Romanian Grand Prix FCI 2013 - Finala

Kiskunfelegyhaza 2 

Data: 27-08-2015
Ora lansarii: 08:00
Distanta (km): 125
Porumbei: 287
Nr. Inel Crescator Tara
1 DV-0666-260-15 Acar Mert
2 FCA-252488-14 Aguirrezabala Lucas jr
3 B-2155415-15 Alaerts Johan & Noah jr
4 RO-425859-15 Ale Demian jr
5 HU-M-142958-15 Alma-Solt jr
6 RO-409583-15 Ambrus Levente
7 IT-60075-15 Anfonssi Gabriele jr
8 SK-02106-112-15 Antalikova Jana jr
9 PORT-5269706-15 Antonio Jose f.Estrangeiro
10 PORT-5192034-15 Antonio Jose Ferreira Branco
11 FR-424512-15 Arina Poteaux jr
12 NOR-008-342-15 Arne Knudsen
13 FCA-252242-14 Ascaini Patricio jr
14 SERB-627273-15 Badrljica Nemanja jr
15 SLO-107-146-15 Balec Bojan
16 SK-02106-604-15 Bargel Gabriel
17 SK-02106-642-15 Bargel Gabriel
18 FCA-252250-14 Barontini Jorge
19 CRO-21639-15 Belavic Danijel
20 IT-75911-15 Bignardi Mario
21 SLO-113-1016-15 Birk Srebotnjak jr
22 SLO-113-1017-15 Birk Srebotnjak jr
23 NOR-026-20-15 Bjarte Alver
24 UKR-06001-15 Bodnaras Dumitru jr
25 UKR-06098-15 Bodnaras Dumitru jr
26 CRO-21251-15 Brataljenovic Marinko
27 GB-S-12256-15 Brian Holland
28 B-2185877-15 Brugmans Sabrina
29 SK-02904-1203-15 Bucek Eduard
30 UKR-2249904-15 Bugai Roman
31 IT-145189-15 Busoli Jessica jr
32 B-2185671-15 Buvens Roger
33 FCA-252453-14 Cacciabue Jose Maria
34 PORT-5340248-15 Cachopas & Madeira
35 B-6113639-15 Caems Robin jr
36 CRO-14030-15 Caktas Ante jr
37 IT-67226-15 Camplani Luigi
38 IT-100659-15 Carboni Eros
39 CRO-17897-15 Cerancevic Matej jr
40 B-6074941-15 Ceuters Tamara jr
41 FR-237419-15 Cholet Leysens
42 FR-226531-15 Christophe Gueguain jr
43 B-3130426-15 Coone Robbe jr
44 FR-176135-15 Corine Andrieiff
45 IT-84174-15 Correggiari & Padovano
46 IT-84179-15 Correggiari& Padovano
47 SERB-641843-15 Cuso Geza
48 RO-436643-15 Danila Dan
49 DV-04939-338-15 Daum Finn-Leon
50 B-4025251-15 De Pauw Lorenzo jr
51 FR-271311-15 Deschamps Freres
52 IT-117048-15 Dionigi Alberto jr
53 B-6130816-15 Dockx Leo & Gerry
54 DV-01972-1360-15 Dotschat Carolin-Jasmin
55 FCA-252202-14 Echeverria & Erratchu
56 FCA-252348-14 Estevaz Aaron jr
57 FCA-252353-14 Estevez Facundo
58 FCA-252328-14 Estevez Mauricio
59 SK-02601-203-15 Evin Peter jr
60 GR-2444212-15 Exarhos Thomas jr
61 HU-D-895584-15 Fenyvesi Balazs es Norbert jr
62 CZ-0333-65-15 Filip Frantisek
63 CZ-0333-66-15 Filip Frantisek
64 CZ-072-405-15 Filipi Team
65 CZ-0218-3175-15 Florian+Tomicek
66 IT-12179-15 Florini Laura E Daniele
67 FR-070902-15 Franck Salmon
68 FR-245058-15 Francois Jardin jr
69 SLO-116-424-15 Franko Tim jr
70 SLO-116-409-15 Franko Tim jr
71 FR-226533-15 Gabriel Gueguain jr
72 B-3016027-15 Galle-Wynants
73 IT-108933-15 Galli Emma jr
74 SK-01406-220-15 Gasko Frantisek
75 GR-2125237-15 Gilantzis Panagiotis
76 AU-503-940-15 Glanzer Sarah jr
77 AU-503-960-15 Glanzer Sarah jr
78 FCA-252260-14 Goldenberg Abril jr
79 FCA-252230-14 Goldenberg Pedro
80 FCA-252333-14 Gonzalez Jose Daniel
81 SLO-112-6465-15 Goranic Marko
82 CRO-09861-15 Gorupec Marko jr
83 SERB-640003-15 Gosic Radovan
84 CRO-25501-15 Gotovac Ante
85 CRO-18916-15 Grafina Goran
86 IT-138499-15 Gramigna Adolfo jr
87 SK-02806-431-15 Grek Peter
88 NOR-015-1167-15 Guslein Hadland
89 B-3134892-15 Haesaert Yannick jr
90 CZ-0321-304-15 Hahnel Rudolf
91 B-1036417-15 Harchies Cyril jr
92 DV-0176-611-15 Helmke Chris
93 B-6099689-15 Henderickx Bart
94 B-2312358-15 Herbots Kobe & Kato jr
95 CZ-043-2806-15 Husak Tomas jr
96 DV-06678-1139-15 Huskens Niclas
97 AU-106-63-15 Ivanshitz Clemens
98 SLO-115-16-15 Janez Pacnik
99 PORT-5307710-15 Jardim Infantil Pro-Vida jr
100 FR-060662-15 Jean-Pierre Le Gallo
101 FR-407152-15 Jerome Delattre jr
102 PORT-5269747-15 Joao Carlos Roque C.Martins
103 PORT-5204426-15 Joao Jose Tricao Ferreira
104 PORT-5204401-15 Joao Jose Tricao Ferreira
105 PORT-5204428-15 Joao Manuel Luz Ferreira jr
106 PORT-5204527-15 Joao Manuel Luz Ferreira jr
107 PORT-5435323-15 Jose Dinis Rodrigues Alves jr
108 HU-D-920524-15 Juhasz Erno
109 AU-607-30-15 Kainersdorfer Heinz
110 AU-101-4065-15 Kaintz Johann
111 SK-01004-1739-15 Kanas Daniel
112 GR-0820034-15 Karamalis Nikolaos
113 SK-01807-516-15 Kasan Josef
114 SLO-102-122-15 Kaucevic Patrik jr
115 GR-0303034-15 Kazoglou Vasilis
116 CRO-32605-15 Kelava Nikolina jr
117 B-1115072-15 Kersten Logan jr
118 GR-0505010-15 Kinis Nicolaos
119 SK-01105-105-15 Klacansky Jan+Radovan
120 DV-05726-288-15 Klostermann Max
121 SLO-112-6009-15 Kobal Stefan
122 DV-01559-50-15 Kolossa Rene-Pascal
123 AU-101-4377-15 Konigshofer Josef
124 RO-409390-15 Kopacz Attila
125 CZ-0277-320-15 Kopecek Bohuslav
126 CRO-35153-15 Koren Hrvoje jr
127 SERB-650107-15 Kovacevic Branko
128 UKR-06644-15 Krasnopolski Matvei jr
129 UKR-06638-15 Kriski Vladimir
130 CZ-0234-2020-15 Kubacek Lubomir
131 CZ-0234-2021-15 Kubacek Lubomir
132 SK-01009-2482-15 Kurek Juraj
133 SK-02903-268-15 Kurek Peter ml. jr
134 SK-02903-208-15 Kurek Peter ml. jr
135 SK-02903-210-15 Kurek Peter ml. jr
136 CRO-07981-15 Kurtovic Ivan
137 SK-0999-6552-15 Kusnirak Lukas jr
138 FCA-252049-14 Laiz Nicolas jr
139 FCA-252050-14 Laiz Nicolas jr
140 HU-D-861316-15 Lapossi Mercedesz jr
141 FCA-252027-14 Larrigau Rodrigo
142 FR-233902-15 Laurent Guyard
143 SLO-112-5762-15 Lemut Gregor jr
144 FCA-252510-14 Leoz Eugenio jr
145 SERB-609067-15 Lerinc Ervin
146 FR-294445-15 Lucas Jankowski jr
147 FR-019393-15 Ludovic Tantart jr
148 GB-V-44908-15 M.E.Chadwick
149 GB-R-36736-15 M.John & Son
150 GB-B-36728-15 M.John & Son
151 CZ-0248-123-15 Machac Marek jr
152 B-3062894-15 Mahieu Angelique jr
153 DV-02651-1073-15 Mai Maximilian
154 AU-301-921-15 Marchat Nicole jr
155 AU-301-919-15 Marchat Nicole jr
156 SERB-656251-15 Marko Vukcevic jr
157 SERB-656178-15 Marko Vukcevik jr
158 SERB-640286-15 Markovic Jelena jr
159 AU-318-1724-15 Markovic Sandra jr
160 AU-318-1718-15 Markovic Sandra jr
161 IT-67061-15 Mascheretti Antonio jr
162 FR-144360-15 Mathieu Capdeviole jr
163 CRO-09862-15 Matos Leonardo jr
164 GB-C-19272-15 Matt Cotton
165 HU-01-68305-15 Matuz Tibor
166 HU-23-67733-15 Meszaros es fiai
167 FR-299383-15 Michel Dauchez
168 ESP-223527-15 Miguer Angel Gdinez Castro
169 UKR-2273001-15 Mihalet Iaroslav
170 UKR-2273002-15 Mihalet Iaroslav
171 CRO-35224-15 Mikec Marko jr
172 CRO-19405-15 Misljan Vladimir
173 SK-01107-651-15 Mlatko Julius
174 FCA-252534-14 Molins Osvaldo
175 IT-68572-15 Moretti G Battista
176 IT-68503-15 Moretti G Battista
177 GR-2444012-15 Moshoy Antonis
178 GB-B-12290-15 Mr & Mrs Gregson
179 GB-B-12289-15 Mr & Mrs Gregson
180 IT-16059-15 Nasternak Leonardo jr
181 IT-92056-15 Nichita George Alexandru jr
182 GB-E-39272-15 Nick Orchard
183 DV-01125-1470-15 Niehaus Melanie
184 DV-01125-1469-15 Niehaus Pascal
185 RO-780121-15 Nitu Aida jr
186 RO-780116-15 Nitu Maya jr
187 CZ-0135-667-15 Novakova Veronika jr
188 GR-2828009-15 Ntentos Stavros
189 CRO-19677-15 Olivier Vladimir
190 SERB-668609-15 Oracic Josip
191 RO-906401-15 Oros Bogdan
192 SK-02904-1081-15 Ovsak Stanislav
193 SK-02904-1082-15 Ovsak Stanislav
194 IT-97247-15 P.L.S. Di Piccinini
195 RO-427147-15 Pantea Rares jr
196 PORT-5085012-15 Paulo Campos
197 FCA-252121-14 Pavon & Perez
198 B-1166762-15 Pene Xavier jr
199 IT-9575-15 Pennino Giuseppe jr
200 ESP-196529-15 Petru Scurtu
201 FR-184014-15 Philippe Beau
202 B-1120848-15 Philippens Pierre
203 B-1094148-15 Pierre Roger & David
204 RO-425803-15 Pigeons Airport Team
205 RO-425900-15 Pigeons Airport Team
206 FCA-252505-14 Pinedo Augustin jr
207 FCA-252503-14 Pinedo Augustin jr
208 FCA-252516-14 Pinedo Augustin jr
209 RO-363118-15 Pisla Daniel
210 SLO-108-6210-15 Plajbes Uros jr
211 SLO-101-25-15 Podjed Bostjan
212 IT-117047-15 Pohoata Cosmin Florin jr
213 RO-425843-15 Popa Razvan jr
214 B-1162574-15 Pourbaix Marnick jr
215 GR-1200091-15 Poyrsanidis Nikolaos
216 SLO-102-310-15 Puntnar Joze
217 B-3062551-15 Putman Mathias
218 CZ-0310-214-15 Pyszko Karel+Radek
219 SERB-679668-15 Radeljevic Borislav
220 NOR-100-811-15 Raymond Kalleklev
221 SLO-108-6086-15 Ribnikar France
222 PORT-5300143-15 Ricardo Taipina jr
223 PORT-5300138-15 Ricardo Taipina jr
224 FCA-252017-14 Roncaglia Daniel jr
225 FCA-252011-14 Roncaglia Martin jr
226 B-2283217-15 Rondags Gert jr
227 RUS-11077-15 Rusia
228 RUS-15177-15 Rusia
229 RUS-09307-15 Rusia
230 RUS-11532-15 Rusia
231 CRO-07850-15 Ruzic Boris jr
232 SERB-601073-15 Ruzic Zarko
233 CZ-0137-535-15 Safranko Jifi
234 IT-116009-15 Santamaria Marta jr
235 IT-79736-15 Sassi Giovanni
236 IT-55920-15 Saviuc D. Claudio
237 DV-1559-295-15 Schneider Madeleine
238 DV-5711-1357-15 Schropp Kathrin jr
239 SK-0908-18-15 Schvarcz Jan
240 FR-393132-15 Sebastien Blanpain jr
241 IT-67060-15 Seghezzi Giuditta
242 UKR-01667-15 Serghey Vasiliev
243 SERB-673068-15 Siladi Hundor jr
244 SK-0999-5023-15 Skolsky holubnik Kvacany jr
245 SK-02302-1790-15 Skolsky houlobnik Sp.Podhradie jr
246 SK-02302-1794-15 Skolsky houlobnik Sp.Podhradie jr
247 SLO-108-6654-15 Slibar Aljaz jr
248 SK-01809-909-15 Smondrk Martin jr
249 CZ-0178-5650-15 Snovicka Lucie
250 CZ-0178-5528-15 Snovicka Lucie jr
251 DV-01559-195-15 Sonntag Dominic
252 SLO-107-607-15 Sovic Miha
253 SLO-107-544-15 Sovic Zvonko
254 CZ-0264-1373-15 Spalovska Veronika jr
255 SLO-102-501-15 Srecko Golob
256 IT-145382-15 Sternieri Germano
257 SLO-107-284-15 Stih Grega jr
258 UKR-06143-15 Strijeniuc Anatoli
259 CRO-19557-15 Strmota Ivan
260 DV-01559-135-15 Sulewski Anna Lena
261 HU-M-141811-15 Szaraz Gyorgy
262 ESP-203224-15 Tandem Tortosa
263 ESP-203217-15 Tandem Tortosa
264 NOR-026-676-15 Tim Igelkjan
265 HU-D-889790-15 Toth Ferenc
266 B-2128700-15 Tribout Lien jr
267 RO-427133-15 Trinc Tudor jr
268 RO-427137-15 Trinc Tudor jr
269 NOR-015-1719-15 Trygve Tjessen
270 FCA-252225-14 Urbina Martin jr
271 FCA-252228-14 Urbina Martin jr
272 IT-70336-15 Vallarino Francesco
273 SLO-108-7150-15 Valter Lovro jr
274 B-6097697-15 Van Hove-Uytterhoeven
275 SK-02307-1312-15 Vernarsky Vladimir
276 SLO-117-19-15 Vesel Miran
277 SLO-117-13-15 Vesel Miran
278 SK-01905-410-15 Vidhold Miroslav
279 FCA-252490-14 Vivio Franco jr
280 SLO-113-1006-15 Vladimir Srebotnjak
281 CRO-01286-15 Vucovik Dragan
282 AU-307-220-15 Weitzbauer Josef
283 B-6037199-15 Wijns Paul
284 B-4153966-15 Windels Elien jr
285 CRO-06865-15 Zadravec Zdenco
286 AU-602-567-15 Zerner Marco jr
287 AU-602-574-15 Zerner Marco jr
Locul Inel Crescator Timp Punctaj Viteza Tara
1 PORT-5269747-15 Joao Carlos Roque C.Martins 2015-08-27 09:58:48.17 0,028 1052,16 m/min
2 SLO-107-607-15 Sovic Miha 2015-08-27 10:02:43.95 0,056 1018,48 m/min
3 FCA-252228-14 Urbina Martin jr 2015-08-27 10:04:25.08 0,084 1004,68 m/min
4 B-1036417-15 Harchies Cyril jr 2015-08-27 10:05:11.74 0,111 998,44 m/min
5 B-6130816-15 Dockx Leo & Gerry 2015-08-27 10:05:12.81 0,139 998,29 m/min
6 SLO-116-409-15 Franko Tim jr 2015-08-27 10:05:13.19 0,167 998,24 m/min
7 IT-84174-15 Correggiari & Padovano 2015-08-27 10:05:13.46 0,195 998,21 m/min
8 PORT-5300138-15 Ricardo Taipina jr 2015-08-27 10:05:14.59 0,223 998,06 m/min
9 RO-409583-15 Ambrus Levente 2015-08-27 10:05:15.85 0,251 997,89 m/min
10 B-1120848-15 Philippens Pierre 2015-08-27 10:05:16.52 0,279 997,8 m/min
11 GB-R-36736-15 M.John & Son 2015-08-27 10:05:17.71 0,307 997,64 m/min
12 FCA-252011-14 Roncaglia Martin jr 2015-08-27 10:05:18.92 0,334 997,48 m/min
13 AU-503-960-15 Glanzer Sarah jr 2015-08-27 10:05:24.25 0,362 996,78 m/min
14 FCA-252050-14 Laiz Nicolas jr 2015-08-27 10:05:26.23 0,390 996,51 m/min
15 IT-117047-15 Pohoata Cosmin Florin jr 2015-08-27 10:05:31.00 0,418 995,88 m/min
16 FCA-252490-14 Vivio Franco jr 2015-08-27 10:05:57.89 0,446 992,34 m/min
17 FR-407152-15 Jerome Delattre jr 2015-08-27 10:06:00.24 0,474 992,03 m/min
18 IT-92056-15 Nichita George Alexandru jr 2015-08-27 10:06:11.23 0,502 990,59 m/min
19 FR-393132-15 Sebastien Blanpain jr 2015-08-27 10:06:29.40 0,530 988,22 m/min
20 RO-427137-15 Trinc Tudor jr 2015-08-27 10:06:34.60 0,557 987,54 m/min
21 AU-602-574-15 Zerner Marco jr 2015-08-27 10:06:48.09 0,585 985,79 m/min
22 DV-04939-338-15 Daum Finn-Leon 2015-08-27 10:06:50.28 0,613 985,51 m/min
23 B-6097697-15 Van Hove-Uytterhoeven 2015-08-27 10:06:54.44 0,641 984,97 m/min
24 SK-02106-642-15 Bargel Gabriel 2015-08-27 10:06:55.61 0,669 984,82 m/min
25 B-6099689-15 Henderickx Bart 2015-08-27 10:07:04.83 0,697 983,63 m/min
26 AU-318-1724-15 Markovic Sandra jr 2015-08-27 10:07:06.05 0,725 983,47 m/min
27 FCA-252242-14 Ascaini Patricio jr 2015-08-27 10:09:48.15 0,753 963 m/min
28 CZ-0137-535-15 Safranko Jifi 2015-08-27 10:09:48.87 0,780 962,91 m/min
29 UKR-06001-15 Bodnaras Dumitru jr 2015-08-27 10:09:53.19 0,808 962,38 m/min
30 DV-5711-1357-15 Schropp Kathrin jr 2015-08-27 10:09:53.63 0,836 962,32 m/min
31 SK-0999-5023-15 Skolsky holubnik Kvacany jr 2015-08-27 10:10:32.27 0,864 957,58 m/min
32 SERB-679668-15 Radeljevic Borislav 2015-08-27 10:11:38.78 0,892 949,51 m/min
33 RO-425900-15 Pigeons Airport Team 2015-08-27 10:12:38.08 0,920 942,44 m/min
34 FR-294445-15 Lucas Jankowski jr 2015-08-27 10:12:44.80 0,948 941,64 m/min
35 PORT-5085012-15 Paulo Campos 2015-08-27 10:12:46.46 0,976 941,45 m/min
36 IT-138499-15 Gramigna Adolfo jr 2015-08-27 10:12:48.07 1,003 941,26 m/min
37 SK-02106-604-15 Bargel Gabriel 2015-08-27 10:13:27.41 1,031 936,63 m/min
38 FCA-252328-14 Estevez Mauricio 2015-08-27 10:13:42.38 1,059 934,88 m/min
39 FCA-252027-14 Larrigau Rodrigo 2015-08-27 10:13:49.09 1,087 934,1 m/min
40 FCA-252453-14 Cacciabue Jose Maria 2015-08-27 10:13:50.48 1,115 933,94 m/min
41 FCA-252049-14 Laiz Nicolas jr 2015-08-27 10:14:00.87 1,143 932,73 m/min
42 SERB-609067-15 Lerinc Ervin 2015-08-27 10:14:55.84 1,171 926,4 m/min
43 SERB-656251-15 Marko Vukcevic jr 2015-08-27 10:14:56.11 1,199 926,37 m/min
44 IT-97247-15 P.L.S. Di Piccinini 2015-08-27 10:14:57.27 1,226 926,24 m/min
45 SK-02806-431-15 Grek Peter 2015-08-27 10:14:58.48 1,254 926,1 m/min
46 UKR-2273002-15 Mihalet Iaroslav 2015-08-27 10:16:22.30 1,282 916,61 m/min
47 B-3062551-15 Putman Mathias 2015-08-27 10:16:29.36 1,310 915,82 m/min
48 SK-01009-2482-15 Kurek Juraj 2015-08-27 10:16:48.69 1,338 913,67 m/min
49 GB-V-44908-15 M.E.Chadwick 2015-08-27 10:16:51.76 1,366 913,32 m/min
50 CZ-0234-2020-15 Kubacek Lubomir 2015-08-27 10:16:52.05 1,394 913,29 m/min
51 GB-B-36728-15 M.John & Son 2015-08-27 10:17:21.66 1,422 910,01 m/min
52 SLO-112-6009-15 Kobal Stefan 2015-08-27 10:17:22.53 1,449 909,91 m/min
53 UKR-2249904-15 Bugai Roman 2015-08-27 10:17:28.31 1,477 909,28 m/min
54 IT-60075-15 Anfonssi Gabriele jr 2015-08-27 10:17:35.54 1,505 908,48 m/min
55 GB-B-12289-15 Mr & Mrs Gregson 2015-08-27 10:17:54.69 1,533 906,38 m/min
56 B-1115072-15 Kersten Logan jr 2015-08-27 10:17:56.78 1,561 906,15 m/min
57 SK-0999-6552-15 Kusnirak Lukas jr 2015-08-27 10:17:57.80 1,589 906,04 m/min
58 CZ-0218-3175-15 Florian+Tomicek 2015-08-27 10:18:06.34 1,617 905,1 m/min
59 SLO-107-544-15 Sovic Zvonko 2015-08-27 10:18:07.81 1,645 904,94 m/min
60 FR-176135-15 Corine Andrieiff 2015-08-27 10:18:10.66 1,672 904,63 m/min
61 FCA-252230-14 Goldenberg Pedro 2015-08-27 10:19:16.60 1,700 897,49 m/min
62 IT-16059-15 Nasternak Leonardo jr 2015-08-27 10:21:20.36 1,728 884,4 m/min
63 SK-02903-268-15 Kurek Peter ml. jr 2015-08-27 10:21:24.33 1,756 883,98 m/min
64 RO-427147-15 Pantea Rares jr 2015-08-27 10:22:25.33 1,784 877,67 m/min
65 NOR-100-811-15 Raymond Kalleklev 2015-08-27 10:22:26.07 1,812 877,6 m/min
66 PORT-5340248-15 Cachopas & Madeira 2015-08-27 10:22:28.01 1,840 877,4 m/min
67 FCA-252260-14 Goldenberg Abril jr 2015-08-27 10:22:28.03 1,868 877,4 m/min
68 SK-02106-112-15 Antalikova Jana jr 2015-08-27 10:22:29.24 1,895 877,27 m/min
69 GR-2828009-15 Ntentos Stavros 2015-08-27 10:22:29.51 1,923 877,24 m/min
70 FCA-252353-14 Estevez Facundo 2015-08-27 10:22:31.05 1,951 877,09 m/min
71 DV-06678-1139-15 Huskens Niclas 2015-08-27 10:23:21.71 1,979 871,92 m/min
72 FCA-252202-14 Echeverria & Erratchu 2015-08-27 10:23:47.78 2,007 869,29 m/min
73 IT-55920-15 Saviuc D. Claudio 2015-08-27 10:25:46.95 2,035 857,44 m/min
74 RO-363118-15 Pisla Daniel 2015-08-27 10:27:38.71 2,063 846,62 m/min
75 FR-245058-15 Francois Jardin jr 2015-08-27 10:27:46.82 2,091 845,85 m/min
76 IT-70336-15 Vallarino Francesco 2015-08-27 10:28:34.22 2,118 841,35 m/min
77 RO-427133-15 Trinc Tudor jr 2015-08-27 10:30:49.60 2,146 828,77 m/min
78 AU-602-567-15 Zerner Marco jr 2015-08-27 10:31:02.67 2,174 827,57 m/min
79 SERB-668609-15 Oracic Josip 2015-08-27 10:31:08.55 2,202 827,03 m/min
80 SK-02903-208-15 Kurek Peter ml. jr 2015-08-27 10:31:14.41 2,230 826,5 m/min
81 GR-2444212-15 Exarhos Thomas jr 2015-08-27 10:31:18.68 2,258 826,11 m/min
82 CRO-07850-15 Ruzic Boris jr 2015-08-27 10:34:53.12 2,286 807,05 m/min
83 SLO-102-501-15 Srecko Golob 2015-08-27 10:36:22.04 2,314 799,4 m/min
84 IT-67060-15 Seghezzi Giuditta 2015-08-27 10:36:45.76 2,341 797,38 m/min
85 SLO-102-122-15 Kaucevic Patrik jr 2015-08-27 10:37:36.40 2,369 793,11 m/min
86 CRO-32605-15 Kelava Nikolina jr 2015-08-27 10:37:36.43 2,397 793,11 m/min
87 NOR-015-1167-15 Guslein Hadland 2015-08-27 10:37:38.70 2,425 792,92 m/min
88 DV-01559-195-15 Sonntag Dominic 2015-08-27 10:37:40.88 2,453 792,74 m/min
89 CRO-18916-15 Grafina Goran 2015-08-27 10:37:53.53 2,481 791,68 m/min
90 SK-01406-220-15 Gasko Frantisek 2015-08-27 10:38:06.80 2,509 790,57 m/min
91 CRO-14030-15 Caktas Ante jr 2015-08-27 10:38:43.35 2,537 787,54 m/min
92 CZ-0135-667-15 Novakova Veronika jr 2015-08-27 10:39:22.49 2,564 784,31 m/min
93 B-6074941-15 Ceuters Tamara jr 2015-08-27 10:40:50.62 2,592 777,15 m/min
94 SK-02302-1794-15 Skolsky houlobnik Sp.Podhradie jr 2015-08-27 10:43:55.64 2,620 762,53 m/min
95 RO-425803-15 Pigeons Airport Team 2015-08-27 10:47:36.27 2,648 745,8 m/min
96 CZ-0310-214-15 Pyszko Karel+Radek 2015-08-27 10:49:17.44 2,676 738,38 m/min
97 SLO-113-1006-15 Vladimir Srebotnjak 2015-08-27 10:49:24.53 2,704 737,86 m/min
98 GR-2444012-15 Moshoy Antonis 2015-08-27 10:49:28.31 2,732 737,59 m/min
99 FCA-252516-14 Pinedo Augustin jr 2015-08-27 10:55:20.42 2,760 712,9 m/min
100 RO-409390-15 Kopacz Attila 2015-08-27 10:55:32.69 2,787 712,07 m/min
101 SLO-108-6654-15 Slibar Aljaz jr 2015-08-27 10:56:29.47 2,815 708,25 m/min
102 HU-23-67733-15 Meszaros es fiai 2015-08-27 10:56:33.01 2,843 708,01 m/min
103 IT-108933-15 Galli Emma jr 2015-08-27 10:59:58.47 2,871 694,54 m/min
104 DV-1559-295-15 Schneider Madeleine 2015-08-27 11:01:08.21 2,899 690,09 m/min
105 SK-02307-1312-15 Vernarsky Vladimir 2015-08-27 11:01:09.51 2,927 690 m/min
106 B-2283217-15 Rondags Gert jr 2015-08-27 11:02:52.50 2,955 683,53 m/min
107 SERB-650107-15 Kovacevic Branko 2015-08-27 11:06:05.76 2,983 671,7 m/min
108 UKR-2273001-15 Mihalet Iaroslav 2015-08-27 11:11:30.20 3,010 652,73 m/min
109 SK-02904-1082-15 Ovsak Stanislav 2015-08-27 11:13:01.53 3,038 647,58 m/min
110 UKR-06143-15 Strijeniuc Anatoli 2015-08-27 11:17:33.73 3,066 632,71 m/min
111 RUS-11077-15 Rusia 2015-08-27 11:18:10.64 3,094 630,75 m/min
112 HU-M-141811-15 Szaraz Gyorgy 2015-08-27 11:18:17.82 3,122 630,37 m/min
113 FR-226533-15 Gabriel Gueguain jr 2015-08-27 11:18:41.74 3,150 629,1 m/min
114 CZ-0321-304-15 Hahnel Rudolf 2015-08-27 11:19:40.93 3,178 625,99 m/min
115 GR-0303034-15 Kazoglou Vasilis 2015-08-27 11:20:17.10 3,206 624,11 m/min
116 CZ-0264-1373-15 Spalovska Veronika jr 2015-08-27 11:20:24.30 3,233 623,74 m/min
117 AU-301-921-15 Marchat Nicole jr 2015-08-27 11:21:06.03 3,261 621,58 m/min
118 IT-67061-15 Mascheretti Antonio jr 2015-08-27 11:21:09.67 3,289 621,39 m/min
119 FR-070902-15 Franck Salmon 2015-08-27 11:21:09.81 3,317 621,39 m/min
120 FCA-252488-14 Aguirrezabala Lucas jr 2015-08-27 11:25:23.16 3,345 608,61 m/min
121 GB-S-12256-15 Brian Holland 2015-08-27 11:31:38.45 3,373 590,62 m/min
122 FCA-252510-14 Leoz Eugenio jr 2015-08-27 11:32:10.36 3,401 589,14 m/min
123 FR-184014-15 Philippe Beau 2015-08-27 11:32:47.01 3,429 587,45 m/min
124 DV-05726-288-15 Klostermann Max 2015-08-27 11:35:04.01 3,456 581,21 m/min
125 FR-271311-15 Deschamps Freres 2015-08-27 11:36:54.26 3,484 576,29 m/min
126 B-1166762-15 Pene Xavier jr 2015-08-27 11:37:25.81 3,512 574,9 m/min
127 UKR-06098-15 Bodnaras Dumitru jr 2015-08-27 11:37:57.39 3,540 573,51 m/min
128 FCA-252534-14 Molins Osvaldo 2015-08-27 11:38:40.79 3,568 571,61 m/min
129 RO-425859-15 Ale Demian jr 2015-08-27 11:38:42.75 3,596 571,53 m/min
130 IT-67226-15 Camplani Luigi 2015-08-27 11:41:06.78 3,624 565,32 m/min
131 B-2128700-15 Tribout Lien jr 2015-08-27 11:43:04.01 3,652 560,37 m/min
132 CRO-35153-15 Koren Hrvoje jr 2015-08-27 11:44:25.47 3,679 556,98 m/min
133 B-2185671-15 Buvens Roger 2015-08-27 11:48:10.74 3,707 547,82 m/min
134 SK-01807-516-15 Kasan Josef 2015-08-27 11:49:40.63 3,735 544,24 m/min
135 FCA-252121-14 Pavon & Perez 2015-08-27 11:51:16.00 3,763 540,5 m/min
136 FR-424512-15 Arina Poteaux jr 2015-08-27 11:51:17.43 3,791 540,45 m/min
137 B-2155415-15 Alaerts Johan & Noah jr 2015-08-27 11:52:21.31 3,819 537,97 m/min
138 B-6113639-15 Caems Robin jr 2015-08-27 11:54:13.63 3,847 533,67 m/min
139 FCA-252017-14 Roncaglia Daniel jr 2015-08-27 11:56:38.76 3,875 528,22 m/min
140 DV-01559-50-15 Kolossa Rene-Pascal 2015-08-27 11:58:16.42 3,902 524,61 m/min
141 CZ-0234-2021-15 Kubacek Lubomir 2015-08-27 11:59:33.74 3,930 521,78 m/min
142 B-3016027-15 Galle-Wynants 2015-08-27 12:03:16.68 3,958 513,82 m/min
143 CRO-07981-15 Kurtovic Ivan 2015-08-27 12:11:03.76 3,986 497,88 m/min
144 AU-503-940-15 Glanzer Sarah jr 2015-08-27 12:12:10.59 4,014 495,68 m/min
145 IT-145382-15 Sternieri Germano 2015-08-27 12:12:25.18 4,042 495,21 m/min
146 GR-0505010-15 Kinis Nicolaos 2015-08-27 12:13:56.05 4,070 492,25 m/min
147 B-2312358-15 Herbots Kobe & Kato jr 2015-08-27 12:21:09.63 4,098 478,63 m/min
148 DV-02651-1073-15 Mai Maximilian 2015-08-27 12:21:34.80 4,125 477,87 m/min
149 IT-116009-15 Santamaria Marta jr 2015-08-27 12:25:42.12 4,153 470,45 m/min
150 SERB-673068-15 Siladi Hundor jr 2015-08-27 12:35:58.00 4,181 452,95 m/min
151 IT-9575-15 Pennino Giuseppe jr 2015-08-27 12:41:25.76 4,209 444,16 m/min
152 GR-2125237-15 Gilantzis Panagiotis 2015-08-27 12:56:59.43 4,237 420,89 m/min
153 IT-84179-15 Correggiari& Padovano 2015-08-27 12:57:00.47 4,265 420,86 m/min
154 IT-79736-15 Sassi Giovanni 2015-08-27 13:07:02.44 4,293 407,11 m/min
155 IT-75911-15 Bignardi Mario 2015-08-27 13:08:40.36 4,321 404,96 m/min
156 FR-060662-15 Jean-Pierre Le Gallo 2015-08-27 13:27:30.75 4,348 381,66 m/min
157 SERB-601073-15 Ruzic Zarko 2015-08-27 13:30:14.75 4,376 378,51 m/min
158 PORT-5300143-15 Ricardo Taipina jr 2015-08-27 13:30:27.70 4,404 378,26 m/min
159 GB-B-12290-15 Mr & Mrs Gregson 2015-08-27 13:37:30.13 4,432 370,37 m/min
160 DV-01972-1360-15 Dotschat Carolin-Jasmin 2015-08-27 13:40:55.48 4,460 366,65 m/min
161 RUS-11532-15 Rusia 2015-08-27 13:57:10.96 4,488 349,96 m/min
162 SLO-112-5762-15 Lemut Gregor jr 2015-08-27 13:58:54.35 4,516 348,28 m/min
163 CZ-0248-123-15 Machac Marek jr 2015-08-27 14:11:37.33 4,544 336,36 m/min
164 SERB-640003-15 Gosic Radovan 2015-08-27 14:17:54.76 4,571 330,76 m/min
165 DV-01559-135-15 Sulewski Anna Lena 2015-08-27 14:20:23.69 4,599 328,61 m/min
166 B-3134892-15 Haesaert Yannick jr 2015-08-27 14:36:24.29 4,627 315,33 m/min
167 HU-D-920524-15 Juhasz Erno 2015-08-27 14:44:52.71 4,655 308,73 m/min
168 NOR-026-20-15 Bjarte Alver 2015-08-27 14:58:51.34 4,683 298,43 m/min
169 NOR-026-676-15 Tim Igelkjan 2015-08-27 15:06:59.34 4,711 292,75 m/min
170 DV-0176-611-15 Helmke Chris 2015-08-27 15:41:43.79 4,739 270,72 m/min
171 GB-C-19272-15 Matt Cotton 2015-08-27 15:48:02.35 4,767 267,07 m/min
172 SLO-108-6086-15 Ribnikar France 2015-08-27 15:51:08.08 4,794 265,32 m/min
173 AU-101-4377-15 Konigshofer Josef 2015-08-27 15:57:23.42 4,822 261,84 m/min
174 PORT-5269706-15 Antonio Jose f.Estrangeiro 2015-08-27 16:00:54.65 4,850 259,92 m/min
175 SLO-101-25-15 Podjed Bostjan 2015-08-27 16:09:20.51 4,878 255,45 m/min
176 HU-01-68305-15 Matuz Tibor 2015-08-27 16:17:57.81 4,906 251,02 m/min
177 AU-301-919-15 Marchat Nicole jr 2015-08-27 16:37:36.89 4,934 241,49 m/min
178 RO-780116-15 Nitu Maya jr 2015-08-27 17:29:10.84 4,962 219,61 m/min
179 RO-780121-15 Nitu Aida jr 2015-08-27 17:40:40.04 4,990 215,27 m/min
180 B-3130426-15 Coone Robbe jr 2015-08-27 18:17:41.65 5,017 202,37 m/min
181 HU-D-861316-15 Lapossi Mercedesz jr 2015-08-27 18:31:34.64 5,045 197,92 m/min
182 CZ-0333-65-15 Filip Frantisek 2015-08-27 18:41:55.17 5,073 194,73 m/min
183 SK-02302-1790-15 Skolsky houlobnik Sp.Podhradie jr 2015-08-27 19:01:27.79 5,101 188,97 m/min
184 B-3062894-15 Mahieu Angelique jr 2015-08-27 19:01:56.30 5,129 188,84 m/min
185 DV-0666-260-15 Acar Mert 2015-08-27 19:02:37.61 5,157 188,64 m/min
186 CRO-25501-15 Gotovac Ante 2015-08-27 19:08:53.30 5,185 186,88 m/min
187 CRO-21639-15 Belavic Danijel 2015-08-27 19:10:04.63 5,213 186,55 m/min
188 UKR-01667-15 Serghey Vasiliev 2015-08-27 19:28:56.83 5,240 181,44 m/min
189 AU-101-4065-15 Kaintz Johann 2015-08-27 19:31:36.93 5,268 180,74 m/min
190 IT-68572-15 Moretti G Battista 2015-08-27 19:37:32.25 5,296 179,2 m/min
191 B-1094148-15 Pierre Roger & David 2015-08-27 19:42:32.31 5,324 177,93 m/min
192 SLO-107-146-15 Balec Bojan 2015-08-27 19:45:43.04 5,352 177,12 m/min
193 CZ-043-2806-15 Husak Tomas jr 2015-08-27 20:26:00.35 5,380 167,56 m/min
194 SLO-115-16-15 Janez Pacnik 2015-08-27 20:26:40.89 5,408 167,41 m/min
195 CZ-0333-66-15 Filip Frantisek 2015-08-27 20:30:04.66 5,436 166,65 m/min
196 IT-100659-15 Carboni Eros 2015-08-28 07:13:21.14 5,463 89,71 m/min
197 SLO-117-13-15 Vesel Miran 2015-08-28 07:23:05.40 5,491 89,09 m/min
198 HU-D-895584-15 Fenyvesi Balazs es Norbert jr 2015-08-28 08:02:04.09 5,519 86,68 m/min
199 NOR-008-342-15 Arne Knudsen 2015-08-28 08:20:33.28 5,547 85,58 m/min
200 FR-299383-15 Michel Dauchez 2015-08-28 08:28:51.62 5,575 85,1 m/min
201 FR-144360-15 Mathieu Capdeviole jr 2015-08-28 08:33:29.87 5,603 84,83 m/min
202 HU-D-889790-15 Toth Ferenc 2015-08-28 08:37:12.69 5,631 84,62 m/min
203 FCA-252333-14 Gonzalez Jose Daniel 2015-08-28 08:45:39.86 5,659 84,14 m/min
204 AU-318-1718-15 Markovic Sandra jr 2015-08-28 08:45:51.20 5,686 84,13 m/min
205 FCA-252225-14 Urbina Martin jr 2015-08-28 08:49:01.48 5,714 83,95 m/min
206 CZ-0277-320-15 Kopecek Bohuslav 2015-08-28 09:07:18.14 5,742 82,93 m/min
207 SK-02904-1203-15 Bucek Eduard 2015-08-28 09:09:00.62 5,770 82,84 m/min
208 SLO-108-6210-15 Plajbes Uros jr 2015-08-28 09:16:53.30 5,798 82,41 m/min
209 ESP-203224-15 Tandem Tortosa 2015-08-28 09:19:07.83 5,826 82,28 m/min
210 FR-226531-15 Christophe Gueguain jr 2015-08-28 09:19:14.12 5,854 82,28 m/min
211 FCA-252348-14 Estevaz Aaron jr 2015-08-28 09:19:33.25 5,882 82,26 m/min
212 PORT-5204527-15 Joao Manuel Luz Ferreira jr 2015-08-28 09:21:22.03 5,909 82,16 m/min
213 IT-12179-15 Florini Laura E Daniele 2015-08-28 09:23:15.64 5,937 82,06 m/min
214 FR-019393-15 Ludovic Tantart jr 2015-08-28 09:38:12.41 5,965 81,26 m/min
215 B-4153966-15 Windels Elien jr 2015-08-28 09:38:49.64 5,993 81,23 m/min
216 CRO-09862-15 Matos Leonardo jr 2015-08-28 09:45:29.33 6,021 80,88 m/min
217 CRO-35224-15 Mikec Marko jr 2015-08-28 10:10:04.77 6,049 79,61 m/min
218 PORT-5307710-15 Jardim Infantil Pro-Vida jr 2015-08-28 10:41:51.24 6,077 78,03 m/min
219 DV-01125-1469-15 Niehaus Pascal 2015-08-28 10:44:09.14 6,105 77,92 m/min
220 PORT-5192034-15 Antonio Jose Ferreira Branco 2015-08-28 10:44:22.37 6,132 77,91 m/min
221 GR-1200091-15 Poyrsanidis Nikolaos 2015-08-28 10:51:36.84 6,160 77,56 m/min
222 SLO-102-310-15 Puntnar Joze 2015-08-28 10:58:59.54 6,188 77,21 m/min
223 IT-117048-15 Dionigi Alberto jr 2015-08-28 11:09:46.47 6,216 76,7 m/min
224 GB-E-39272-15 Nick Orchard 2015-08-28 11:14:59.65 6,244 76,45 m/min
225 HU-D-915937-15 Csajagi Robert 2015-08-28 11:39:14.91 6,272 75,34 m/min
226 SERB-640286-15 Markovic Jelena jr 2015-08-28 13:46:55.15 6,300 69,95 m/min
227 AU-607-30-15 Kainersdorfer Heinz 2015-08-28 16:11:40.61 6,328 64,71 m/min
228 SLO-107-284-15 Stih Grega jr 2015-08-29 08:41:06.41 6,355 42,79 m/min
229 AU-106-63-15 Ivanshitz Clemens 2015-08-29 11:01:07.12 6,383 40,83 m/min
230 IT-68503-15 Moretti G Battista 2015-08-29 11:08:49.70 6,411 40,73 m/min
231 RO-906401-15 Oros Bogdan 2015-08-29 11:15:47.34 6,439 40,64 m/min
232 RUS-15177-15 Rusia 2015-08-29 11:17:39.12 6,467 40,62 m/min
233 PORT-5204401-15 Joao Jose Tricao Ferreira 2015-08-29 16:15:26.20 6,495 37,03 m/min

Informatii utile

 In date de 19.04.2019 delegatia Columbodromului se va afla in urmatoarele tari: Germania, Belgia si Olanda, pentru cei care doresc sa trimita porumbei la columbodromul din Arad.

In data de 20.04.2019 delegatia se va afla in Austria.

Pentru mai multe informatii va rugam sa ne contactati la: +40 742 151 469
Va multumim!!

A inceput licitatia porumeilor de la columbodrom. Pentru a licita intrati aici

Pentru transportul porumbeilor din tara la columbodromul nostru va rugam sa sunati la acest numar: 0732170200

Deoarece nicio comapanie de curierat nu mai transporta porumbei, s-au creat centre de colectare, in tara, pentru Columbodromul din Arad. Aici aveti datele de contact, sau in sectiunea de contact a site-ului: 

 
Cluj-Napoca:
Racean Alexandru, tel: 0740 455 980
Prahova:
Tules Ialcin, tel: 0722 451 669
Budisteanu Sorin
Pitesti Aleea Carpenului Bl E 4  Ap 27
Jud Arges
Tel 0766-258417

Concursuri

Comentarii si Pareri

Vezi toate comentarile

24-05-2018Pigeon
good day, we found a mail pigeon in Slovakia. the number is: Yellow ring: RO-2017-9009834 RO GOLD black ring: BRICON 5000 has been here for 6 days can you contact the owner?
20-09-2016puscasu
buna ziua , am gasit un porumbel cu seria Ro2016 928605 fci ranit la o aripa in judetul Botosani.daca sunte ti interesat de el ma puteti contacta la 0740452232
02-09-2016Victor
Am gasit un porumbel voiajor de concurs cu seria RO 2015 884518 FCI BRICON 5000 in jud. Ialomita , localitatea Axintele.Tel 0751127235.
12-07-2016Petre
Buna ziua ! Astazi data de 12-07-2016 am prins porumbeii cu seriile (=0688256-2010=) (=2014-FCI-0547868=)si (=2015-RO-FCI-331363=) !!! Oras-Bumbesti-Jiu- Sat-Tetila relatii pe Email--- mbibanu12001@yahoo.com !

Sponsori si Parteneri

Social