:03:49.45 0,231 788,21 m/min
23 GB-B-12289-15 Mr & Mrs Gregson 2015-09-12 18:03:51.30 0,242 788,16 m/min
24 CZ-0277-320-15 Kopecek Bohuslav 2015-09-12 18:04:10.60 0,252 787,67 m/min
25 RO-409390-15 Kopacz Attila 2015-09-12 18:12:13.71 0,263 775,52 m/min
26 IT-97247-15 P.L.S. Di Piccinini 2015-09-12 18:17:38.94 0,273 767,56 m/min
27 GR-2444012-15 Moshoy Antonis 2015-09-12 18:23:54.76 0,284 758,55 m/min
28 HU-01-68305-15 Matuz Tibor 2015-09-12 18:25:09.37 0,294 756,79 m/min
29 ESP-205457-15 Felipe Bertomeu 2015-09-12 18:39:40.05 0,305 736,81 m/min
30 FCA-252328-14 Estevez Mauricio 2015-09-12 18:48:13.95 0,315 725,5 m/min
31 SERB-650107-15 Kovacevic Branko 2015-09-12 18:53:03.25 0,326 719,29 m/min
32 RUS-09384-15 Rusia 2015-09-12 18:53:08.54 0,336 719,18 m/min
33 NOR-026-20-15 Bjarte Alver 2015-09-12 18:56:24.69 0,347 715,03 m/min
34 FR-271311-15 Deschamps Freres 2015-09-12 19:04:38.82 0,357 704,78 m/min
35 AU-301-921-15 Marchat Nicole jr 2015-09-12 19:10:35.36 0,368 697,57 m/min
36 CZ-0333-65-15 Filip Frantisek 2015-09-12 19:23:43.61 0,378 682,13 m/min
37 AU-602-1049-15 Neag Anna Maria jr 2015-09-12 19:24:04.71 0,389 681,73 m/min
38 SK-02903-268-15 Kurek Peter ml. jr 2015-09-12 19:26:41.64 0,399 678,74 m/min
39 IT-68517-15 Moretti Valentina jr 2015-09-12 19:38:22.51 0,410 665,71 m/min
40 SK-01807-516-15 Kasan Josef 2015-09-12 19:41:15.46 0,420 662,57 m/min
41 UKR-2273002-15 Mihalet Iaroslav 2015-09-12 19:46:02.33 0,431 657,43 m/min
42 CRO-07981-15 Kurtovic Ivan 2015-09-12 20:09:56.46 0,441 632,87 m/min
43 IT-128753-15 Vitiello Anselmo jr 2015-09-13 08:05:57.21 0,452 298,68 m/min
44 B-2128700-15 Tribout Lien jr 2015-09-13 08:46:08.56 0,462 290,08 m/min
45 SLO-102-310-15 Puntnar Joze 2015-09-13 09:08:06.96 0,473 285,59 m/min
46 SLO-116-409-15 Franko Tim jr 2015-09-13 09:09:06.61 0,483 285,39 m/min
47 IT-68503-15 Moretti G Battista 2015-09-13 10:06:36.62 0,494 274,28 m/min
48 SK-0908-18-15 Schvarcz Jan 2015-09-13 10:08:35.58 0,504 273,91 m/min
49 FR-144360-15 Mathieu Capdeviole jr 2015-09-13 10:30:15.19 0,515 269,95 m/min
50 RO-425859-15 Ale Demian jr 2015-09-13 10:36:51.32 0,525 268,77 m/min
51 B-1036417-15 Harchies Cyril jr 2015-09-13 10:59:30.31 0,536 264,79 m/min
52 DV-01125-1469-15 Niehaus Pascal 2015-09-13 10:59:34.56 0,546 264,78 m/min
53 FR-019393-15 Ludovic Tantart jr 2015-09-13 10:59:57.06 0,557 264,71 m/min
54 CRO-35153-15 Koren Hrvoje jr 2015-09-13 11:15:16.07 0,567 262,09 m/min
55 FCA-252050-14 Laiz Nicolas jr 2015-09-13 11:15:22.64 0,578 262,07 m/min
56 SK-02307-1312-15 Vernarsky Vladimir 2015-09-13 11:45:30.56 0,588 257,06 m/min
57 FCA-252534-14 Molins Osvaldo 2015-09-13 12:11:58.08 0,599 252,81 m/min
58 SERB-609067-15 Lerinc Ervin 2015-09-13 12:27:11.56 0,609 250,43 m/min
59 AU-607-30-15 Kainersdorfer Heinz 2015-09-13 12:33:59.79 0,620 249,38 m/min
60 CZ-0137-535-15 Safranko Jifi 2015-09-13 12:40:10.50 0,630 248,44 m/min
61 SK-02904-1082-15 Ovsak Stanislav 2015-09-13 12:40:49.82 0,641 248,34 m/min
62 IT-67060-15 Seghezzi Giuditta 2015-09-13 13:00:54.28 0,651 245,32 m/min

Informatii utile

A inceput licitatia porumeilor de la columbodrom. Pentru a licita intrati aici

Pentru transportul porumbeilor din tara la columbodromul nostru va rugam sa sunati la acest numar: 0732170200

Deoarece nicio comapanie de curierat nu mai transporta porumbei, s-au creat centre de colectare, in tara, pentru Columbodromul din Arad. Aici aveti datele de contact, sau in sectiunea de contact a site-ului: 

 
Cluj-Napoca:
Racean Alexandru, tel: 0740 455 980
Prahova:
Tules Ialcin, tel: 0722 451 669
Budisteanu Sorin
Pitesti Aleea Carpenului Bl E 4  Ap 27
Jud Arges
Tel 0766-258417

Concursuri

Comentarii si Pareri

Vezi toate comentarile

24-05-2018Pigeon
good day, we found a mail pigeon in Slovakia. the number is: Yellow ring: RO-2017-9009834 RO GOLD black ring: BRICON 5000 has been here for 6 days can you contact the owner?
20-09-2016puscasu
buna ziua , am gasit un porumbel cu seria Ro2016 928605 fci ranit la o aripa in judetul Botosani.daca sunte ti interesat de el ma puteti contacta la 0740452232
02-09-2016Victor
Am gasit un porumbel voiajor de concurs cu seria RO 2015 884518 FCI BRICON 5000 in jud. Ialomita , localitatea Axintele.Tel 0751127235.
12-07-2016Petre
Buna ziua ! Astazi data de 12-07-2016 am prins porumbeii cu seriile (=0688256-2010=) (=2014-FCI-0547868=)si (=2015-RO-FCI-331363=) !!! Oras-Bumbesti-Jiu- Sat-Tetila relatii pe Email--- mbibanu12001@yahoo.com !

Sponsori si Parteneri

Social