Romanian Grand Prix FCI 2013 - Finala

Erd 

Data: 04-09-2015
Ora lansarii: 08:15
Distanta (km): 225
Porumbei: 224
Nr. Inel Crescator Tara
1 HU-05-56326-15 Adam Jozsef
2 HU-D-877097-15 Adrian Arnold & fia
3 HU-D-877096-15 Adrian Arnold & fia
4 RO-827332-15 Albina & Cristudor
5 NOR-032-127-15 Arctic Loft of Norway
6 RO-363614-15 Badalau Victor
7 HU-15-04519-15 Bajkan Istvan
8 HU-15-04509-15 Bajkan Istvan
9 RO-434733-15 Balog Ioan
10 RO-323501-15 Biliboaca Sebastian & Codrut
11 RO-000686-15 Black Sea One Loft Race
12 SERB-676244-15 Boban Mladenovic
13 SERB-676246-15 Boban Mladenovic
14 RO-358012-15 Botos Nicolae
15 RO-358013-15 Botos Nicolae
16 RO-432027-15 Bront Florian
17 RO-432239-15 Bront Florian
18 RO-787819-15 Bucur Catalin & Calaretu Dragos
19 RO-787826-15 Bucur Catalin & Calaretu Dragos
20 RO-359967-15 Burciu & Oprea
21 RO-359900-15 Burciu & Oprea
22 RO-438628-15 Butu & Soimosan
23 RO-438595-15 Butu & Soimosan
24 RO-438104-15 Butu & Soimosan
25 HU-11-95386-15 Butyka & Szalma
26 AU-308-1770-15 Butyka & Szalma
27 AU-308-1713-15 Butyka & Szalma
28 RO-003223-15 Chebeleu Dan
29 DV-05412-44-15 Christian Biel Pigeons
30 DV-05412-31-15 Christian Biel Pigeons
31 RO-355216-15 Ciurcia Ilia
32 RO-355214-15 Ciurcia Ilia
33 RO-431017-15 Cojocaru & Panny & Solomon
34 RO-431105-15 Cojocaru & Panny & Solomon
35 RO-231684-15 Cornea D.& Manitiu M.
36 HU-D-915930-15 Csajagi Robert
37 HU-D-898161-15 Csefan Tivadar
38 HU-15-04803-15 Csehi & Mihalik Duo
39 HU-D-837371-15 Csehi & Mihalik Duo
40 RO-436557-15 Dan Danila
41 RO-436576-15 Dan Danila
42 RO-285249-15 Dobre Razvan
43 RO-285218-15 Dobre Razvan
44 RO-285253-15 Dobre Razvan
45 RO-285217-15 Dobre Razvan
46 RO-285252-15 Dobre Razvan
47 RO-319006-15 Dobrin Iulian
48 DV-03405-115-15 Dr.Willi Ohnesorge
49 GB-18116-15 Dudu Sorin
50 GB-18124-15 Dudu Sorin
51 B-2228144-15 Eddy Stulens
52 B-2228148-15 Eddy Stulens
53 B-2228132-15 Eddy Stulens
54 B-2222097-15 Edmond Jans
55 B-2181356-15 Edmond Jans
56 B-2181354-15 Edmond Jans
57 B-2222086-15 Edmond Jans
58 B-2180237-15 Edmond Jans
59 B-3015475-15 Emiel Denys
60 B-3015313-15 Emiel Denys
61 B-3015476-15 Emiel Denys & Kawabuchi
62 B-3015265-15 Emiel Denys & Kawabuchi
63 B-3015374-15 Emiel Denys & Kawabuchi
64 B-3015504-15 Emiel Denys & Zhu Jin
65 B-3015473-15 Emiel Denys & Zhu Jin
66 B-3015497-15 Emiel Denys & Zhu Jin
67 HU-D-895487-15 Fenyvesi Balazs & Norbert
68 HU-D-895491-15 Fenyvesi Balazs & Norbert
69 HU-D-895488-15 Fenyvesi Balazs & Norbert
70 HU-D-895496-15 Fenyvesi Balazs & Norbert
71 HU-D-895494-15 Fenyvesi Balazs & Norbert
72 IT-086166-15 Ferent Pipas Crstian
73 RO-159730-15 Florea Florin Dorin
74 RO-060982-15 Florea Remus
75 RO-060978-15 Florea Remus
76 RO-737413-15 Florin-Derby Corabia
77 AU-602-1168-15 Franz Fuchs
78 AU-602-1178-15 Franz Fuchs
79 AU-602-1199-15 Franz Fuchs
80 DV-2842-1572-15 Gheju Ion
81 RO-933032-15 Giani Urda & Cristi Ionita
82 RO-933020-15 Giani Urda & Cristi Ionita
83 RO-357339-15 Grosu & Lore
84 DV-6110-11-15 Guver Florin
85 DV-6110-15-15 Guver Florin
86 DV-6110-17-15 Guver Florin
87 RO-431109-15 Habaci Calin & Cojocaru Cristian
88 RO-086163-15 Honest Race Loft
89 RO-086149-15 Honest Race Loft
90 RO-086173-15 Honest Race Loft
91 B-3133653-15 Hoorelbeke David
92 RO-975001-15 Iabloncic Iaroslav Slovaku
93 RO-975010-15 Iabloncic Iaroslav Slovaku
94 HU-05-56309-15 Irisz Szeged
95 HU-05-56318-15 Irisz Szeged
96 RO-486038-15 Iuga Dorin
97 HU-29-60838-15 Juhasz Erno
98 DV-08596-837-15 Karl Heinz Lang
99 RO-479546-15 Kelemen Csaba
100 RO-479504-15 Kelemen Csaba
101 HU-D-854059-15 Kovacs Andras Team
102 HU-D-854054-15 Kovacs Andras Team
103 HU-D-854066-15 Kovacs Andras Team
104 HU-20-81023-15 Kovacs Sandor Attila
105 HU-20-81026-15 Kovacs Sandor Attila
106 RO-434538-15 Kun & Dragan
107 RO-434537-15 Kun & Dragan
108 IT-058634-15 Laro Ervin
109 IT-058631-15 Laro Ervin
110 IT-058632-15 Laro Ervin
111 HU-D-877546-15 Ledo Gabor
112 HU-D-877584-15 Ledo Gabor
113 RO-360472-15 Lupsa & Copacean
114 RO-439164-15 Lupulescu A. & Vogel E.
115 RO-439160-15 Lupulescu A. & Vogel E.
116 RO-439163-15 Lupulescu A. & Vogel E.
117 HU-17-83005-15 Markus Istvan
118 HU-D-894566-15 Markus Istvan
119 HU-D-894539-15 Markus Istvan
120 HU-D-855081-15 Marton Peter
121 HU-10-3554-15 Mihalik & Radocz & Csizmarik
122 HU-28-37007-15 Mihalik Josef & Andras
123 HU-05-56325-15 Miklos Jozsef
124 RO-354434-15 Milos Sebastian
125 RO-355217-15 Milos Sebastian
126 RO-434906-15 Mos Daniel
127 RO-434908-15 Mos Daniel
128 RO-434911-15 Mos Daniel
129 RO-434905-15 Mos Daniel
130 RO-256416-15 Nagy Gyula
131 RO-256420-15 Nagy Gyula
132 HU-D-838042-15 Nagy Mihaly
133 IT-86626-15 Nechifiriuc Ionut
134 RO-780163-15 Nitu Robert Petre
135 RO-780161-15 Nitu Robert Petre
136 RO-780164-15 Nitu Robert Petre
137 HU-D-923115-15 Nytrai Ferenc
138 RO-15868-15 Olteanu Cosmin
139 RO-15017-15 Olteanu Cosmin
140 RO-15018-15 Olteanu Cosmin
141 RO-906475-15 Oros Bogdan
142 HU-11-97755-15 Pall Marton
143 RO-434747-15 Pall Marton
144 RO-363359-15 Pasla Daniel & Vintan George A
145 RO-363150-15 Pasla Daniel & Vintan George A
146 RO-363116-15 Pasla Daniel & Vintan George A
147 NOR-100-3097-15 Per Ludviksen & Balint Iuliu
148 NOR-100-3118-15 Per Ludviksen & Balint Iuliu
149 RO-427102-15 Pigeons Airport Team
150 RO-425858-15 Pigeons Airport Team
151 RO-425841-15 Pigeons Airport Team
152 AU-602-1666-15 Popovici Paul
153 AU-602-1667-15 Popovici Paul
154 AU-602-1663-15 Popovici Paul
155 RO-237110-15 Prian & Ecobescu
156 RO-237106-15 Prian & Ecobescu
157 CRO-034366-15 Pudic Family Loft
158 DV-02842-1343-15 Roland Kraus
159 DV-02842-1345-15 Roland Kraus
160 DV-02842-1348-15 Roland Kraus
161 DV-02842-1341-15 Roland Kraus
162 RO-426033-15 S & R & N Pigeons Team
163 B-3019159-15 Schereel Dieter
164 DV-09999-5493-15 SG Marquart & Sohne A
165 DV-09999-5526-15 SG Marquart & Sohne B
166 DV-09999-5501-15 SG Marquart & Sohne B
167 B-3058200-15 Sierens Dina
168 RO-79810-15 Stanciu Gigi
169 RO-79818-15 Stanciu Gigi
170 B-2225366-15 Steegmans Nico
171 HU-15-09101-15 Szabo & Mihalik Team
172 RO-360622-15 Szilagyi Ioan
173 RO-360625-15 Szilagyi Ioan
174 RO-360611-15 Szilagyi Ioan
175 HU-11-96166-15 Takacs Gabor
176 HU-11-96154-15 Takacs Gabor
177 HU-11-96156-15 Takacs Gabor
178 HU-11-96155-15 Takacs Gabor
179 RO-430702-15 Tamas Dorin
180 RO-430741-15 Tamas Dorin
181 RO-784234-15 Tanase Alexandru
182 RO-784206-15 Tanase Alexandru
183 RO-784230-15 Tanase Alexandru
184 RO-435733-15 Tau & Gadarici
185 NL-1854530-15 Team Brabant Racers J.M.Vos
186 NL-1854540-15 Team Brabant Racers J.M.Vos
187 NL-1854534-15 Team Brabant Racers J.M.Vos
188 NL-1854528-15 Team Brabant Racers J.M.Vos
189 NL-1854535-15 Team Brabant Racers J.M.Vos
190 NL-1854537-15 Team Brabant Racers J.M.Vos
191 NL-1854531-15 Team Brabant Racers J.M.Vos
192 B-2000005-15 Team Casino
193 B-2000008-15 Team Casino
194 B-2000002-15 Team Casino
195 FR-001842-15 Team Henry Sylvain
196 DV-2842-1485-15 Team Kocherbote A
197 DV-2842-1500-15 Team Kocherbote A
198 DV-2842-1563-15 Team Kocherbote A
199 DV-2842-1564-15 Team Kocherbote A
200 DV-2842-1464-15 Team Kocherbote B
201 RO-487655-15 Team Myloft.ro
202 RO-487782-15 Team Myloft.ro
203 RO-487663-15 Team Myloft.ro
204 AU-602-1680-15 Team Popovici Paul & Gheju Ioan
205 AU-602-1679-15 Team Popovici Paul & Gheju Ioan
206 NL-1594472-15 Team Sergio Ferreira
207 DV-7132-328-15 Team Taubenfreude
208 DV-08912-920-15 Team Taubenfreude
209 DV-7132-336-15 Team Taubenfreude
210 DV-04087-1234-15 Theo & Markus Lecke
211 DV-04087-1229-15 Theo & Markus Lecke
212 DV-08912-976-15 Theresia & Liliana
213 DV-08912-919-15 Theresia & Liliana
214 DV-08912-971-15 Theresia & Liliana
215 DV-08912-926-15 Theresia & Liliana
216 CHN-0451287-15 Toni Deigner Team Germany
217 CHN-0451280-15 Toni Deigner Team Germany
218 HU-15-05019-15 Turak Karoly
219 RO-607803-15 Ursu Cornel & Isac
220 RO-607843-15 Ursu Cornel & Isac
221 RO-442321-15 Ususan Calin
222 HU-D-837621-15 Varga Lajos
223 AU-602-585-15 Walter Zerner
224 Hu-Olimp-46077-15 Wiedermann Karoly
Locul Inel Crescator Timp Punctaj Viteza Tara
1 B-2181356-15 Edmond Jans 2015-09-04 11:10:18.84 0,020 1283,41 m/min
2 RO-285218-15 Dobre Razvan 2015-09-04 11:10:19.75 0,040 1283,3 m/min
3 DV-02842-1343-15 Roland Kraus 2015-09-04 11:10:20.68 0,060 1283,19 m/min
4 IT-058631-15 Laro Ervin 2015-09-04 11:10:21.17 0,079 1283,13 m/min
5 DV-08912-971-15 Theresia & Liliana 2015-09-04 11:10:22.81 0,099 1282,93 m/min
6 RO-787826-15 Bucur Catalin & Calaretu Dragos 2015-09-04 11:10:23.17 0,119 1282,88 m/min
7 B-2222086-15 Edmond Jans 2015-09-04 11:10:24.62 0,139 1282,71 m/min
8 DV-04087-1229-15 Theo & Markus Lecke 2015-09-04 11:10:24.92 0,159 1282,67 m/min
9 DV-02842-1341-15 Roland Kraus 2015-09-04 11:10:27.21 0,179 1282,39 m/min
10 NL-1854534-15 Team Brabant Racers J.M.Vos 2015-09-04 11:10:31.87 0,198 1281,82 m/min
11 DV-02842-1345-15 Roland Kraus 2015-09-04 11:10:32.69 0,218 1281,72 m/min
12 CHN-0451287-15 Toni Deigner Team Germany 2015-09-04 11:10:33.51 0,238 1281,62 m/min
13 RO-15868-15 Olteanu Cosmin 2015-09-04 11:18:39.40 0,258 1225,11 m/min
14 RO-607843-15 Ursu Cornel & Isac 2015-09-04 11:18:45.71 0,278 1224,41 m/min
15 RO-256420-15 Nagy Gyula 2015-09-04 11:18:46.75 0,298 1224,3 m/min
16 AU-602-1178-15 Franz Fuchs 2015-09-04 11:18:47.10 0,317 1224,26 m/min
17 HU-11-96154-15 Takacs Gabor 2015-09-04 11:18:47.59 0,337 1224,2 m/min
18 RO-285252-15 Dobre Razvan 2015-09-04 11:20:16.12 0,357 1214,45 m/min
19 RO-15018-15 Olteanu Cosmin 2015-09-04 11:20:33.91 0,377 1212,51 m/min
20 HU-17-83005-15 Markus Istvan 2015-09-04 11:20:44.04 0,397 1211,41 m/min
21 RO-357339-15 Grosu & Lore 2015-09-04 11:20:46.05 0,417 1211,19 m/min
22 HU-11-95386-15 Butyka & Szalma 2015-09-04 11:22:16.77 0,437 1201,41 m/min
23 DV-05412-44-15 Christian Biel Pigeons 2015-09-04 11:22:21.70 0,456 1200,89 m/min
24 RO-434537-15 Kun & Dragan 2015-09-04 11:22:36.27 0,476 1199,33 m/min
25 RO-434906-15 Mos Daniel 2015-09-04 11:22:44.18 0,496 1198,49 m/min
26 DV-04087-1234-15 Theo & Markus Lecke 2015-09-04 11:22:48.68 0,516 1198,01 m/min
27 RO-086163-15 Honest Race Loft 2015-09-04 11:22:52.15 0,536 1197,64 m/min
28 B-3015473-15 Emiel Denys & Zhu Jin 2015-09-04 11:23:04.46 0,556 1196,34 m/min
29 RO-787819-15 Bucur Catalin & Calaretu Dragos 2015-09-04 11:23:43.44 0,575 1192,22 m/min
30 RO-780163-15 Nitu Robert Petre 2015-09-04 11:23:46.31 0,595 1191,92 m/min
31 RO-79810-15 Stanciu Gigi 2015-09-04 11:23:46.74 0,615 1191,87 m/min
32 HU-D-895496-15 Fenyvesi Balazs & Norbert 2015-09-04 11:23:58.75 0,635 1190,61 m/min
33 RO-323501-15 Biliboaca Sebastian & Codrut 2015-09-04 11:24:21.75 0,655 1188,2 m/min
34 RO-431105-15 Cojocaru & Panny & Solomon 2015-09-04 11:24:23.53 0,675 1188,01 m/min
35 RO-975001-15 Iabloncic Iaroslav Slovaku 2015-09-04 11:24:23.57 0,694 1188,01 m/min
36 RO-438628-15 Butu & Soimosan 2015-09-04 11:24:24.38 0,714 1187,92 m/min
37 RO-354434-15 Milos Sebastian 2015-09-04 11:24:25.73 0,734 1187,78 m/min
38 RO-431109-15 Habaci Calin & Cojocaru Cristian 2015-09-04 11:24:27.89 0,754 1187,56 m/min
39 RO-285253-15 Dobre Razvan 2015-09-04 11:24:29.87 0,774 1187,35 m/min
40 RO-359967-15 Burciu & Oprea 2015-09-04 11:24:30.66 0,794 1187,27 m/min
41 HU-11-96156-15 Takacs Gabor 2015-09-04 11:24:31.23 0,813 1187,21 m/min
42 RO-355217-15 Milos Sebastian 2015-09-04 11:24:31.77 0,833 1187,15 m/min
43 RO-363116-15 Pasla Daniel & Vintan George A 2015-09-04 11:24:32.32 0,853 1187,09 m/min
44 HU-05-56325-15 Miklos Jozsef 2015-09-04 11:24:33.05 0,873 1187,02 m/min
45 B-2180237-15 Edmond Jans 2015-09-04 11:24:34.50 0,893 1186,87 m/min
46 FR-001842-15 Team Henry Sylvain 2015-09-04 11:24:35.32 0,913 1186,78 m/min
47 HU-D-895487-15 Fenyvesi Balazs & Norbert 2015-09-04 11:24:36.04 0,933 1186,7 m/min
48 RO-487655-15 Team Myloft.ro 2015-09-04 11:24:39.40 0,952 1186,35 m/min
49 RO-784234-15 Tanase Alexandru 2015-09-04 11:24:47.75 0,972 1185,48 m/min
50 RO-425858-15 Pigeons Airport Team 2015-09-04 11:24:48.73 0,992 1185,38 m/min
51 HU-29-60838-15 Juhasz Erno 2015-09-04 11:24:49.12 1,012 1185,34 m/min
52 DV-08596-837-15 Karl Heinz Lang 2015-09-04 11:26:35.18 1,032 1174,41 m/min
53 AU-602-1199-15 Franz Fuchs 2015-09-04 11:26:49.37 1,052 1172,96 m/min
54 AU-308-1770-15 Butyka & Szalma 2015-09-04 11:26:53.36 1,071 1172,55 m/min
55 RO-000686-15 Black Sea One Loft Race 2015-09-04 11:26:55.09 1,091 1172,37 m/min
56 HU-15-04519-15 Bajkan Istvan 2015-09-04 11:26:55.11 1,111 1172,37 m/min
57 DV-08912-976-15 Theresia & Liliana 2015-09-04 11:26:58.17 1,131 1172,06 m/min
58 HU-D-877546-15 Ledo Gabor 2015-09-04 11:27:04.45 1,151 1171,42 m/min
59 HU-20-81026-15 Kovacs Sandor Attila 2015-09-04 11:27:06.74 1,171 1171,19 m/min
60 B-2222097-15 Edmond Jans 2015-09-04 11:27:43.34 1,190 1167,48 m/min
61 HU-11-96166-15 Takacs Gabor 2015-09-04 11:28:10.88 1,210 1164,71 m/min
62 RO-363614-15 Badalau Victor 2015-09-04 11:28:12.07 1,230 1164,59 m/min
63 HU-D-854054-15 Kovacs Andras Team 2015-09-04 11:29:00.66 1,250 1159,73 m/min
64 RO-360472-15 Lupsa & Copacean 2015-09-04 11:29:05.18 1,270 1159,28 m/min
65 AU-308-1713-15 Butyka & Szalma 2015-09-04 11:29:07.60 1,290 1159,04 m/min
66 RO-975010-15 Iabloncic Iaroslav Slovaku 2015-09-04 11:30:10.24 1,310 1152,84 m/min
67 RO-780164-15 Nitu Robert Petre 2015-09-04 11:30:41.20 1,329 1149,8 m/min
68 RO-479504-15 Kelemen Csaba 2015-09-04 11:30:44.91 1,349 1149,43 m/min
69 B-2181354-15 Edmond Jans 2015-09-04 11:30:48.75 1,369 1149,06 m/min
70 NL-1854540-15 Team Brabant Racers J.M.Vos 2015-09-04 11:30:51.89 1,389 1148,75 m/min
71 RO-436576-15 Dan Danila 2015-09-04 11:31:57.57 1,409 1142,37 m/min
72 B-2225366-15 Steegmans Nico 2015-09-04 11:31:58.31 1,429 1142,3 m/min
73 RO-256416-15 Nagy Gyula 2015-09-04 11:32:00.95 1,448 1142,04 m/min
74 RO-360622-15 Szilagyi Ioan 2015-09-04 11:32:06.34 1,468 1141,52 m/min
75 B-3019159-15 Schereel Dieter 2015-09-04 11:32:10.30 1,488 1141,14 m/min
76 DV-7132-328-15 Team Taubenfreude 2015-09-04 11:32:12.32 1,508 1140,94 m/min
77 RO-438104-15 Butu & Soimosan 2015-09-04 11:32:14.00 1,528 1140,78 m/min
78 RO-360611-15 Szilagyi Ioan 2015-09-04 11:32:23.07 1,548 1139,91 m/min
79 RO-780161-15 Nitu Robert Petre 2015-09-04 11:33:26.17 1,567 1133,87 m/min
80 RO-784230-15 Tanase Alexandru 2015-09-04 11:33:29.91 1,587 1133,51 m/min
81 DV-2842-1564-15 Team Kocherbote A 2015-09-04 11:33:31.69 1,607 1133,34 m/min
82 B-2228148-15 Eddy Stulens 2015-09-04 11:33:34.54 1,627 1133,07 m/min
83 RO-285249-15 Dobre Razvan 2015-09-04 11:33:36.66 1,647 1132,87 m/min
84 B-2228132-15 Eddy Stulens 2015-09-04 11:33:38.57 1,667 1132,69 m/min
85 HU-20-81023-15 Kovacs Sandor Attila 2015-09-04 11:33:39.04 1,687 1132,64 m/min
86 HU-D-877097-15 Adrian Arnold & fia 2015-09-04 11:33:53.56 1,706 1131,26 m/min
87 RO-425841-15 Pigeons Airport Team 2015-09-04 11:34:11.43 1,726 1129,57 m/min
88 DV-08912-919-15 Theresia & Liliana 2015-09-04 11:34:20.46 1,746 1128,72 m/min
89 RO-363150-15 Pasla Daniel & Vintan George A 2015-09-04 11:34:22.11 1,766 1128,56 m/min
90 NOR-100-3097-15 Per Ludviksen & Balint Iuliu 2015-09-04 11:34:25.41 1,786 1128,25 m/min
91 SERB-676246-15 Boban Mladenovic 2015-09-04 11:34:53.33 1,806 1125,63 m/min
92 HU-15-09101-15 Szabo & Mihalik Team 2015-09-04 11:35:02.89 1,825 1124,73 m/min
93 RO-784206-15 Tanase Alexandru 2015-09-04 11:36:12.64 1,845 1118,23 m/min
94 RO-15017-15 Olteanu Cosmin 2015-09-04 11:37:35.16 1,865 1110,64 m/min
95 NL-1854535-15 Team Brabant Racers J.M.Vos 2015-09-04 11:37:41.39 1,885 1110,07 m/min
96 RO-358013-15 Botos Nicolae 2015-09-04 11:37:58.94 1,905 1108,47 m/min
97 HU-D-895488-15 Fenyvesi Balazs & Norbert 2015-09-04 11:38:07.12 1,925 1107,73 m/min
98 B-3015313-15 Emiel Denys 2015-09-04 11:38:08.37 1,944 1107,61 m/min
99 RO-086173-15 Honest Race Loft 2015-09-04 11:38:09.63 1,964 1107,5 m/min
100 B-3015476-15 Emiel Denys & Kawabuchi 2015-09-04 11:38:24.22 1,984 1106,17 m/min
101 RO-355216-15 Ciurcia Ilia 2015-09-04 11:40:20.75 2,004 1095,71 m/min
102 HU-D-894539-15 Markus Istvan 2015-09-04 11:40:24.25 2,024 1095,4 m/min
103 HU-D-855081-15 Marton Peter 2015-09-04 11:42:48.91 2,044 1082,69 m/min
104 AU-602-585-15 Walter Zerner 2015-09-04 11:42:50.53 2,063 1082,55 m/min
105 RO-486038-15 Iuga Dorin 2015-09-04 11:43:01.32 2,083 1081,62 m/min
106 RO-435733-15 Tau & Gadarici 2015-09-04 11:43:02.67 2,103 1081,5 m/min
107 HU-D-895494-15 Fenyvesi Balazs & Norbert 2015-09-04 11:43:04.14 2,123 1081,37 m/min
108 DV-08912-926-15 Theresia & Liliana 2015-09-04 11:43:04.87 2,143 1081,31 m/min
109 NL-1854531-15 Team Brabant Racers J.M.Vos 2015-09-04 11:43:18.85 2,163 1080,1 m/min
110 HU-D-895491-15 Fenyvesi Balazs & Norbert 2015-09-04 11:43:23.29 2,183 1079,72 m/min
111 DV-02842-1348-15 Roland Kraus 2015-09-04 11:43:24.39 2,202 1079,62 m/min
112 HU-D-838042-15 Nagy Mihaly 2015-09-04 11:43:30.35 2,222 1079,11 m/min
113 GB-18116-15 Dudu Sorin 2015-09-04 11:43:30.56 2,242 1079,09 m/min
114 DV-2842-1563-15 Team Kocherbote A 2015-09-04 11:43:42.87 2,262 1078,03 m/min
115 HU-D-898161-15 Csefan Tivadar 2015-09-04 11:43:43.13 2,282 1078,01 m/min
116 RO-434733-15 Balog Ioan 2015-09-04 11:44:05.50 2,302 1076,08 m/min
117 AU-602-1168-15 Franz Fuchs 2015-09-04 11:47:08.38 2,321 1060,62 m/min
118 RO-933020-15 Giani Urda & Cristi Ionita 2015-09-04 11:57:29.78 2,341 1011,25 m/min
119 NL-1854537-15 Team Brabant Racers J.M.Vos 2015-09-04 11:59:38.70 2,361 1001,58 m/min
120 NL-1854528-15 Team Brabant Racers J.M.Vos 2015-09-04 11:59:47.72 2,381 1000,91 m/min
121 RO-060982-15 Florea Remus 2015-09-04 12:00:55.86 2,401 995,88 m/min
122 RO-060978-15 Florea Remus 2015-09-04 12:04:20.56 2,421 981,06 m/min
123 HU-D-877096-15 Adrian Arnold & fia 2015-09-04 12:04:33.43 2,440 980,15 m/min
124 RO-319006-15 Dobrin Iulian 2015-09-04 12:05:06.02 2,460 977,83 m/min
125 HU-28-37007-15 Mihalik Josef & Andras 2015-09-04 12:05:41.68 2,480 975,32 m/min
126 RO-479546-15 Kelemen Csaba 2015-09-04 12:06:30.79 2,500 971,87 m/min
127 RO-237110-15 Prian & Ecobescu 2015-09-04 12:06:35.20 2,520 971,56 m/min
128 RO-439164-15 Lupulescu A. & Vogel E. 2015-09-04 12:06:37.71 2,540 971,38 m/min
129 NL-1594472-15 Team Sergio Ferreira 2015-09-04 12:19:47.30 2,560 919,16 m/min
130 DV-6110-11-15 Guver Florin 2015-09-04 12:21:58.82 2,579 911 m/min
131 DV-03405-115-15 Dr.Willi Ohnesorge 2015-09-04 12:32:06.90 2,599 875,09 m/min
132 RO-434747-15 Pall Marton 2015-09-04 12:34:46.28 2,619 866,15 m/min
133 GB-18124-15 Dudu Sorin 2015-09-04 12:37:28.05 2,639 857,25 m/min
134 RO-360625-15 Szilagyi Ioan 2015-09-04 12:37:42.60 2,659 856,46 m/min
135 RO-237106-15 Prian & Ecobescu 2015-09-04 12:38:00.83 2,679 855,47 m/min
136 B-3015265-15 Emiel Denys & Kawabuchi 2015-09-04 12:51:51.07 2,698 812,71 m/min
137 DV-05412-31-15 Christian Biel Pigeons 2015-09-04 12:59:43.65 2,718 790,23 m/min
138 SERB-676244-15 Boban Mladenovic 2015-09-04 13:09:12.71 2,738 764,76 m/min
139 RO-086149-15 Honest Race Loft 2015-09-04 13:39:30.69 2,758 693,35 m/min
140 RO-438595-15 Butu & Soimosan 2015-09-04 13:52:27.03 2,778 666,76 m/min
141 NL-1854530-15 Team Brabant Racers J.M.Vos 2015-09-04 13:57:24.34 2,798 657,12 m/min
142 RO-737413-15 Florin-Derby Corabia 2015-09-04 14:01:41.60 2,817 648,99 m/min
143 B-2000002-15 Team Casino 2015-09-04 14:04:35.43 2,837 643,61 m/min
144 B-2000005-15 Team Casino 2015-09-04 14:22:21.34 2,857 612,49 m/min
145 B-3015497-15 Emiel Denys & Zhu Jin 2015-09-04 14:39:33.72 2,877 585,08 m/min
146 RO-159730-15 Florea Florin Dorin 2015-09-04 15:59:04.57 2,897 484,83 m/min
147 DV-2842-1464-15 Team Kocherbote B 2015-09-04 16:33:24.50 2,917 451,44 m/min
148 HU-15-05019-15 Turak Karoly 2015-09-04 17:01:33.05 2,937 427,31 m/min
149 RO-439163-15 Lupulescu A. & Vogel E. 2015-09-04 17:33:50.68 2,956 402,62 m/min
150 B-3015374-15 Emiel Denys & Kawabuchi 2015-09-04 17:57:23.36 2,976 386,34 m/min
151 HU-11-96155-15 Takacs Gabor 2015-09-04 17:57:25.28 2,996 386,32 m/min
152 IT-058632-15 Laro Ervin 2015-09-04 18:10:37.53 3,016 377,75 m/min
153 DV-09999-5526-15 SG Marquart & Sohne B 2015-09-04 18:13:05.61 3,036 376,2 m/min
154 RO-434538-15 Kun & Dragan 2015-09-04 18:20:25.11 3,056 371,64 m/min
155 RO-431017-15 Cojocaru & Panny & Solomon 2015-09-04 18:44:04.76 3,075 357,67 m/min
156 RO-427102-15 Pigeons Airport Team 2015-09-04 18:51:57.66 3,095 353,24 m/min
157 HU-05-56326-15 Adam Jozsef 2015-09-04 18:59:15.58 3,115 349,24 m/min
158 RO-439160-15 Lupulescu A. & Vogel E. 2015-09-05 08:53:53.78 3,135 152,14 m/min
159 Hu-Olimp-46077-15 Wiedermann Karoly 2015-09-05 08:55:12.57 3,155 152,01 m/min
160 RO-432027-15 Bront Florian 2015-09-05 08:55:32.48 3,175 151,97 m/min
161 HU-D-915930-15 Csajagi Robert 2015-09-05 09:07:23.95 3,194 150,76 m/min
162 DV-6110-15-15 Guver Florin 2015-09-05 10:05:29.44 3,214 145,12 m/min
163 HU-D-877584-15 Ledo Gabor 2015-09-05 10:29:50.61 3,234 142,87 m/min
164 RO-933032-15 Giani Urda & Cristi Ionita 2015-09-05 10:29:57.32 3,254 142,86 m/min
165 RO-436557-15 Dan Danila 2015-09-05 10:30:38.03 3,274 142,8 m/min
166 DV-2842-1485-15 Team Kocherbote A 2015-09-05 10:31:02.73 3,294 142,76 m/min
167 RO-426033-15 S & R & N Pigeons Team 2015-09-05 10:31:03.23 3,313 142,76 m/min
168 B-3015475-15 Emiel Denys 2015-09-05 10:31:03.57 3,333 142,76 m/min
169 RO-434908-15 Mos Daniel 2015-09-05 10:31:09.61 3,353 142,75 m/min
170 RO-434911-15 Mos Daniel 2015-09-05 10:31:11.74 3,373 142,75 m/min
171 CHN-0451280-15 Toni Deigner Team Germany 2015-09-05 10:47:40.07 3,393 141,27 m/min
172 RO-487663-15 Team Myloft.ro 2015-09-05 10:59:41.22 3,413 140,21 m/min
173 IT-086166-15 Ferent Pipas Crstian 2015-09-05 11:31:52.65 3,433 137,46 m/min
174 HU-D-837621-15 Varga Lajos 2015-09-05 11:32:19.10 3,452 137,42 m/min
175 AU-602-1663-15 Popovici Paul 2015-09-05 11:58:21.42 3,472 135,27 m/min
176 RO-285217-15 Dobre Razvan 2015-09-05 12:58:14.52 3,492 130,57 m/min
177 AU-602-1666-15 Popovici Paul 2015-09-05 16:41:22.52 3,512 115,6 m/min
178 RO-607803-15 Ursu Cornel & Isac 2015-09-05 17:10:13.04 3,532 113,91 m/min
179 B-3058200-15 Sierens Dina 2015-09-07 11:29:16.36 3,552 49,84 m/min
180 AU-602-1680-15 Team Popovici Paul & Gheju Ioan 2015-09-07 11:30:30.23 3,571 49,83 m/min

Informatii utile

 In date de 19.04.2019 delegatia Columbodromului se va afla in urmatoarele tari: Germania, Belgia si Olanda, pentru cei care doresc sa trimita porumbei la columbodromul din Arad.

In data de 20.04.2019 delegatia se va afla in Austria.

Pentru mai multe informatii va rugam sa ne contactati la: +40 742 151 469
Va multumim!!

A inceput licitatia porumeilor de la columbodrom. Pentru a licita intrati aici

Pentru transportul porumbeilor din tara la columbodromul nostru va rugam sa sunati la acest numar: 0732170200

Deoarece nicio comapanie de curierat nu mai transporta porumbei, s-au creat centre de colectare, in tara, pentru Columbodromul din Arad. Aici aveti datele de contact, sau in sectiunea de contact a site-ului: 

 
Cluj-Napoca:
Racean Alexandru, tel: 0740 455 980
Prahova:
Tules Ialcin, tel: 0722 451 669
Budisteanu Sorin
Pitesti Aleea Carpenului Bl E 4  Ap 27
Jud Arges
Tel 0766-258417

Concursuri

Comentarii si Pareri

Vezi toate comentarile

24-05-2018Pigeon
good day, we found a mail pigeon in Slovakia. the number is: Yellow ring: RO-2017-9009834 RO GOLD black ring: BRICON 5000 has been here for 6 days can you contact the owner?
20-09-2016puscasu
buna ziua , am gasit un porumbel cu seria Ro2016 928605 fci ranit la o aripa in judetul Botosani.daca sunte ti interesat de el ma puteti contacta la 0740452232
02-09-2016Victor
Am gasit un porumbel voiajor de concurs cu seria RO 2015 884518 FCI BRICON 5000 in jud. Ialomita , localitatea Axintele.Tel 0751127235.
12-07-2016Petre
Buna ziua ! Astazi data de 12-07-2016 am prins porumbeii cu seriile (=0688256-2010=) (=2014-FCI-0547868=)si (=2015-RO-FCI-331363=) !!! Oras-Bumbesti-Jiu- Sat-Tetila relatii pe Email--- mbibanu12001@yahoo.com !

Sponsori si Parteneri

Social