Romanian Grand Prix FCI 2013 - Finala

Sopron 

Data: 20-09-2014
Ora lansarii: 10.10
Distanta (km): 405
Porumbei: 356

 

      Lansarea a avut loc la ora 10:10 ora RO.,temp. la locul lansarii 17 grade,vant 6 km/h, umiditate 89%.

  Dorim mult succes tuturor participantilor. Good luck!

Nr. Inel Crescator Tara
1 HU-D-744663-14 Adam Jozsef
2 DV-5950-14-131 Anton Deigner
3 DV-5950-14-122 Anton Deigner
4 DV-5950-14-107 Anton Deigner
5 DV-5950-14-119 Anton Deigner
6 DV-5950-14-184 Anton Deigner
7 RO-0428860-14 Antoniu Lucian & V.Cosmin
8 RO-0428854-14 Antoniu Lucian & V.Cosmin
9 RO-0227054-14 Bacalu Danut & Serafim Team A
10 RO-0227077-14 Bacalu Danut & Serafim Team A
11 RO 0227071-14 Bacalu Danut & Serafim Team A
12 RO-0227075-14 Bacalu Danut & Serafim Team A
13 RO-0227050-14 Bacalu Danut & Serafim Team A
14 RO-0227005-14 Bacalu Danut & Serafim Team B
15 RO-0227096-14 Bacalu Danut & Serafim Team B
16 HU-15-00136-14 Bajkan Istvan
17 HU-15-00131-14 Bajkan Istvan
18 RO-0535830-14 Balog Ioan
19 DV-2454-14-113 Balog Ioan
20 RO-0536126-14 Balog Ioan
21 RO-0526037-14 Balog Ioan
22 RO-0000316-14 Banu Constantin
23 RO-0000319-14 Banu Constantin
24 RO-0000328-14 Banu Constantin
25 RO-0000321-14 Banu Constantin
26 RO-0002003-14 Black See One Loft Race
27 RO-0002001-14 Black See One Loft Race
28 RO-0002024-14 Black See One Loft Race
29 RO-0002107-14 Black See One Loft Race
30 RO-0002032-14 Black See One Loft Race
31 RO-0002101-14 Black See One Loft Race
32 RO-0002092-14 Black See One Loft Race
33 RO-0422021-14 Brasov Racing Team
34 RO-0422015-14 Brasov Racing Team
35 RO-0422185-14 Brasov Racing Team
36 RO-0422169-14 Brasov Racing Team
37 RO-0422004-14 Brasov Racing Team
38 RO-0422010-14 Brasov Racing Team
39 RO-0422176-14 Brasov Racing Team
40 RO-0422013-14 Brasov Racing Team
41 RO-0527127-14 Bront Florian
42 RO-0527169-14 Bront Florian
43 RO-0527174-14 Bront Florian
44 RO-0527171-14 Bront Florian
45 RO-1140083-14 Budisteanu Sorin
46 RO-1140084-14 Budisteanu Sorin
47 RO-1140090-14 Budisteanu Sorin
48 RO-1140089-14 Budisteanu Sorin
49 RO-115033-14 Burciu & Oprea
50 RO-115063-14 Burciu & Oprea
51 RO-115036-14 Burciu & Oprea
52 RO-115037-14 Burciu & Oprea
53 RO-115027-14 Burciu & Oprea
54 DV-0862-14-417 Burgermeister Agnes
55 RO-0532282-14 Butu & Soimosan
56 RO-0532205-14 Butu & Soimosan
57 RO-0532269-14 Butu & Soimosan
58 RO-0004014-14 Chebeleu Dan
59 RO-0013924-14 Chebeleu Dan
60 RO-0994014-14 Chebeleu Dan
61 RO-0994024-14 Chebeleu Dan
62 RO-0747905-14 Chiritescu Dragos
63 RO-0526507-14 Cojocaru & Panny & Solomon
64 RO-0526514-14 Cojocaru & Panny & Solomon
65 RO-0526545-14 Cojocaru & Panny & Solomon
66 RO-0132367-14 Corne D. & Manitiu M. Team A
67 RO-0132369-14 Corne D. & Manitiu M. Team A
68 RO-0132355-14 Corne D. & Manitiu M. Team A
69 RO-0132365-14 Corne D. & Manitiu M. Team A
70 RO-0132359-14 Corne D. & Manitiu M. Team A
71 RO-0132363-14 Corne D. & Manitiu M. Team A
72 RO-0132358-14 Corne D. & Manitiu M. Team A
73 RO-0132380-14 Corne D. & Manitiu M. Team B
74 RO-0132376-14 Corne D. & Manitiu M. Team B
75 RO-0132375-14 Corne D. & Manitiu M. Team B
76 RO-0132386-14 Corne D. & Manitiu M. Team B
77 RO-0025328-14 Crainea Bogdan
78 RO-0025336-14 Crainea Bogdan
79 RO-0852023-14 Cristian Neacsu
80 HU-15-00044-14 Csehi & Mihalik Duo
81 HU-15-00101-14 Csehi & Mihalik Duo
82 RO-0530495-14 Dan Danila
83 RO-0530524-14 Dan Danila
84 RO-0530502-14 Dan Danila
85 NL-1466221-14 Daniel Brandt
86 DV-5412-14-220 De Biel Racing Pigeons
87 DV-3450-14-799 De Biel Racing Pigeons
88 B-2034454-14 Eddy Stulens
89 B-2142718-14 Eddy Stulens
90 B-2142719-14 Eddy Stulens
91 B-2034462-14 Eddy Stulens
92 B-2034452-14 Eddy Stulens
93 B-2034460-14 Eddy Stulens
94 B-2034451-14 Eddy Stulens
95 B-3014202-14 Emil Denis
96 B-3014240-14 Emil Denis
97 B-3014452-14 Emil Denis
98 B-3014431-14 Emil Denis
99 B-3014415-14 Emil Denis
100 B-3014465-14 Emil Denis
101 RO-0280484-14 Fam. Moldovan
102 RO-0280470-14 Fam. Moldovan
103 RO-0280485-14 Fam. Moldovan
104 RO-0980003-14 Fildan Vlad
105 RO-0980002-14 Fildan Vlad
106 RO-0980004-14 Fildan Vlad
107 RO-0129211-14 Florea Cosmin Calin
108 RO-0129252-14 Florea Cosmin Calin
109 RO-0129300-14 Florea Cosmin Calin
110 RO-0129295-14 Florea Cosmin Calin
111 HU-D-775598-14 Forgo Istvan
112 HU-D-775597-14 Forgo Istvan
113 RO-0096962-14 Fratii Novac
114 RO-0536130-14 Fratila Ioan
115 RO-0535822-14 Fratila Ioan
116 GR-1041003-14 G & D Aslanidis-FCI GREECE
117 GR-1040195-14 G & D Aslanidis-FCI GREECE
118 GR-1040184-14 G & D Aslanidis-FCI GREECE
119 GR-1040189-14 G & D Aslanidis-FCI GREECE
120 HU-D-744677-14 Galambazis KFT
121 HU-D-823850-14 Garaczi Janos
122 HU-D-823840-14 Garaczi Janos
123 DV-1773-14-610 Gaust Gherhart
124 DV-1773-14-629 Gaust Gherhart
125 DV-1773-14-607 Gaust Gherhart
126 AU-325-14-416 Gheju Ion
127 AU-325-14-420 Gheju Ion
128 RO-0525503-14 Gherman & Jucu
129 RO-0525501-14 Gherman & Jucu
130 HU-M-137767-14 Gombos Lajos
131 DV-6110-14-317 Guver & Ulariu
132 DV-6110-14-315 Guver & Ulariu
133 DV-6110-14-320 Guver & Ulariu
134 DV-6110-14-313 Guver & Ulariu
135 RO-0958018-14 Habaci C.& Cojocaru C.
136 RO-0958028-14 Habaci C.& Cojocaru C.
137 RO-0958007-14 Habaci C.& Cojocaru C.
138 HU-14-10750-14 Horvath Zoltan
139 RO-0680025-14 Iuga Dorin Team A
140 RO-0680005-14 Iuga Dorin Team A
141 RO-0680007-14 Iuga Dorin Team A
142 RO-0680002-14 Iuga Dorin Team A
143 RO-0680009-14 Iuga Dorin Team B
144 RO-0680015-14 Iuga Dorin Team B
145 RO-0680032-14 Iuga Dorin Team B
146 RO-0680031-14 Iuga Dorin Team B
147 HU-D-779679-14 Juhasz Erno
148 HU-D-779683-14 Juhasz Erno
149 HU-D-779685-14 Juhasz Erno
150 HU-D-768275-14 Karacsony Mate & Szabo
151 HU-15-04489-14 Karacsony Mate & Szabo
152 DV-8596-14-374 Karl Heinz Lang
153 DV-8596-14-387 Karl Heinz Lang
154 DV-8596-14-354 Karl Heinz Lang
155 DV-8596-14-349 Karl Heinz Lang
156 DV-8596-14-447 Karl Heinz Lang
157 DV-8596-14-327 Karl Heinz Lang
158 DV-8596-14-394 Karl Heinz Lang
159 HU-D-776028-14 Kecskemeti Zsolt
160 HU-D-776132-14 Kecskemeti Zsolt
161 HU-D-776049-14 Kecskemeti Zsolt
162 RO-0777125-14 Kelemen Csaba
163 RO-0777124-14 Kelemen Csaba
164 RO-0777101-14 Kelemen Csaba
165 HU-D-777394-14 Kiss & Mihalik
166 HU-D-731147-14 Kovacs Andras Team A
167 HU-D-731124-14 Kovacs Andras Team A
168 HU-D-731144-14 Kovacs Andras Team A
169 HU-D-731119-14 Kovacs Andras Team A
170 HU-D-731152-14 Kovacs Andras Team A
171 HU-D-731126-14 Kovacs Andras Team A
172 HU-D-731118-14 Kovacs Andras Team A
173 HU-D-731120-14 Kovacs Andras Team A
174 HU-D-731024-14 Kovacs Andras Team B
175 HU-D-731023-14 Kovacs Andras Team B
176 HU-D-731146-14 Kovacs Andras Team B
177 HU-D-731030-14 Kovacs Andras Team B
178 HU-D-731018-14 Kovacs Andras Team B
179 HU-D-731006-14 Kovacs Andras Team B
180 HU-D-731007-14 Kovacs Andras Team B
181 HU-D-731013-14 Kovacs Andras Team B
182 HU-20-72036-14 Kovacs Sandor Attila
183 HU-17-76047-14 Kulcsar Laszlo
184 RO-0532074-14 Kun & Dragan
185 RO-0532096-14 Kun & Dragan
186 HU-D-733327-14 Ladanyi Daniel
187 HU-D-733350-14 Ladanyi Daniel
188 HU-D-733316-14 Ladanyi Daniel
189 HU-D-733372-14 Ladanyi Daniel
190 HU-D-733326-14 Ladanyi Daniel
191 HU-D-733355-14 Ladanyi Daniel
192 HU-D-733353-14 Ladanyi Daniel
193 DV-5667-14-911 Ludwig Koelbl
194 DV-5667-14-912 Ludwig Koelbl
195 RO-0530155-14 Lupulescu Adrian
196 RO-0530170-14 Lupulescu Adrian
197 RO-0530156-14 Lupulescu Adrian
198 AU-334-14-263 Manfred Keininger
199 AU-334-14-234 Manfred Keininger
200 DV-4087-14-78 Marcus Lecke
201 DV-4087-14-60 Marcus Lecke
202 DV-4087-14-77 Marcus Lecke
203 HU-D-785389-14 Markus Istvan
204 HU-D-785358-14 Markus Istvan
205 HU-D-785351-14 Markus Istvan
206 HU-D-785380-14 Markus Istvan
207 HU-17-73353-14 Markus Miklos
208 HU-17-73365-14 Markus Miklos
209 HU-17-73375-14 Markus Miklos
210 DV-2733-14-648 Markus Sollner
211 DV-2733-14-651 Markus Sollner
212 HU-D-730888-14 Marton Peter
213 DV-5222-14-270 Mattias Sprang
214 DV-5222-14-253 Mattias Sprang
215 DV-5222-14-266 Mattias Sprang
216 RO-0536122-14 Mezo Ovidiu
217 AU-906-14-224 Michael Rudorfer
218 HU-D-815021-14 Mihalik Jozsef & Andras
219 HU-D-815020-14 Mihalik Jozsef & Andras
220 HU-28-32226-14 Mihalik Jozsef & Andras
221 HU-D-815017-14 Mihalik Jozsef & Andras
222 RO-0682627-14 Mircea Otto
223 HU-D-732949-14 Nitrai Ferenc
224 HU-D-732986-14 Nitrai Ferenc
225 RO-0014919-14 Olteanu Cosmin Team A
226 RO-0014071-14 Olteanu Cosmin Team A
227 RO-0014991-14 Olteanu Cosmin Team A
228 RO-0014048-14 Olteanu Cosmin Team A
229 RO-0014008-14 Olteanu Cosmin Team A
230 RO-0014924-14 Olteanu Cosmin Team B
231 RO-0014967-14 Olteanu Cosmin Team B
232 RO-0014932-14 Olteanu Cosmin Team B
233 RO-0906436-14 Oros Bogdan
234 RO-0906401-14 Oros Bogdan
235 RO-0535828-14 Pall Marton
236 RO-0535825-14 Pall Marton
237 DV-2454-14-107 Pall Marton
238 RO-0100713-14 Pasla Daniel
239 RO-0100825-14 Pasla Daniel
240 RO-0100701-14 Pasla Daniel
241 RO-0100839-14 Pasla Daniel
242 RO-0100786-14 Pasla Daniel
243 RO-0100827-14 Pasla Daniel
244 RO-0540226-14 Pigeons Airport Team
245 RO-0538827-14 Pigeons Airport Team
246 RO-0538829-14 Pigeons Airport Team
247 RO-0538822-14 Pigeons Airport Team
248 HU-D-785531-14 Pinter Zsolt
249 HU-17-72651-14 Pinter Zsolt
250 HU-D-776702-14 Poljak Janos
251 HU-D-776701-14 Poljak Janos
252 HU-D-781269-14 Radocz & Mihalik & Csizmarik
253 HU-D-781264-14 Radocz & Mihalik & Csizmarik
254 HU-OLIMP-34684-14 Radocz & Mihalik & Csizmarik
255 HU-10-95401-14 Radocz & Mihalik
256 HU-10-95402-14 Radocz & Mihalik
257 DV-2842-14-1002 Roland Kraus
258 DV-2842-14-1001 Roland Kraus
259 DV-2842-14-1006 Roland Kraus
260 DV-2842-14-1010 Roland Kraus
261 DV-2842-14-1009 Roland Kraus
262 RO-0538029-14 Rosu Alin & Bianca
263 RO-0538045-14 Rosu Alin & Bianca
264 RO-0029215-14 Savu & Gigi
265 HU-D-744710-14 Silay Ferencz
266 RO-0990758-14 Spiridon Silviu
267 RO-0990735-14 Spiridon Silviu
268 RO-0990778-14 Spiridon Silviu
269 RO-0272238-14 Stanciu Gigi
270 RO-0272245-14 Stanciu Gigi
271 RO-0272214-14 Stanciu Gigi
272 RO-0272213-14 Stanciu Gigi
273 RO-0272211-14 Stanciu Gigi
274 HU-15-04485-14 Szabo & Mihalik Tandem
275 HU-17-73333-14 Szabo L. & Markus M
276 HU-17-73361-14 Szabo L. & Markus M
277 HU-17-73362-14 Szabo L. & Markus M
278 HU-17-73334-14 Szabo L. & Markus M
279 HU-D-722275-14 Szalai & Ven
280 HU-D-814660-14 Szalmasi & Szabo
281 HU-D-814565-14 Szalmasi & Szabo
282 HU-02-35275-14 Szephegyi Gabor
283 HU-02-35274-14 Szephegyi Gabor
284 RO-0106008-14 Szilagyi Ioan
285 RO-0106016-14 Szilagyi Ioan
286 RO-0106022-14 Szilagyi Ioan
287 RO-0106015-14 Szilagyi Ioan
288 RO-0106033-14 Szilagyi Ioan
289 RO-0106002-14 Szilagyi Ioan
290 RO-0106020-14 Szilagyi Ioan
291 RO-0339015-14 Tanase Alexandru
292 RO-0339026-14 Tanase Alexandru
293 RO-0339010-14 Tanase Alexandru
294 RO-0339002-14 Tanase Alexandru
295 RO-0533637-14 Tau & Gadarici
296 RO-0530298-14 Tau & Gadarici
297 RO-0533636-14 Tau & Gadarici
298 NL-1215633-14 Team Brabant Racers J.M.Vos Team A
299 NL-1215639-14 Team Brabant Racers J.M.Vos Team A
300 NL-1215632-14 Team Brabant Racers J.M.Vos Team A
301 NL-1215646-14 Team Brabant Racers J.M.Vos Team A
302 NL-1215626-14 Team Brabant Racers J.M.Vos Team A
303 NL-1215640-14 Team Brabant Racers J.M.Vos Team B
304 NL-1215636-14 Team Brabant Racers J.M.Vos Team B
305 NL-1215642-14 Team Brabant Racers J.M.Vos Team B
306 NL-1215638-14 Team Brabant Racers J.M.Vos Team B
307 NL-1215634-14 Team Brabant Racers J.M.Vos Team B
308 NL-1133739-14 Team Brabant Racers-A.Goossens
309 NL-1133732-14 Team Brabant Racers-A.Goossens
310 NL-1133729-14 Team Brabant Racers-A.Goossens
311 NL-1133719-14 Team Brabant Racers-A.Goossens
312 DV-2842-14-1173 Team Fulger & Basch
313 DV-2842-14-1147 Team Fulger & Basch
314 DV-2842-14-1159 Team Fulger & Basch
315 DV-2842-14-1172 Team Fulger & Basch
316 DV-2842-14-1152 Team Fulger & Basch
317 DV-2842-14-1184 Team Fulger & Basch
318 DV-2842-14-1132 Team Fulger & Basch
319 DV-2454-14-252 Team Hoff & Schwager
320 DV-2454-14-244 Team Hoff & Schwager
321 DV-2842-14-1119 Team Kocherbote
322 DV-2454-14-414 Team Taubenfreunde
323 DV-7132-14-453 Team Taubenfreunde
324 DV-7132-14-457 Team Taubenfreunde
325 DV-2454-14-452 Team Taubenfreunde
326 DV-7132-14-454 Team Taubenfreunde
327 DV-2454-14-250 Team Taubenfreunde
328 DV-2454-14-446 Team Taubenfreunde
329 DV-2454-14-248 Team Taubenfreunde
330 DV-2454-14-241 Theresia & Liliana
331 DV-2454-14-249 Theresia & Liliana
332 DV-2454-14-245 Theresia & Liliana
333 DV-2454-14-111 Theresia & Liliana
334 RO-0526095-14 Theresia & Liliana
335 RO-0526038-14 Theresia & Liliana
336 DV-2454-14-253 Theresia & Liliana
337 RO-0408899-14 Ticlea Doru Claudiu
338 B-6234704-14 Van Damme-Weyns
339 HU-15-01366-14 Varga J & Szepesi I
340 HU-15-01358-14 Varga J & Szepesi I
341 HU-15-01356-14 Varga J & Szepesi I
342 HU-D-776812-14 Varga Janos
343 HU-D-776811-14 Varga Janos
344 HU-D-784223-14 Virag Gabor
345 RO-0530152-14 Vogel Emeric
346 RO-0337226-14 Voinea Dorin
347 RO-0337206-14 Voinea Dorin
348 AU-602-14-109 Walter Zerner
349 AU-602-14-106 Walter Zerner
350 AU-602-14-134 Walter Zerner
351 AU-602-14-131 Walter Zerner
352 AU-906-14-462 Werner Hann
353 AU-906-14-463 Werner Hann
354 AU-906-14-461 Werner Hann
355 HU-12-41356-14 Zeke Zsolt
356 HU-12-41359-14 Zeke Zsolt
Locul Inel Crescator Timp Punctaj Viteza Tara
1 RO-0132386-14 Corne D. & Manitiu M. Team B 0000-00-00 16:35:52.68 0,007 -
2 RO-0527174-14 Bront Florian 0000-00-00 16:36:21.69 0,014 -
3 RO-0530170-14 Lupulescu Adrian 0000-00-00 16:36:25.82 0,021 -
4 AU-602-14-109 Walter Zerner 0000-00-00 16:38:23.37 0,028 -
5 RO-0132358-14 Corne D. & Manitiu M. Team A 0000-00-00 16:50:44.80 0,035 -
6 B-2034451-14 Eddy Stulens 0000-00-00 17:10:01.30 0,042 -
7 HU-D-733353-14 Ladanyi Daniel 0000-00-00 17:12:52.18 0,049 -
8 HU-D-733350-14 Ladanyi Daniel 0000-00-00 17:18:33.90 0,055 -
9 HU-D-731124-14 Kovacs Andras Team A 0000-00-00 17:22:42.21 0,062 -
10 RO-0680031-14 Iuga Dorin Team B 0000-00-00 17:24:39.28 0,069 -
11 RO-0100701-14 Pasla Daniel 0000-00-00 17:31:39.22 0,076 -
12 NL-1215632-14 Team Brabant Racers J.M.Vos Team A 0000-00-00 17:31:40.10 0,083 -
13 HU-17-73361-14 Szabo L. & Markus M 0000-00-00 17:31:45.32 0,090 -
14 RO-0014919-14 Olteanu Cosmin Team A 0000-00-00 17:31:50.33 0,097 -
15 RO-0132365-14 Corne D. & Manitiu M. Team A 0000-00-00 17:34:01.57 0,104 -
16 RO-0227050-14 Bacalu Danut & Serafim Team A 0000-00-00 17:36:57.06 0,111 -
17 DV-2842-14-1002 Roland Kraus 0000-00-00 17:37:13.04 0,118 -
18 RO-0530495-14 Dan Danila 0000-00-00 17:43:17.04 0,125 -
19 B-2034460-14 Eddy Stulens 0000-00-00 17:45:33.68 0,132 -
20 HU-D-776132-14 Kecskemeti Zsolt 0000-00-00 17:45:34.25 0,139 -
21 HU-D-776028-14 Kecskemeti Zsolt 0000-00-00 17:45:39.37 0,146 -
22 DV-8596-14-394 Karl Heinz Lang 0000-00-00 17:45:41.23 0,153 -
23 B-3014415-14 Emil Denis 0000-00-00 17:51:55.66 0,160 -
24 RO-0526507-14 Cojocaru & Panny & Solomon 0000-00-00 17:56:38.03 0,166 -
25 RO-0527127-14 Bront Florian 0000-00-00 17:58:31.82 0,173 -
26 DV-5667-14-911 Ludwig Koelbl 0000-00-00 17:58:49.56 0,180 -
27 HU-D-815020-14 Mihalik Jozsef & Andras 0000-00-00 18:00:31.39 0,187 -
28 RO-0538827-14 Pigeons Airport Team 0000-00-00 18:02:26.49 0,194 -
29 DV-3450-14-799 De Biel Racing Pigeons 0000-00-00 18:02:27.89 0,201 -
30 RO-0106022-14 Szilagyi Ioan 0000-00-00 18:02:31.90 0,208 -
31 DV-7132-14-453 Team Taubenfreunde 0000-00-00 18:07:15.09 0,215 -
32 HU-D-731146-14 Kovacs Andras Team B 0000-00-00 18:09:35.88 0,222 -
33 RO-0014932-14 Olteanu Cosmin Team B 0000-00-00 18:12:55.20 0,229 -
34 HU-17-73362-14 Szabo L. & Markus M 0000-00-00 18:15:11.23 0,236 -
35 AU-906-14-461 Werner Hann 0000-00-00 18:15:52.55 0,243 -
36 RO-0535828-14 Pall Marton 0000-00-00 18:15:55.28 0,250 -
37 DV-2454-14-107 Pall Marton 0000-00-00 18:21:02.22 0,257 -
38 HU-D-732986-14 Nitrai Ferenc 0000-00-00 18:28:23.06 0,264 -
39 DV-2842-14-1010 Roland Kraus 0000-00-00 18:28:37.76 0,270 -
40 RO-0680007-14 Iuga Dorin Team A 0000-00-00 18:37:50.68 0,277 -
41 RO-0533636-14 Tau & Gadarici 0000-00-00 18:39:13.05 0,284 -
42 HU-02-35274-14 Szephegyi Gabor 0000-00-00 18:39:13.07 0,291 -
43 RO-0536122-14 Mezo Ovidiu 0000-00-00 18:39:15.41 0,298 -
44 HU-D-785380-14 Markus Istvan 0000-00-00 18:39:25.47 0,305 -
45 RO-0422176-14 Brasov Racing Team 0000-00-00 18:39:51.05 0,312 -
46 HU-D-731023-14 Kovacs Andras Team B 0000-00-00 18:43:07.44 0,319 -
47 DV-2454-14-446 Team Taubenfreunde 0000-00-00 18:44:13.78 0,326 -
48 RO-0002107-14 Black See One Loft Race 0000-00-00 18:49:54.62 0,333 -
49 RO-0525503-14 Gherman & Jucu 0000-00-00 18:54:52.63 0,340 -
50 HU-D-731018-14 Kovacs Andras Team B 0000-00-00 18:56:07.44 0,347 -
51 DV-2454-14-241 Theresia & Liliana 0000-00-00 18:56:12.59 0,354 -
52 RO-0422004-14 Brasov Racing Team 0000-00-00 18:57:34.59 0,361 -
53 HU-D-744710-14 Silay Ferencz 0000-00-00 18:58:49.43 0,368 -
54 RO-0532074-14 Kun & Dragan 0000-00-00 19:02:45.87 0,375 -
55 RO-0958028-14 Habaci C.& Cojocaru C. 0000-00-00 19:03:51.10 0,381 -
56 HU-D-814660-14 Szalmasi & Szabo 0000-00-00 19:03:57.90 0,388 -
57 RO-0132367-14 Corne D. & Manitiu M. Team A 0000-00-00 19:04:00.79 0,395 -
58 RO-0408899-14 Ticlea Doru Claudiu 0000-00-00 19:08:43.06 0,402 -
59 RO-0132363-14 Corne D. & Manitiu M. Team A 0000-00-00 19:10:49.46 0,409 -
60 RO-0747905-14 Chiritescu Dragos 0000-00-00 19:10:53.48 0,416 -
61 DV-2842-14-1132 Team Fulger & Basch 0000-00-00 19:11:24.64 0,423 -
62 AU-602-14-134 Walter Zerner 0000-00-00 19:11:30.69 0,430 -
63 HU-15-01356-14 Varga J & Szepesi I 0000-00-00 19:17:41.25 0,437 -
64 NL-1133729-14 Team Brabant Racers-A.Goossens 0000-00-00 19:19:31.08 0,444 -
65 RO-0100786-14 Pasla Daniel 0000-00-00 19:24:24.59 0,451 -
66 RO-0014071-14 Olteanu Cosmin Team A 0000-00-00 19:28:54.24 0,458 -
67 DV-2454-14-253 Theresia & Liliana 0000-00-00 19:29:33.30 0,465 -
68 RO-0530155-14 Lupulescu Adrian 0000-00-00 19:33:08.55 0,472 -
69 RO-0272211-14 Stanciu Gigi 0000-00-00 19:38:58.66 0,479 -
70 HU-D-733372-14 Ladanyi Daniel 0000-00-00 19:39:59.76 0,486 -
71 HU-D-776701-14 Poljak Janos 0000-00-00 19:40:01.28 0,492 -
72 RO-0132355-14 Corne D. & Manitiu M. Team A 0000-00-00 19:47:30.92 0,499 -
73 AU-325-14-416 Gheju Ion 0000-00-00 19:47:39.34 0,506 -
74 RO-0013924-14 Chebeleu Dan 0000-00-00 19:51:30.39 0,513 -
75 HU-17-73333-14 Szabo L. & Markus M 0000-00-00 19:58:25.95 0,520 -
76 RO-0227054-14 Bacalu Danut & Serafim Team A 0000-00-00 20:30:53.13 0,527 -
77 HU-12-41356-14 Zeke Zsolt 0000-00-00 07:28:02.81 0,534 -
78 RO-115027-14 Burciu & Oprea 0000-00-00 07:40:28.72 0,541 -
79 NL-1466221-14 Daniel Brandt 0000-00-00 07:41:10.82 0,548 -
80 RO-0536130-14 Fratila Ioan 0000-00-00 08:18:32.50 0,555 -
81 RO-0014924-14 Olteanu Cosmin Team B 0000-00-00 08:25:46.60 0,562 -
82 RO-0100825-14 Pasla Daniel 0000-00-00 08:41:11.14 0,569 -
83 HU-28-32226-14 Mihalik Jozsef & Andras 0000-00-00 08:48:44.93 0,576 -
84 RO-115063-14 Burciu & Oprea 0000-00-00 08:51:06.31 0,583 -
85 RO-0536126-14 Balog Ioan 0000-00-00 08:51:09.68 0,590 -
86 RO-0000328-14 Banu Constantin 0000-00-00 08:59:39.56 0,596 -
87 AU-334-14-263 Manfred Keininger 0000-00-00 09:15:47.29 0,603 -
88 DV-2454-14-248 Team Taubenfreunde 0000-00-00 09:18:09.11 0,610 -
89 DV-2454-14-414 Team Taubenfreunde 0000-00-00 09:18:18.65 0,617 -
90 RO-0002092-14 Black See One Loft Race 0000-00-00 09:18:23.30 0,624 -
91 DV-5950-14-131 Anton Deigner 0000-00-00 09:22:41.80 0,631 -
92 RO-0532269-14 Butu & Soimosan 0000-00-00 09:26:55.33 0,638 -
93 NL-1215642-14 Team Brabant Racers J.M.Vos Team B 0000-00-00 09:29:50.20 0,645 -
94 DV-2842-14-1001 Roland Kraus 0000-00-00 09:33:20.82 0,652 -
95 RO-0227005-14 Bacalu Danut & Serafim Team B 0000-00-00 09:42:02.64 0,659 -
96 RO-0227077-14 Bacalu Danut & Serafim Team A 0000-00-00 09:52:29.45 0,666 -
97 RO-0272213-14 Stanciu Gigi 0000-00-00 09:55:38.79 0,673 -
98 RO-0339010-14 Tanase Alexandru 0000-00-00 10:02:28.50 0,680 -
99 RO-0906436-14 Oros Bogdan 0000-00-00 10:18:25.39 0,687 -
100 DV-2454-14-244 Team Hoff & Schwager 0000-00-00 10:18:32.44 0,694 -
101 HU-D-779685-14 Juhasz Erno 0000-00-00 10:33:55.74 0,701 -
102 DV-4087-14-78 Marcus Lecke 0000-00-00 11:02:40.57 0,707 -
103 RO-0958018-14 Habaci C.& Cojocaru C. 0000-00-00 11:05:02.50 0,714 -
104 RO-0682627-14 Mircea Otto 0000-00-00 11:06:22.03 0,721 -
105 RO-0422013-14 Brasov Racing Team 0000-00-00 11:07:07.44 0,728 -
106 HU-D-768275-14 Karacsony Mate & Szabo 0000-00-00 11:08:55.62 0,735 -
107 RO-0777101-14 Kelemen Csaba 0000-00-00 11:10:49.61 0,742 -
108 RO-0680002-14 Iuga Dorin Team A 0000-00-00 11:17:04.01 0,749 -
109 HU-17-73353-14 Markus Miklos 0000-00-00 11:17:06.78 0,756 -
110 HU-D-733355-14 Ladanyi Daniel 0000-00-00 11:18:23.26 0,763 -
111 HU-D-731152-14 Kovacs Andras Team A 0000-00-00 11:18:35.11 0,770 -
112 HU-15-01358-14 Varga J & Szepesi I 0000-00-00 11:21:54.11 0,777 -
113 HU-D-731013-14 Kovacs Andras Team B 0000-00-00 11:22:24.46 0,784 -
114 RO-0530152-14 Vogel Emeric 0000-00-00 11:22:53.65 0,791 -
115 DV-5222-14-266 Mattias Sprang 0000-00-00 11:23:46.14 0,798 -
116 HU-D-781264-14 Radocz & Mihalik & Csizmarik 0000-00-00 11:26:39.33 0,805 -
117 RO-0538029-14 Rosu Alin & Bianca 0000-00-00 11:29:06.77 0,811 -
118 RO-0980003-14 Fildan Vlad 0000-00-00 11:29:20.13 0,818 -
119 RO-0002032-14 Black See One Loft Race 0000-00-00 11:45:53.18 0,825 -
120 HU-17-73365-14 Markus Miklos 0000-00-00 11:46:03.11 0,832 -
121 RO-0014967-14 Olteanu Cosmin Team B 0000-00-00 11:47:10.83 0,839 -
122 HU-D-731007-14 Kovacs Andras Team B 0000-00-00 11:48:36.32 0,846 -
123 DV-5667-14-912 Ludwig Koelbl 0000-00-00 11:51:29.61 0,853 -
124 RO-0990735-14 Spiridon Silviu 0000-00-00 11:52:17.08 0,860 -
125 DV-2454-14-250 Team Taubenfreunde 0000-00-00 12:06:00.97 0,867 -
126 HU-D-781269-14 Radocz & Mihalik & Csizmarik 0000-00-00 12:07:51.11 0,874 -
127 RO-0852023-14 Cristian Neacsu 0000-00-00 12:11:52.02 0,881 -
128 HU-15-04485-14 Szabo & Mihalik Tandem 0000-00-00 12:13:34.19 0,888 -
129 RO-0535822-14 Fratila Ioan 0000-00-00 12:22:34.19 0,895 -
130 RO-0990758-14 Spiridon Silviu 0000-00-00 12:38:07.47 0,902 -
131 HU-15-00136-14 Bajkan Istvan 0000-00-00 12:48:31.34 0,909 -
132 HU-D-815021-14 Mihalik Jozsef & Andras 0000-00-00 12:57:04.84 0,916 -
133 RO 0227071-14 Bacalu Danut & Serafim Team A 0000-00-00 13:01:44.69 0,922 -
134 HU-D-733316-14 Ladanyi Daniel 0000-00-00 13:17:11.54 0,929 -
135 RO-0132380-14 Corne D. & Manitiu M. Team B 0000-00-00 13:21:47.28 0,936 -
136 HU-D-776812-14 Varga Janos 0000-00-00 13:24:25.60 0,943 -
137 HU-D-731119-14 Kovacs Andras Team A 0000-00-00 13:25:58.70 0,950 -
138 RO-0526095-14 Theresia & Liliana 0000-00-00 13:26:00.79 0,957 -
139 HU-17-76047-14 Kulcsar Laszlo 0000-00-00 13:39:56.77 0,964 -
140 DV-7132-14-454 Team Taubenfreunde 0000-00-00 13:46:56.04 0,971 -
141 HU-15-00131-14 Bajkan Istvan 0000-00-00 13:59:44.55 0,978 -
142 DV-6110-14-317 Guver & Ulariu 0000-00-00 14:15:54.93 0,985 -
143 DV-2454-14-252 Team Hoff & Schwager 0000-00-00 14:34:45.90 0,992 -
144 DV-2454-14-113 Balog Ioan 0000-00-00 15:02:35.55 0,999 -
145 RO-0106020-14 Szilagyi Ioan 0000-00-00 15:17:14.46 1,006 -
146 RO-0100713-14 Pasla Daniel 0000-00-00 15:21:19.14 1,013 -
147 GR-1041003-14 G & D Aslanidis-FCI GREECE 0000-00-00 15:38:09.55 1,020 -
148 HU-M-137767-14 Gombos Lajos 0000-00-00 16:09:17.13 1,026 -
149 RO-0129300-14 Florea Cosmin Calin 0000-00-00 16:12:13.38 1,033 -
150 NL-1215638-14 Team Brabant Racers J.M.Vos Team B 0000-00-00 16:23:44.19 1,040 -
151 DV-8596-14-349 Karl Heinz Lang 0000-00-00 16:40:41.84 1,047 -
152 DV-6110-14-313 Guver & Ulariu 0000-00-00 18:38:17.03 1,054 -
153 RO-0014048-14 Olteanu Cosmin Team A 0000-00-00 19:11:47.44 1,061 -
154 RO-0994024-14 Chebeleu Dan 0000-00-00 10:32:07.41 1,068 -
155 B-2034452-14 Eddy Stulens 0000-00-00 15:07:11.72 1,075 -
156 RO-0958007-14 Habaci C.& Cojocaru C. 0000-00-00 15:59:00.94 1,082 -
157 DV-1773-14-610 Gaust Gherhart 0000-00-00 16:02:09.77 1,089 -
158 DV-2454-14-452 Team Taubenfreunde 0000-00-00 16:12:51.32 1,096 -
159 DV-2454-14-245 Theresia & Liliana 0000-00-00 07:49:29.81 1,103 -
160 RO-0280470-14 Fam. Moldovan 0000-00-00 08:11:02.24 1,110 -
161 RO-0100839-14 Pasla Daniel 0000-00-00 09:52:18.83 1,117 -
162 RO-0280484-14 Fam. Moldovan 0000-00-00 10:09:14.62 1,124 -
163 B-3014452-14 Emil Denis 0000-00-00 11:23:47.69 1,131 -
164 RO-0002003-14 Black See One Loft Race 0000-00-00 12:21:43.49 1,137 -
165 RO-0422169-14 Brasov Racing Team 0000-00-00 13:48:02.64 1,144 -
166 DV-5950-14-184 Anton Deigner 0000-00-00 14:44:19.89 1,151 -
167 HU-D-722275-14 Szalai & Ven 0000-00-00 15:00:22.80 1,158 -
168 B-2142718-14 Eddy Stulens 0000-00-00 15:06:13.53 1,165 -
169 DV-2454-14-249 Theresia & Liliana 0000-00-00 15:51:03.92 1,172 -
170 RO-0530524-14 Dan Danila 0000-00-00 10:02:49.59 1,179 -
171 RO-0532096-14 Kun & Dragan 0000-00-00 10:48:23.24 1,186 -
172 RO-115037-14 Burciu & Oprea 0000-00-00 10:29:43.59 1,193 -
173 RO-0422185-14 Brasov Racing Team 0000-00-00 10:31:10.47 1,200 -
174 HU-D-731144-14 Kovacs Andras Team A 0000-00-00 10:31:14.66 1,207 -
175 HU-02-35275-14 Szephegyi Gabor 0000-00-00 10:35:05.67 1,214 -
176 RO-0106002-14 Szilagyi Ioan 0000-00-00 10:36:45.76 1,221 -
177 B-2034462-14 Eddy Stulens 0000-00-00 09:53:45.71 1,228 -
178 HU-D-785389-14 Markus Istvan 0000-00-00 09:55:26.71 1,235 -
179 B-3014240-14 Emil Denis 0000-00-00 10:17:13.04 1,242 -
180 DV-2842-14-1147 Team Fulger & Basch 0000-00-00 10:19:43.19 1,248 -
181 RO-0096962-14 Fratii Novac 0000-00-00 10:23:00.20 1,255 -
182 NL-1215626-14 Team Brabant Racers J.M.Vos Team A 0000-00-00 10:29:08.12 1,262 -
183 RO-0337206-14 Voinea Dorin 0000-00-00 10:29:17.37 1,269 -
184 HU-D-814565-14 Szalmasi & Szabo 0000-00-00 10:29:38.89 1,276 -
185 HU-D-731126-14 Kovacs Andras Team A 0000-00-00 10:29:47.40 1,283 -
186 DV-2842-14-1184 Team Fulger & Basch 0000-00-00 10:29:48.54 1,290 -
187 RO-0422010-14 Brasov Racing Team 0000-00-00 10:29:59.91 1,297 -
188 RO-0526545-14 Cojocaru & Panny & Solomon 0000-00-00 10:30:53.33 1,304 -
189 RO-0538045-14 Rosu Alin & Bianca 0000-00-00 10:32:14.17 1,311 -
190 RO-0527171-14 Bront Florian 0000-00-00 10:06:43.94 1,318 -
191 RO-0002101-14 Black See One Loft Race 0000-00-00 10:09:23.32 1,325 -
192 RO-0680009-14 Iuga Dorin Team B 0000-00-00 10:41:53.47 1,332 -
193 HU-14-10750-14 Horvath Zoltan 0000-00-00 10:45:20.15 1,339 -
194 RO-0535825-14 Pall Marton 0000-00-00 10:45:21.86 1,346 -
195 AU-906-14-224 Michael Rudorfer 0000-00-00 10:45:23.21 1,352 -
196 HU-D-731024-14 Kovacs Andras Team B 0000-00-00 10:45:25.01 1,359 -
197 HU-D-744663-14 Adam Jozsef 0000-00-00 10:45:25.67 1,366 -
198 RO-0337226-14 Voinea Dorin 0000-00-00 10:45:30.28 1,373 -
199 DV-7132-14-457 Team Taubenfreunde 0000-00-00 10:53:52.06 1,380 -

Informatii utile

 In date de 19.04.2019 delegatia Columbodromului se va afla in urmatoarele tari: Germania, Belgia si Olanda, pentru cei care doresc sa trimita porumbei la columbodromul din Arad.

In data de 20.04.2019 delegatia se va afla in Austria.

Pentru mai multe informatii va rugam sa ne contactati la: +40 742 151 469
Va multumim!!

A inceput licitatia porumeilor de la columbodrom. Pentru a licita intrati aici

Pentru transportul porumbeilor din tara la columbodromul nostru va rugam sa sunati la acest numar: 0732170200

Deoarece nicio comapanie de curierat nu mai transporta porumbei, s-au creat centre de colectare, in tara, pentru Columbodromul din Arad. Aici aveti datele de contact, sau in sectiunea de contact a site-ului: 

 
Cluj-Napoca:
Racean Alexandru, tel: 0740 455 980
Prahova:
Tules Ialcin, tel: 0722 451 669
Budisteanu Sorin
Pitesti Aleea Carpenului Bl E 4  Ap 27
Jud Arges
Tel 0766-258417

Concursuri

Comentarii si Pareri

Vezi toate comentarile

24-05-2018Pigeon
good day, we found a mail pigeon in Slovakia. the number is: Yellow ring: RO-2017-9009834 RO GOLD black ring: BRICON 5000 has been here for 6 days can you contact the owner?
20-09-2016puscasu
buna ziua , am gasit un porumbel cu seria Ro2016 928605 fci ranit la o aripa in judetul Botosani.daca sunte ti interesat de el ma puteti contacta la 0740452232
02-09-2016Victor
Am gasit un porumbel voiajor de concurs cu seria RO 2015 884518 FCI BRICON 5000 in jud. Ialomita , localitatea Axintele.Tel 0751127235.
12-07-2016Petre
Buna ziua ! Astazi data de 12-07-2016 am prins porumbeii cu seriile (=0688256-2010=) (=2014-FCI-0547868=)si (=2015-RO-FCI-331363=) !!! Oras-Bumbesti-Jiu- Sat-Tetila relatii pe Email--- mbibanu12001@yahoo.com !

Sponsori si Parteneri

Social