Romanian Grand Prix FCI 2013 - Finala

Sopron 

Data: 12-09-2015
Ora lansarii: 09:30
Distanta (km): 405
Porumbei: 202
Nr. Inel Crescator Tara
1 HU-05-56326-15 Adam Jozsef
2 HU-D-877096-15 Adrian Arnold & fia
3 HU-D-877097-15 Adrian Arnold & fia
4 RO-827330-15 Albina & Cristudor
5 RO-363614-15 Badalau Victor
6 HU-15-04519-15 Bajkan Istvan
7 RO-434733-15 Balog Ioan
8 RO-323501-15 Biliboaca Sebastian & Codrut
9 RO-000686-15 Black Sea One Loft Race
10 SERB-676246-15 Boban Mladenovic
11 SERB-676244-15 Boban Mladenovic
12 RO-358013-15 Botos Nicolae
13 RO-432027-15 Bront Florian
14 RO-787819-15 Bucur Catalin & Calaretu Dragos
15 RO-787826-15 Bucur Catalin & Calaretu Dragos
16 RO-359967-15 Burciu & Oprea
17 RO-438595-15 Butu & Soimosan
18 RO-438104-15 Butu & Soimosan
19 RO-438628-15 Butu & Soimosan
20 AU-308-1770-15 Butyka & Szalma
21 HU-11-95386-15 Butyka & Szalma
22 AU-308-1713-15 Butyka & Szalma
23 DV-05412-31-15 Christian Biel Pigeons
24 DV-05412-44-15 Christian Biel Pigeons
25 RO-355216-15 Ciurcia Ilia
26 RO-431017-15 Cojocaru & Panny & Solomon
27 RO-431105-15 Cojocaru & Panny & Solomon
28 HU-D-915930-15 Csajagi Robert
29 HU-D-898161-15 Csefan Tivadar
30 RO-436557-15 Dan Danila
31 RO-436576-15 Dan Danila
32 RO-285249-15 Dobre Razvan
33 RO-285253-15 Dobre Razvan
34 RO-285205-15 Dobre Razvan
35 RO-285218-15 Dobre Razvan
36 RO-285217-15 Dobre Razvan
37 RO-285252-15 Dobre Razvan
38 RO-319006-15 Dobrin Iulian
39 DV-03405-115-15 Dr.Willi Ohnesorge
40 GB-18124-15 Dudu Sorin
41 GB-18116-15 Dudu Sorin
42 B-2228147-15 Eddy Stulens
43 B-2228132-15 Eddy Stulens
44 B-2228148-15 Eddy Stulens
45 B-2180237-15 Edmond Jans
46 B-2181354-15 Edmond Jans
47 B-2222086-15 Edmond Jans
48 B-2222097-15 Edmond Jans
49 B-2181356-15 Edmond Jans
50 B-3015475-15 Emiel Denys
51 B-3015313-15 Emiel Denys
52 B-3015476-15 Emiel Denys & Kawabuchi
53 B-3015265-15 Emiel Denys & Kawabuchi
54 B-3015374-15 Emiel Denys & Kawabuchi
55 B-3015473-15 Emiel Denys & Zhu Jin
56 B-3015497-15 Emiel Denys & Zhu Jin
57 HU-D-895487-15 Fenyvesi Balazs & Norbert
58 HU-D-895494-15 Fenyvesi Balazs & Norbert
59 HU-D-895491-15 Fenyvesi Balazs & Norbert
60 HU-D-895488-15 Fenyvesi Balazs & Norbert
61 HU-D-895496-15 Fenyvesi Balazs & Norbert
62 IT-086166-15 Ferent Pipas Crstian
63 RO-159730-15 Florea Florin Dorin
64 RO-060978-15 Florea Remus
65 RO-060982-15 Florea Remus
66 RO-737413-15 Florin-Derby Corabia
67 AU-602-1168-15 Franz Fuchs
68 AU-602-1199-15 Franz Fuchs
69 AU-602-1178-15 Franz Fuchs
70 DV-0244-411-15 Gaust & Fam.Sollner
71 RO-933020-15 Giani Urda & Cristi Ionita
72 RO-933019-15 Giani Urda & Cristi Ionita
73 RO-933032-15 Giani Urda & Cristi Ionita
74 RO-357339-15 Grosu & Lore
75 RO-357329-15 Grosu & Lore
76 DV-6110-11-15 Guver Florin
77 DV-6110-15-15 Guver Florin
78 RO-431109-15 Habaci Calin & Cojocaru Cristian
79 RO-774961-15 Hamza Mihaela - Camelia
80 RO-086149-15 Honest Race Loft
81 RO-086173-15 Honest Race Loft
82 RO-086163-15 Honest Race Loft
83 RO-975001-15 Iabloncic Iaroslav Slovaku
84 RO-975010-15 Iabloncic Iaroslav Slovaku
85 RO-486038-15 Iuga Dorin
86 RO-486035-15 Iuga Dorin
87 HU-29-60838-15 Juhasz Erno
88 HU-29-60835-15 Juhasz Erno
89 DV-08596-839-15 Karl Heinz Lang
90 DV-08596-837-15 Karl Heinz Lang
91 RO-479546-15 Kelemen Csaba
92 RO-479504-15 Kelemen Csaba
93 HU-D-854054-15 Kovacs Andras Team
94 HU-20-81023-15 Kovacs Sandor Attila
95 HU-20-81026-15 Kovacs Sandor Attila
96 RO-434537-15 Kun & Dragan
97 RO-434538-15 Kun & Dragan
98 IT-058631-15 Laro Ervin
99 IT-058605-15 Laro Ervin
100 IT-058632-15 Laro Ervin
101 HU-D-877546-15 Ledo Gabor
102 HU-D-877584-15 Ledo Gabor
103 RO-360472-15 Lupsa & Copacean
104 RO-439160-15 Lupulescu A. & Vogel E.
105 RO-439163-15 Lupulescu A. & Vogel E.
106 RO-439164-15 Lupulescu A. & Vogel E.
107 HU-17-83005-15 Markus Istvan
108 HU-D-894539-15 Markus Istvan
109 HU-D-855081-15 Marton Peter
110 HU-28-37007-15 Mihalik Josef & Andras
111 HU-05-56325-15 Miklos Jozsef
112 RO-355217-15 Milos Sebastian
113 RO-354434-15 Milos Sebastian
114 RO-434911-15 Mos Daniel
115 RO-434906-15 Mos Daniel
116 RO-434908-15 Mos Daniel
117 RO-434902-15 Mos Daniel
118 RO-256420-15 Nagy Gyula
119 RO-256416-15 Nagy Gyula
120 HU-D-838042-15 Nagy Mihaly
121 RO-780163-15 Nitu Robert Petre
122 RO-780161-15 Nitu Robert Petre
123 RO-780164-15 Nitu Robert Petre
124 RO-15018-15 Olteanu Cosmin
125 RO-15868-15 Olteanu Cosmin
126 RO-15017-15 Olteanu Cosmin
127 HU-11-97753-15 Pall Marton
128 RO-434747-15 Pall Marton
129 RO-363150-15 Pasla Daniel & Vintan George A
130 RO-363116-15 Pasla Daniel & Vintan George A
131 NOR-100-3097-15 Per Ludviksen & Balint Iuliu
132 RO-425858-15 Pigeons Airport Team
133 RO-427102-15 Pigeons Airport Team
134 RO-425841-15 Pigeons Airport Team
135 AU-602-1663-15 Popovici Paul
136 AU-602-1666-15 Popovici Paul
137 RO-237110-15 Prian & Ecobescu
138 RO-237106-15 Prian & Ecobescu
139 DV-02842-1345-15 Roland Kraus
140 DV-02842-1341-15 Roland Kraus
141 DV-02842-1348-15 Roland Kraus
142 DV-02842-1343-15 Roland Kraus
143 RO-426033-15 S & R & N Pigeons Team
144 B-3019159-15 Schereel Dieter
145 DV-09999-5542-15 SG Marquart & Sohne A
146 DV-09999-5483-15 SG Marquart & Sohne A
147 DV-09999-5526-15 SG Marquart & Sohne B
148 B-3141280-15 Sierens Dina
149 B-3058139-15 Sierens Dina
150 B-3058200-15 Sierens Dina
151 RO-79810-15 Stanciu Gigi
152 RO-79824-15 Stanciu Gigi
153 B-2225366-15 Steegmans Nico
154 HU-15-09101-15 Szabo & Mihalik Team
155 RO-360611-15 Szilagyi Ioan
156 RO-360625-15 Szilagyi Ioan
157 RO-360622-15 Szilagyi Ioan
158 HU-11-96154-15 Takacs Gabor
159 HU-11-96155-15 Takacs Gabor
160 HU-11-96166-15 Takacs Gabor
161 HU-11-96156-15 Takacs Gabor
162 RO-784206-15 Tanase Alexandru
163 RO-784234-15 Tanase Alexandru
164 RO-784230-15 Tanase Alexandru
165 RO-435733-15 Tau & Gadarici
166 NL-1854540-15 Team Brabant Racers J.M.Vos
167 NL-1854528-15 Team Brabant Racers J.M.Vos
168 NL-1854535-15 Team Brabant Racers J.M.Vos
169 NL-1854530-15 Team Brabant Racers J.M.Vos
170 NL-1854537-15 Team Brabant Racers J.M.Vos
171 NL-1854531-15 Team Brabant Racers J.M.Vos
172 NL-1854534-15 Team Brabant Racers J.M.Vos
173 B-2000002-15 Team Casino
174 B-2000005-15 Team Casino
175 FR-001842-15 Team Henry Sylvain
176 DV-2842-1564-15 Team Kocherbote A
177 DV-2842-1485-15 Team Kocherbote A
178 DV-2842-1563-15 Team Kocherbote A
179 DV-2842-1464-15 Team Kocherbote B
180 RO-487663-15 Team Myloft.ro
181 RO-487655-15 Team Myloft.ro
182 AU-602-1680-15 Team Popovici Paul & Gheju Ioan
183 NL-1594472-15 Team Sergio Ferreira
184 DV-7132-328-15 Team Taubenfreude
185 DV-7132-329-15 Team Taubenfreude
186 DV-04087-1229-15 Theo & Markus Lecke
187 DV-04087-1234-15 Theo & Markus Lecke
188 DV-04087-1220-15 Theo & Markus Lecke
189 DV-08912-976-15 Theresia & Liliana
190 DV-08912-917-15 Theresia & Liliana
191 DV-08912-919-15 Theresia & Liliana
192 DV-08912-971-15 Theresia & Liliana
193 DV-08912-926-15 Theresia & Liliana
194 CHN-0451280-15 Toni Deigner Team Germany
195 CHN-0451287-15 Toni Deigner Team Germany
196 HU-15-05019-15 Turak Karoly
197 RO-607843-15 Ursu Cornel & Isac
198 RO-607803-15 Ursu Cornel & Isac
199 HU-D-837621-15 Varga Lajos
200 AU-602-585-15 Walter Zerner
201 AU-602-480-15 Walter Zerner
202 Hu-Olimp-46077-15 Wiedermann Karoly
Locul Inel Crescator Timp Punctaj Viteza Tara
1 RO-360472-15 Lupsa & Copacean 2015-09-12 16:18:50.67 0,012 990,6 m/min
2 NL-1854528-15 Team Brabant Racers J.M.Vos 2015-09-12 16:20:10.96 0,024 987,36 m/min
3 AU-308-1713-15 Butyka & Szalma 2015-09-12 16:21:27.29 0,037 984,31 m/min
4 RO-285253-15 Dobre Razvan 2015-09-12 16:26:21.45 0,049 972,72 m/min
5 B-2228148-15 Eddy Stulens 2015-09-12 16:26:26.51 0,061 972,52 m/min
6 DV-2842-1564-15 Team Kocherbote A 2015-09-12 16:39:41.25 0,073 942,55 m/min
7 RO-323501-15 Biliboaca Sebastian & Codrut 2015-09-12 16:41:28.86 0,086 938,63 m/min
8 RO-431105-15 Cojocaru & Panny & Solomon 2015-09-12 16:41:28.89 0,098 938,63 m/min
9 RO-780161-15 Nitu Robert Petre 2015-09-12 16:41:34.38 0,110 938,43 m/min
10 DV-05412-44-15 Christian Biel Pigeons 2015-09-12 16:48:56.36 0,122 922,68 m/min
11 RO-487663-15 Team Myloft.ro 2015-09-12 17:02:04.37 0,134 895,87 m/min
12 HU-11-96156-15 Takacs Gabor 2015-09-12 17:03:21.49 0,147 893,33 m/min
13 NL-1854534-15 Team Brabant Racers J.M.Vos 2015-09-12 17:04:46.88 0,159 890,54 m/min
14 RO-439160-15 Lupulescu A. & Vogel E. 2015-09-12 17:22:10.37 0,171 857,74 m/min
15 RO-159730-15 Florea Florin Dorin 2015-09-12 17:35:04.93 0,183 834,91 m/min
16 RO-357339-15 Grosu & Lore 2015-09-12 17:39:43.69 0,196 826,99 m/min
17 HU-D-877096-15 Adrian Arnold & fia 2015-09-12 17:39:43.95 0,208 826,98 m/min
18 RO-486038-15 Iuga Dorin 2015-09-12 17:39:48.83 0,220 826,84 m/min
19 RO-086149-15 Honest Race Loft 2015-09-12 17:50:16.28 0,232 809,56 m/min
20 RO-434906-15 Mos Daniel 2015-09-12 17:50:38.16 0,244 808,97 m/min
21 AU-602-1168-15 Franz Fuchs 2015-09-12 17:50:44.02 0,257 808,81 m/min
22 RO-439164-15 Lupulescu A. & Vogel E. 2015-09-12 17:51:28.18 0,269 807,63 m/min
23 FR-001842-15 Team Henry Sylvain 2015-09-12 17:55:48.05 0,281 800,71 m/min
24 HU-D-915930-15 Csajagi Robert 2015-09-12 17:58:35.96 0,293 796,3 m/min
25 SERB-676246-15 Boban Mladenovic 2015-09-12 18:02:22.30 0,306 790,44 m/min
26 RO-975010-15 Iabloncic Iaroslav Slovaku 2015-09-12 18:02:27.01 0,318 790,32 m/min
27 RO-933020-15 Giani Urda & Cristi Ionita 2015-09-12 18:03:04.17 0,330 789,37 m/min
28 RO-780164-15 Nitu Robert Petre 2015-09-12 18:04:59.64 0,342 786,42 m/min
29 B-2000002-15 Team Casino 2015-09-12 18:10:27.61 0,354 778,16 m/min
30 RO-79810-15 Stanciu Gigi 2015-09-12 18:17:31.29 0,367 767,74 m/min
31 RO-487655-15 Team Myloft.ro 2015-09-12 18:17:40.82 0,379 767,51 m/min
32 HU-D-877584-15 Ledo Gabor 2015-09-12 18:17:43.40 0,391 767,45 m/min
33 DV-08596-837-15 Karl Heinz Lang 2015-09-12 18:17:48.46 0,403 767,32 m/min
34 RO-285252-15 Dobre Razvan 2015-09-12 18:35:37.09 0,416 742,28 m/min
35 RO-431109-15 Habaci Calin & Cojocaru Cristian 2015-09-12 18:37:48.54 0,428 739,31 m/min
36 AU-308-1770-15 Butyka & Szalma 2015-09-12 18:39:23.46 0,440 737,18 m/min
37 RO-975001-15 Iabloncic Iaroslav Slovaku 2015-09-12 19:01:59.19 0,452 708,06 m/min
38 RO-438595-15 Butu & Soimosan 2015-09-12 19:11:55.92 0,464 695,96 m/min
39 B-2000005-15 Team Casino 2015-09-12 19:28:25.83 0,477 676,77 m/min
40 RO-787826-15 Bucur Catalin & Calaretu Dragos 2015-09-12 20:01:36.63 0,489 641,22 m/min
41 B-3015265-15 Emiel Denys & Kawabuchi 2015-09-13 07:45:29.42 0,501 303,26 m/min
42 RO-607843-15 Ursu Cornel & Isac 2015-09-13 08:05:41.47 0,513 298,74 m/min
43 IT-058632-15 Laro Ervin 2015-09-13 08:14:45.83 0,526 296,75 m/min
44 DV-6110-11-15 Guver Florin 2015-09-13 08:29:41.21 0,538 293,54 m/min
45 HU-D-854054-15 Kovacs Andras Team 2015-09-13 08:29:57.06 0,550 293,49 m/min
46 RO-319006-15 Dobrin Iulian 2015-09-13 08:35:32.76 0,562 292,3 m/min
47 RO-434902-15 Mos Daniel 2015-09-13 08:40:21.20 0,575 291,29 m/min
48 NL-1854537-15 Team Brabant Racers J.M.Vos 2015-09-13 09:01:31.56 0,587 286,92 m/min
49 RO-354434-15 Milos Sebastian 2015-09-13 09:15:31.26 0,599 284,11 m/min
50 RO-607803-15 Ursu Cornel & Isac 2015-09-13 09:24:30.48 0,611 282,33 m/min
51 DV-2842-1464-15 Team Kocherbote B 2015-09-13 09:34:29.93 0,623 280,37 m/min
52 RO-060978-15 Florea Remus 2015-09-13 09:50:26.71 0,636 277,31 m/min
53 HU-D-877546-15 Ledo Gabor 2015-09-13 10:07:22.85 0,648 274,13 m/min
54 DV-04087-1229-15 Theo & Markus Lecke 2015-09-13 10:30:21.05 0,660 269,94 m/min
55 RO-434911-15 Mos Daniel 2015-09-13 10:41:23.44 0,672 267,97 m/min
56 HU-11-95386-15 Butyka & Szalma 2015-09-13 10:48:28.03 0,685 266,72 m/min
57 RO-358013-15 Botos Nicolae 2015-09-13 10:51:42.17 0,697 266,15 m/min
58 RO-431017-15 Cojocaru & Panny & Solomon 2015-09-13 11:15:18.88 0,709 262,08 m/min
59 DV-08912-919-15 Theresia & Liliana 2015-09-13 11:48:32.81 0,721 256,57 m/min
60 RO-360611-15 Szilagyi Ioan 2015-09-13 12:00:11.71 0,733 254,69 m/min
61 RO-784230-15 Tanase Alexandru 2015-09-13 12:00:17.08 0,746 254,67 m/min
62 RO-438628-15 Butu & Soimosan 2015-09-13 12:50:00.71 0,758 246,95 m/min
63 RO-784234-15 Tanase Alexandru 2015-09-13 14:48:57.40 0,770 230,25 m/min
64 AU-602-585-15 Walter Zerner 2015-09-13 15:16:55.42 0,782 226,65 m/min
65 HU-28-37007-15 Mihalik Josef & Andras 2015-09-13 15:52:27.00 0,795 222,23 m/min
66 HU-05-56325-15 Miklos Jozsef 2015-09-13 16:37:25.12 0,807 216,88 m/min
67 B-2181356-15 Edmond Jans 2015-09-13 17:07:12.21 0,819 213,47 m/min
68 HU-D-895488-15 Fenyvesi Balazs & Norbert 2015-09-13 17:29:10.82 0,831 211,03 m/min

Informatii utile

 In date de 19.04.2019 delegatia Columbodromului se va afla in urmatoarele tari: Germania, Belgia si Olanda, pentru cei care doresc sa trimita porumbei la columbodromul din Arad.

In data de 20.04.2019 delegatia se va afla in Austria.

Pentru mai multe informatii va rugam sa ne contactati la: +40 742 151 469
Va multumim!!

A inceput licitatia porumeilor de la columbodrom. Pentru a licita intrati aici

Pentru transportul porumbeilor din tara la columbodromul nostru va rugam sa sunati la acest numar: 0732170200

Deoarece nicio comapanie de curierat nu mai transporta porumbei, s-au creat centre de colectare, in tara, pentru Columbodromul din Arad. Aici aveti datele de contact, sau in sectiunea de contact a site-ului: 

 
Cluj-Napoca:
Racean Alexandru, tel: 0740 455 980
Prahova:
Tules Ialcin, tel: 0722 451 669
Budisteanu Sorin
Pitesti Aleea Carpenului Bl E 4  Ap 27
Jud Arges
Tel 0766-258417

Concursuri

Comentarii si Pareri

Vezi toate comentarile

24-05-2018Pigeon
good day, we found a mail pigeon in Slovakia. the number is: Yellow ring: RO-2017-9009834 RO GOLD black ring: BRICON 5000 has been here for 6 days can you contact the owner?
20-09-2016puscasu
buna ziua , am gasit un porumbel cu seria Ro2016 928605 fci ranit la o aripa in judetul Botosani.daca sunte ti interesat de el ma puteti contacta la 0740452232
02-09-2016Victor
Am gasit un porumbel voiajor de concurs cu seria RO 2015 884518 FCI BRICON 5000 in jud. Ialomita , localitatea Axintele.Tel 0751127235.
12-07-2016Petre
Buna ziua ! Astazi data de 12-07-2016 am prins porumbeii cu seriile (=0688256-2010=) (=2014-FCI-0547868=)si (=2015-RO-FCI-331363=) !!! Oras-Bumbesti-Jiu- Sat-Tetila relatii pe Email--- mbibanu12001@yahoo.com !

Sponsori si Parteneri

Social