Romanian Grand Prix FCI 2013 - Finala

Sopron 

Data: 20-09-2014
Ora lansarii: 10.10
Distanta (km): 405
Porumbei: 356

 

      Lansarea a avut loc la ora 10:10 ora RO.,temp. la locul lansarii 17 grade,vant 6 km/h, umiditate 89%.

  Dorim mult succes tuturor participantilor. Good luck!

Nr. Inel Crescator Tara
1 HU-D-744663-14 Adam Jozsef
2 DV-5950-14-131 Anton Deigner
3 DV-5950-14-122 Anton Deigner
4 DV-5950-14-107 Anton Deigner
5 DV-5950-14-119 Anton Deigner
6 DV-5950-14-184 Anton Deigner
7 RO-0428860-14 Antoniu Lucian & V.Cosmin
8 RO-0428854-14 Antoniu Lucian & V.Cosmin
9 RO-0227054-14 Bacalu Danut & Serafim Team A
10 RO-0227077-14 Bacalu Danut & Serafim Team A
11 RO 0227071-14 Bacalu Danut & Serafim Team A
12 RO-0227075-14 Bacalu Danut & Serafim Team A
13 RO-0227050-14 Bacalu Danut & Serafim Team A
14 RO-0227005-14 Bacalu Danut & Serafim Team B
15 RO-0227096-14 Bacalu Danut & Serafim Team B
16 HU-15-00136-14 Bajkan Istvan
17 HU-15-00131-14 Bajkan Istvan
18 RO-0535830-14 Balog Ioan
19 DV-2454-14-113 Balog Ioan
20 RO-0536126-14 Balog Ioan
21 RO-0526037-14 Balog Ioan
22 RO-0000316-14 Banu Constantin
23 RO-0000319-14 Banu Constantin
24 RO-0000328-14 Banu Constantin
25 RO-0000321-14 Banu Constantin
26 RO-0002003-14 Black See One Loft Race
27 RO-0002001-14 Black See One Loft Race
28 RO-0002024-14 Black See One Loft Race
29 RO-0002107-14 Black See One Loft Race
30 RO-0002032-14 Black See One Loft Race
31 RO-0002101-14 Black See One Loft Race
32 RO-0002092-14 Black See One Loft Race
33 RO-0422021-14 Brasov Racing Team
34 RO-0422015-14 Brasov Racing Team
35 RO-0422185-14 Brasov Racing Team
36 RO-0422169-14 Brasov Racing Team
37 RO-0422004-14 Brasov Racing Team
38 RO-0422010-14 Brasov Racing Team
39 RO-0422176-14 Brasov Racing Team
40 RO-0422013-14 Brasov Racing Team
41 RO-0527127-14 Bront Florian
42 RO-0527169-14 Bront Florian
43 RO-0527174-14 Bront Florian
44 RO-0527171-14 Bront Florian
45 RO-1140083-14 Budisteanu Sorin
46 RO-1140084-14 Budisteanu Sorin
47 RO-1140090-14 Budisteanu Sorin
48 RO-1140089-14 Budisteanu Sorin
49 RO-115033-14 Burciu & Oprea
50 RO-115063-14 Burciu & Oprea
51 RO-115036-14 Burciu & Oprea
52 RO-115037-14 Burciu & Oprea
53 RO-115027-14 Burciu & Oprea
54 DV-0862-14-417 Burgermeister Agnes
55 RO-0532282-14 Butu & Soimosan
56 RO-0532205-14 Butu & Soimosan
57 RO-0532269-14 Butu & Soimosan
58 RO-0004014-14 Chebeleu Dan
59 RO-0013924-14 Chebeleu Dan
60 RO-0994014-14 Chebeleu Dan
61 RO-0994024-14 Chebeleu Dan
62 RO-0747905-14 Chiritescu Dragos
63 RO-0526507-14 Cojocaru & Panny & Solomon
64 RO-0526514-14 Cojocaru & Panny & Solomon
65 RO-0526545-14 Cojocaru & Panny & Solomon
66 RO-0132367-14 Corne D. & Manitiu M. Team A
67 RO-0132369-14 Corne D. & Manitiu M. Team A
68 RO-0132355-14 Corne D. & Manitiu M. Team A
69 RO-0132365-14 Corne D. & Manitiu M. Team A
70 RO-0132359-14 Corne D. & Manitiu M. Team A
71 RO-0132363-14 Corne D. & Manitiu M. Team A
72 RO-0132358-14 Corne D. & Manitiu M. Team A
73 RO-0132380-14 Corne D. & Manitiu M. Team B
74 RO-0132376-14 Corne D. & Manitiu M. Team B
75 RO-0132375-14 Corne D. & Manitiu M. Team B
76 RO-0132386-14 Corne D. & Manitiu M. Team B
77 RO-0025328-14 Crainea Bogdan
78 RO-0025336-14 Crainea Bogdan
79 RO-0852023-14 Cristian Neacsu
80 HU-15-00044-14 Csehi & Mihalik Duo
81 HU-15-00101-14 Csehi & Mihalik Duo
82 RO-0530495-14 Dan Danila
83 RO-0530524-14 Dan Danila
84 RO-0530502-14 Dan Danila
85 NL-1466221-14 Daniel Brandt
86 DV-5412-14-220 De Biel Racing Pigeons
87 DV-3450-14-799 De Biel Racing Pigeons
88 B-2034454-14 Eddy Stulens
89 B-2142718-14 Eddy Stulens
90 B-2142719-14 Eddy Stulens
91 B-2034462-14 Eddy Stulens
92 B-2034452-14 Eddy Stulens
93 B-2034460-14 Eddy Stulens
94 B-2034451-14 Eddy Stulens
95 B-3014202-14 Emil Denis
96 B-3014240-14 Emil Denis
97 B-3014452-14 Emil Denis
98 B-3014431-14 Emil Denis
99 B-3014415-14 Emil Denis
100 B-3014465-14 Emil Denis
101 RO-0280484-14 Fam. Moldovan
102 RO-0280470-14 Fam. Moldovan
103 RO-0280485-14 Fam. Moldovan
104 RO-0980003-14 Fildan Vlad
105 RO-0980002-14 Fildan Vlad
106 RO-0980004-14 Fildan Vlad
107 RO-0129211-14 Florea Cosmin Calin
108 RO-0129252-14 Florea Cosmin Calin
109 RO-0129300-14 Florea Cosmin Calin
110 RO-0129295-14 Florea Cosmin Calin
111 HU-D-775598-14 Forgo Istvan
112 HU-D-775597-14 Forgo Istvan
113 RO-0096962-14 Fratii Novac
114 RO-0536130-14 Fratila Ioan
115 RO-0535822-14 Fratila Ioan
116 GR-1041003-14 G & D Aslanidis-FCI GREECE
117 GR-1040195-14 G & D Aslanidis-FCI GREECE
118 GR-1040184-14 G & D Aslanidis-FCI GREECE
119 GR-1040189-14 G & D Aslanidis-FCI GREECE
120 HU-D-744677-14 Galambazis KFT
121 HU-D-823850-14 Garaczi Janos
122 HU-D-823840-14 Garaczi Janos
123 DV-1773-14-610 Gaust Gherhart
124 DV-1773-14-629 Gaust Gherhart
125 DV-1773-14-607 Gaust Gherhart
126 AU-325-14-416 Gheju Ion
127 AU-325-14-420 Gheju Ion
128 RO-0525503-14 Gherman & Jucu
129 RO-0525501-14 Gherman & Jucu
130 HU-M-137767-14 Gombos Lajos
131 DV-6110-14-317 Guver & Ulariu
132 DV-6110-14-315 Guver & Ulariu
133 DV-6110-14-320 Guver & Ulariu
134 DV-6110-14-313 Guver & Ulariu
135 RO-0958018-14 Habaci C.& Cojocaru C.
136 RO-0958028-14 Habaci C.& Cojocaru C.
137 RO-0958007-14 Habaci C.& Cojocaru C.
138 HU-14-10750-14 Horvath Zoltan
139 RO-0680025-14 Iuga Dorin Team A
140 RO-0680005-14 Iuga Dorin Team A
141 RO-0680007-14 Iuga Dorin Team A
142 RO-0680002-14 Iuga Dorin Team A
143 RO-0680009-14 Iuga Dorin Team B
144 RO-0680015-14 Iuga Dorin Team B
145 RO-0680032-14 Iuga Dorin Team B
146 RO-0680031-14 Iuga Dorin Team B
147 HU-D-779679-14 Juhasz Erno
148 HU-D-779683-14 Juhasz Erno
149 HU-D-779685-14 Juhasz Erno
150 HU-D-768275-14 Karacsony Mate & Szabo
151 HU-15-04489-14 Karacsony Mate & Szabo
152 DV-8596-14-374 Karl Heinz Lang
153 DV-8596-14-387 Karl Heinz Lang
154 DV-8596-14-354 Karl Heinz Lang
155 DV-8596-14-349 Karl Heinz Lang
156 DV-8596-14-447 Karl Heinz Lang
157 DV-8596-14-327 Karl Heinz Lang
158 DV-8596-14-394 Karl Heinz Lang
159 HU-D-776028-14 Kecskemeti Zsolt
160 HU-D-776132-14 Kecskemeti Zsolt
161 HU-D-776049-14 Kecskemeti Zsolt
162 RO-0777125-14 Kelemen Csaba
163 RO-0777124-14 Kelemen Csaba
164 RO-0777101-14 Kelemen Csaba
165 HU-D-777394-14 Kiss & Mihalik
166 HU-D-731147-14 Kovacs Andras Team A
167 HU-D-731124-14 Kovacs Andras Team A
168 HU-D-731144-14 Kovacs Andras Team A
169 HU-D-731119-14 Kovacs Andras Team A
170 HU-D-731152-14 Kovacs Andras Team A
171 HU-D-731126-14 Kovacs Andras Team A
172 HU-D-731118-14 Kovacs Andras Team A
173 HU-D-731120-14 Kovacs Andras Team A
174 HU-D-731024-14 Kovacs Andras Team B
175 HU-D-731023-14 Kovacs Andras Team B
176 HU-D-731146-14 Kovacs Andras Team B
177 HU-D-731030-14 Kovacs Andras Team B
178 HU-D-731018-14 Kovacs Andras Team B
179 HU-D-731006-14 Kovacs Andras Team B
180 HU-D-731007-14 Kovacs Andras Team B
181 HU-D-731013-14 Kovacs Andras Team B
182 HU-20-72036-14 Kovacs Sandor Attila
183 HU-17-76047-14 Kulcsar Laszlo
184 RO-0532074-14 Kun & Dragan
185 RO-0532096-14 Kun & Dragan
186 HU-D-733327-14 Ladanyi Daniel
187 HU-D-733350-14 Ladanyi Daniel
188 HU-D-733316-14 Ladanyi Daniel
189 HU-D-733372-14 Ladanyi Daniel
190 HU-D-733326-14 Ladanyi Daniel
191 HU-D-733355-14 Ladanyi Daniel
192 HU-D-733353-14 Ladanyi Daniel
193 DV-5667-14-911 Ludwig Koelbl
194 DV-5667-14-912 Ludwig Koelbl
195 RO-0530155-14 Lupulescu Adrian
196 RO-0530170-14 Lupulescu Adrian
197 RO-0530156-14 Lupulescu Adrian
198 AU-334-14-263 Manfred Keininger
199 AU-334-14-234 Manfred Keininger
200 DV-4087-14-78 Marcus Lecke
201 DV-4087-14-60 Marcus Lecke
202 DV-4087-14-77 Marcus Lecke
203 HU-D-785389-14 Markus Istvan
204 HU-D-785358-14 Markus Istvan
205 HU-D-785351-14 Markus Istvan
206 HU-D-785380-14 Markus Istvan
207 HU-17-73353-14 Markus Miklos
208 HU-17-73365-14 Markus Miklos
209 HU-17-73375-14 Markus Miklos
210 DV-2733-14-648 Markus Sollner
211 DV-2733-14-651 Markus Sollner
212 HU-D-730888-14 Marton Peter
213 DV-5222-14-270 Mattias Sprang
214 DV-5222-14-253 Mattias Sprang
215 DV-5222-14-266 Mattias Sprang
216 RO-0536122-14 Mezo Ovidiu
217 AU-906-14-224 Michael Rudorfer
218 HU-D-815021-14 Mihalik Jozsef & Andras
219 HU-D-815020-14 Mihalik Jozsef & Andras
220 HU-28-32226-14 Mihalik Jozsef & Andras
221 HU-D-815017-14 Mihalik Jozsef & Andras
222 RO-0682627-14 Mircea Otto
223 HU-D-732949-14 Nitrai Ferenc
224 HU-D-732986-14 Nitrai Ferenc
225 RO-0014919-14 Olteanu Cosmin Team A
226 RO-0014071-14 Olteanu Cosmin Team A
227 RO-0014991-14 Olteanu Cosmin Team A
228 RO-0014048-14 Olteanu Cosmin Team A
229 RO-0014008-14 Olteanu Cosmin Team A
230 RO-0014924-14 Olteanu Cosmin Team B
231 RO-0014967-14 Olteanu Cosmin Team B
232 RO-0014932-14 Olteanu Cosmin Team B
233 RO-0906436-14 Oros Bogdan
234 RO-0906401-14 Oros Bogdan
235 RO-0535828-14 Pall Marton
236 RO-0535825-14 Pall Marton
237 DV-2454-14-107 Pall Marton
238 RO-0100713-14 Pasla Daniel
239 RO-0100825-14 Pasla Daniel
240 RO-0100701-14 Pasla Daniel
241 RO-0100839-14 Pasla Daniel
242 RO-0100786-14 Pasla Daniel
243 RO-0100827-14 Pasla Daniel
244 RO-0540226-14 Pigeons Airport Team
245 RO-0538827-14 Pigeons Airport Team
246 RO-0538829-14 Pigeons Airport Team
247 RO-0538822-14 Pigeons Airport Team
248 HU-D-785531-14 Pinter Zsolt
249 HU-17-72651-14 Pinter Zsolt
250 HU-D-776702-14 Poljak Janos
251 HU-D-776701-14 Poljak Janos
252 HU-D-781269-14 Radocz & Mihalik & Csizmarik
253 HU-D-781264-14 Radocz & Mihalik & Csizmarik
254 HU-OLIMP-34684-14 Radocz & Mihalik & Csizmarik
255 HU-10-95401-14 Radocz & Mihalik
256 HU-10-95402-14 Radocz & Mihalik
257 DV-2842-14-1002 Roland Kraus
258 DV-2842-14-1001 Roland Kraus
259 DV-2842-14-1006 Roland Kraus
260 DV-2842-14-1010 Roland Kraus
261 DV-2842-14-1009 Roland Kraus
262 RO-0538029-14 Rosu Alin & Bianca
263 RO-0538045-14 Rosu Alin & Bianca
264 RO-0029215-14 Savu & Gigi
265 HU-D-744710-14 Silay Ferencz
266 RO-0990758-14 Spiridon Silviu
267 RO-0990735-14 Spiridon Silviu
268 RO-0990778-14 Spiridon Silviu
269 RO-0272238-14 Stanciu Gigi
270 RO-0272245-14 Stanciu Gigi
271 RO-0272214-14 Stanciu Gigi
272 RO-0272213-14 Stanciu Gigi
273 RO-0272211-14 Stanciu Gigi
274 HU-15-04485-14 Szabo & Mihalik Tandem
275 HU-17-73333-14 Szabo L. & Markus M
276 HU-17-73361-14 Szabo L. & Markus M
277 HU-17-73362-14 Szabo L. & Markus M
278 HU-17-73334-14 Szabo L. & Markus M
279 HU-D-722275-14 Szalai & Ven
280 HU-D-814660-14 Szalmasi & Szabo
281 HU-D-814565-14 Szalmasi & Szabo
282 HU-02-35275-14 Szephegyi Gabor
283 HU-02-35274-14 Szephegyi Gabor
284 RO-0106008-14 Szilagyi Ioan
285 RO-0106016-14 Szilagyi Ioan
286 RO-0106022-14 Szilagyi Ioan
287 RO-0106015-14 Szilagyi Ioan
288 RO-0106033-14 Szilagyi Ioan
289 RO-0106002-14 Szilagyi Ioan
290 RO-0106020-14 Szilagyi Ioan
291 RO-0339015-14 Tanase Alexandru
292 RO-0339026-14 Tanase Alexandru
293 RO-0339010-14 Tanase Alexandru
294 RO-0339002-14 Tanase Alexandru
295 RO-0533637-14 Tau & Gadarici
296 RO-0530298-14 Tau & Gadarici
297 RO-0533636-14 Tau & Gadarici
298 NL-1215633-14 Team Brabant Racers J.M.Vos Team A
299 NL-1215639-14 Team Brabant Racers J.M.Vos Team A
300 NL-1215632-14 Team Brabant Racers J.M.Vos Team A
301 NL-1215646-14 Team Brabant Racers J.M.Vos Team A
302 NL-1215626-14 Team Brabant Racers J.M.Vos Team A
303 NL-1215640-14 Team Brabant Racers J.M.Vos Team B
304 NL-1215636-14 Team Brabant Racers J.M.Vos Team B
305 NL-1215642-14 Team Brabant Racers J.M.Vos Team B
306 NL-1215638-14 Team Brabant Racers J.M.Vos Team B
307 NL-1215634-14 Team Brabant Racers J.M.Vos Team B
308 NL-1133739-14 Team Brabant Racers-A.Goossens
309 NL-1133732-14 Team Brabant Racers-A.Goossens
310 NL-1133729-14 Team Brabant Racers-A.Goossens
311 NL-1133719-14 Team Brabant Racers-A.Goossens
312 DV-2842-14-1173 Team Fulger & Basch
313 DV-2842-14-1147 Team Fulger & Basch
314 DV-2842-14-1159 Team Fulger & Basch
315 DV-2842-14-1172 Team Fulger & Basch
316 DV-2842-14-1152 Team Fulger & Basch
317 DV-2842-14-1184 Team Fulger & Basch
318 DV-2842-14-1132 Team Fulger & Basch
319 DV-2454-14-252 Team Hoff & Schwager
320 DV-2454-14-244 Team Hoff & Schwager
321 DV-2842-14-1119 Team Kocherbote
322 DV-2454-14-414 Team Taubenfreunde
323 DV-7132-14-453 Team Taubenfreunde
324 DV-7132-14-457 Team Taubenfreunde
325 DV-2454-14-452 Team Taubenfreunde
326 DV-7132-14-454 Team Taubenfreunde
327 DV-2454-14-250 Team Taubenfreunde
328 DV-2454-14-446 Team Taubenfreunde
329 DV-2454-14-248 Team Taubenfreunde
330 DV-2454-14-241 Theresia & Liliana
331 DV-2454-14-249 Theresia & Liliana
332 DV-2454-14-245 Theresia & Liliana
333 DV-2454-14-111 Theresia & Liliana
334 RO-0526095-14 Theresia & Liliana
335 RO-0526038-14 Theresia & Liliana
336 DV-2454-14-253 Theresia & Liliana
337 RO-0408899-14 Ticlea Doru Claudiu
338 B-6234704-14 Van Damme-Weyns
339 HU-15-01366-14 Varga J & Szepesi I
340 HU-15-01358-14 Varga J & Szepesi I
341 HU-15-01356-14 Varga J & Szepesi I
342 HU-D-776812-14 Varga Janos
343 HU-D-776811-14 Varga Janos
344 HU-D-784223-14 Virag Gabor
345 RO-0530152-14 Vogel Emeric
346 RO-0337226-14 Voinea Dorin
347 RO-0337206-14 Voinea Dorin
348 AU-602-14-109 Walter Zerner
349 AU-602-14-106 Walter Zerner
350 AU-602-14-134 Walter Zerner
351 AU-602-14-131 Walter Zerner
352 AU-906-14-462 Werner Hann
353 AU-906-14-463 Werner Hann
354 AU-906-14-461 Werner Hann
355 HU-12-41356-14 Zeke Zsolt
356 HU-12-41359-14 Zeke Zsolt
Locul Inel Crescator Timp Punctaj Viteza Tara
1 RO-0132386-14 Corne D. & Manitiu M. Team B 0000-00-00 16:35:52.68 0,007 -
2 RO-0527174-14 Bront Florian 0000-00-00 16:36:21.69 0,014 -
3 RO-0530170-14 Lupulescu Adrian 0000-00-00 16:36:25.82 0,021 -
4 AU-602-14-109 Walter Zerner 0000-00-00 16:38:23.37 0,028 -
5 RO-0132358-14 Corne D. & Manitiu M. Team A 0000-00-00 16:50:44.80 0,035 -
6 B-2034451-14 Eddy Stulens 0000-00-00 17:10:01.30 0,042 -
7 HU-D-733353-14 Ladanyi Daniel 0000-00-00 17:12:52.18 0,049 -
8 HU-D-733350-14 Ladanyi Daniel 0000-00-00 17:18:33.90 0,055 -
9 HU-D-731124-14 Kovacs Andras Team A 0000-00-00 17:22:42.21 0,062 -
10 RO-0680031-14 Iuga Dorin Team B 0000-00-00 17:24:39.28 0,069 -
11 RO-0100701-14 Pasla Daniel 0000-00-00 17:31:39.22 0,076 -
12 NL-1215632-14 Team Brabant Racers J.M.Vos Team A 0000-00-00 17:31:40.10 0,083 -
13 HU-17-73361-14 Szabo L. & Markus M 0000-00-00 17:31:45.32 0,090 -
14 RO-0014919-14 Olteanu Cosmin Team A 0000-00-00 17:31:50.33 0,097 -
15 RO-0132365-14 Corne D. & Manitiu M. Team A 0000-00-00 17:34:01.57 0,104 -
16 RO-0227050-14 Bacalu Danut & Serafim Team A 0000-00-00 17:36:57.06 0,111 -
17 DV-2842-14-1002 Roland Kraus 0000-00-00 17:37:13.04 0,118 -
18 RO-0530495-14 Dan Danila 0000-00-00 17:43:17.04 0,125 -
19 B-2034460-14 Eddy Stulens 0000-00-00 17:45:33.68 0,132 -
20 HU-D-776132-14 Kecskemeti Zsolt 0000-00-00 17:45:34.25 0,139 -
21 HU-D-776028-14 Kecskemeti Zsolt 0000-00-00 17:45:39.37 0,146 -
22 DV-8596-14-394 Karl Heinz Lang 0000-00-00 17:45:41.23 0,153 -
23 B-3014415-14 Emil Denis 0000-00-00 17:51:55.66 0,160 -
24 RO-0526507-14 Cojocaru & Panny & Solomon 0000-00-00 17:56:38.03 0,166 -
25 RO-0527127-14 Bront Florian 0000-00-00 17:58:31.82 0,173 -
26 DV-5667-14-911 Ludwig Koelbl 0000-00-00 17:58:49.56 0,180 -
27 HU-D-815020-14 Mihalik Jozsef & Andras 0000-00-00 18:00:31.39 0,187 -
28 RO-0538827-14 Pigeons Airport Team 0000-00-00 18:02:26.49 0,194 -
29 DV-3450-14-799 De Biel Racing Pigeons 0000-00-00 18:02:27.89 0,201 -
30 RO-0106022-14 Szilagyi Ioan 0000-00-00 18:02:31.90 0,208 -
31 DV-7132-14-453 Team Taubenfreunde 0000-00-00 18:07:15.09 0,215 -
32 HU-D-731146-14 Kovacs Andras Team B 0000-00-00 18:09:35.88 0,222 -
33 RO-0014932-14 Olteanu Cosmin Team B 0000-00-00 18:12:55.20 0,229 -
34 HU-17-73362-14 Szabo L. & Markus M 0000-00-00 18:15:11.23 0,236 -
35 AU-906-14-461 Werner Hann 0000-00-00 18:15:52.55 0,243 -
36 RO-0535828-14 Pall Marton 0000-00-00 18:15:55.28 0,250 -
37 DV-2454-14-107 Pall Marton 0000-00-00 18:21:02.22 0,257 -
38 HU-D-732986-14 Nitrai Ferenc 0000-00-00 18:28:23.06 0,264 -
39 DV-2842-14-1010 Roland Kraus 0000-00-00 18:28:37.76 0,270 -
40 RO-0680007-14 Iuga Dorin Team A 0000-00-00 18:37:50.68 0,277 -
41 RO-0533636-14 Tau & Gadarici 0000-00-00 18:39:13.05 0,284 -
42 HU-02-35274-14 Szephegyi Gabor 0000-00-00 18:39:13.07 0,291 -
43 RO-0536122-14 Mezo Ovidiu 0000-00-00 18:39:15.41 0,298 -
44 HU-D-785380-14 Markus Istvan 0000-00-00 18:39:25.47 0,305 -
45 RO-0422176-14 Brasov Racing Team 0000-00-00 18:39:51.05 0,312 -
46 HU-D-731023-14 Kovacs Andras Team B 0000-00-00 18:43:07.44 0,319 -
47 DV-2454-14-446 Team Taubenfreunde 0000-00-00 18:44:13.78 0,326 -
48 RO-0002107-14 Black See One Loft Race 0000-00-00 18:49:54.62 0,333 -
49 RO-0525503-14 Gherman & Jucu 0000-00-00 18:54:52.63 0,340 -
50 HU-D-731018-14 Kovacs Andras Team B 0000-00-00 18:56:07.44 0,347 -
51 DV-2454-14-241 Theresia & Liliana 0000-00-00 18:56:12.59 0,354 -
52 RO-0422004-14 Brasov Racing Team 0000-00-00 18:57:34.59 0,361 -
53 HU-D-744710-14 Silay Ferencz 0000-00-00 18:58:49.43 0,368 -
54 RO-0532074-14 Kun & Dragan 0000-00-00 19:02:45.87 0,375 -
55 RO-0958028-14 Habaci C.& Cojocaru C. 0000-00-00 19:03:51.10 0,381 -
56 HU-D-814660-14 Szalmasi & Szabo 0000-00-00 19:03:57.90 0,388 -
57 RO-0132367-14 Corne D. & Manitiu M. Team A 0000-00-00 19:04:00.79 0,395 -
58 RO-0408899-14 Ticlea Doru Claudiu 0000-00-00 19:08:43.06 0,402 -
59 RO-0132363-14 Corne D. & Manitiu M. Team A 0000-00-00 19:10:49.46 0,409 -
60 RO-0747905-14 Chiritescu Dragos 0000-00-00 19:10:53.48 0,416 -
61 DV-2842-14-1132 Team Fulger & Basch 0000-00-00 19:11:24.64 0,423 -
62 AU-602-14-134 Walter Zerner 0000-00-00 19:11:30.69 0,430 -
63 HU-15-01356-14 Varga J & Szepesi I 0000-00-00 19:17:41.25 0,437 -
64 NL-1133729-14 Team Brabant Racers-A.Goossens 0000-00-00 19:19:31.08 0,444 -
65 RO-0100786-14 Pasla Daniel 0000-00-00 19:24:24.59 0,451 -
66 RO-0014071-14 Olteanu Cosmin Team A 0000-00-00 19:28:54.24 0,458 -
67 DV-2454-14-253 Theresia & Liliana 0000-00-00 19:29:33.30 0,465 -
68 RO-0530155-14 Lupulescu Adrian 0000-00-00 19:33:08.55 0,472 -
69 RO-0272211-14 Stanciu Gigi 0000-00-00 19:38:58.66 0,479 -
70 HU-D-733372-14 Ladanyi Daniel 0000-00-00 19:39:59.76 0,486 -
71 HU-D-776701-14 Poljak Janos 0000-00-00 19:40:01.28 0,492 -
72 RO-0132355-14 Corne D. & Manitiu M. Team A 0000-00-00 19:47:30.92 0,499 -
73 AU-325-14-416 Gheju Ion 0000-00-00 19:47:39.34 0,506 -
74 RO-0013924-14 Chebeleu Dan 0000-00-00 19:51:30.39 0,513 -
75 HU-17-73333-14 Szabo L. & Markus M 0000-00-00 19:58:25.95 0,520 -
76 RO-0227054-14 Bacalu Danut & Serafim Team A 0000-00-00 20:30:53.13 0,527 -
77 HU-12-41356-14 Zeke Zsolt 0000-00-00 07:28:02.81 0,534 -
78 RO-115027-14 Burciu & Oprea 0000-00-00 07:40:28.72 0,541 -
79 NL-1466221-14 Daniel Brandt 0000-00-00 07:41:10.82 0,548 -
80 RO-0536130-14 Fratila Ioan 0000-00-00 08:18:32.50 0,555 -
81 RO-0014924-14 Olteanu Cosmin Team B 0000-00-00 08:25:46.60 0,562 -
82 RO-0100825-14 Pasla Daniel 0000-00-00 08:41:11.14 0,569 -
83 HU-28-32226-14 Mihalik Jozsef & Andras 0000-00-00 08:48:44.93 0,576 -
84 RO-115063-14 Burciu & Oprea 0000-00-00 08:51:06.31 0,583 -
85 RO-0536126-14 Balog Ioan 0000-00-00 08:51:09.68 0,590 -
86 RO-0000328-14 Banu Constantin 0000-00-00 08:59:39.56 0,596 -
87 AU-334-14-263 Manfred Keininger 0000-00-00 09:15:47.29 0,603 -
88 DV-2454-14-248 Team Taubenfreunde 0000-00-00 09:18:09.11 0,610 -
89 DV-2454-14-414 Team Taubenfreunde 0000-00-00 09:18:18.65 0,617 -
90 RO-0002092-14 Black See One Loft Race 0000-00-00 09:18:23.30 0,624 -
91 DV-5950-14-131 Anton Deigner 0000-00-00 09:22:41.80 0,631 -
92 RO-0532269-14 Butu & Soimosan 0000-00-00 09:26:55.33 0,638 -
93 NL-1215642-14 Team Brabant Racers J.M.Vos Team B 0000-00-00 09:29:50.20 0,645 -
94 DV-2842-14-1001 Roland Kraus 0000-00-00 09:33:20.82 0,652 -
95 RO-0227005-14 Bacalu Danut & Serafim Team B 0000-00-00 09:42:02.64 0,659 -
96 RO-0227077-14 Bacalu Danut & Serafim Team A 0000-00-00 09:52:29.45 0,666 -
97 RO-0272213-14 Stanciu Gigi 0000-00-00 09:55:38.79 0,673 -
98 RO-0339010-14 Tanase Alexandru 0000-00-00 10:02:28.50 0,680 -
99 RO-0906436-14 Oros Bogdan 0000-00-00 10:18:25.39 0,687 -
100 DV-2454-14-244 Team Hoff & Schwager 0000-00-00 10:18:32.44 0,694 -
101 HU-D-779685-14 Juhasz Erno 0000-00-00 10:33:55.74 0,701 -
102 DV-4087-14-78 Marcus Lecke 0000-00-00 11:02:40.57 0,707 -
103 RO-0958018-14 Habaci C.& Cojocaru C. 0000-00-00 11:05:02.50 0,714 -
104 RO-0682627-14 Mircea Otto 0000-00-00 11:06:22.03 0,721 -
105 RO-0422013-14 Brasov Racing Team 0000-00-00 11:07:07.44 0,728 -
106 HU-D-768275-14 Karacsony Mate & Szabo 0000-00-00 11:08:55.62 0,735 -
107 RO-0777101-14 Kelemen Csaba 0000-00-00 11:10:49.61 0,742 -
108 RO-0680002-14 Iuga Dorin Team A 0000-00-00 11:17:04.01 0,749 -
109 HU-17-73353-14 Markus Miklos 0000-00-00 11:17:06.78 0,756 -
110 HU-D-733355-14 Ladanyi Daniel 0000-00-00 11:18:23.26 0,763 -
111 HU-D-731152-14 Kovacs Andras Team A 0000-00-00 11:18:35.11 0,770 -
112 HU-15-01358-14 Varga J & Szepesi I 0000-00-00 11:21:54.11 0,777 -
113 HU-D-731013-14 Kovacs Andras Team B 0000-00-00 11:22:24.46 0,784 -
114 RO-0530152-14 Vogel Emeric 0000-00-00 11:22:53.65 0,791 -
115 DV-5222-14-266 Mattias Sprang 0000-00-00 11:23:46.14 0,798 -
116 HU-D-781264-14 Radocz & Mihalik & Csizmarik 0000-00-00 11:26:39.33 0,805 -
117 RO-0538029-14 Rosu Alin & Bianca 0000-00-00 11:29:06.77 0,811 -
118 RO-0980003-14 Fildan Vlad 0000-00-00 11:29:20.13 0,818 -
119 RO-0002032-14 Black See One Loft Race 0000-00-00 11:45:53.18 0,825 -
120 HU-17-73365-14 Markus Miklos 0000-00-00 11:46:03.11 0,832 -
121 RO-0014967-14 Olteanu Cosmin Team B 0000-00-00 11:47:10.83 0,839 -
122 HU-D-731007-14 Kovacs Andras Team B 0000-00-00 11:48:36.32 0,846 -
123 DV-5667-14-912 Ludwig Koelbl 0000-00-00 11:51:29.61 0,853 -
124 RO-0990735-14 Spiridon Silviu 0000-00-00 11:52:17.08 0,860 -
125 DV-2454-14-250 Team Taubenfreunde 0000-00-00 12:06:00.97 0,867 -
126 HU-D-781269-14 Radocz & Mihalik & Csizmarik 0000-00-00 12:07:51.11 0,874 -
127 RO-0852023-14 Cristian Neacsu 0000-00-00 12:11:52.02 0,881 -
128 HU-15-04485-14 Szabo & Mihalik Tandem 0000-00-00 12:13:34.19 0,888 -
129 RO-0535822-14 Fratila Ioan 0000-00-00 12:22:34.19 0,895 -
130 RO-0990758-14 Spiridon Silviu 0000-00-00 12:38:07.47 0,902 -
131 HU-15-00136-14 Bajkan Istvan 0000-00-00 12:48:31.34 0,909 -
132 HU-D-815021-14 Mihalik Jozsef & Andras 0000-00-00 12:57:04.84 0,916 -
133 RO 0227071-14 Bacalu Danut & Serafim Team A 0000-00-00 13:01:44.69 0,922 -
134 HU-D-733316-14 Ladanyi Daniel 0000-00-00 13:17:11.54 0,929 -
135 RO-0132380-14 Corne D. & Manitiu M. Team B 0000-00-00 13:21:47.28 0,936 -
136 HU-D-776812-14 Varga Janos 0000-00-00 13:24:25.60 0,943 -
137 HU-D-731119-14 Kovacs Andras Team A 0000-00-00 13:25:58.70 0,950 -
138 RO-0526095-14 Theresia & Liliana 0000-00-00 13:26:00.79 0,957 -
139 HU-17-76047-14 Kulcsar Laszlo 0000-00-00 13:39:56.77 0,964 -
140 DV-7132-14-454 Team Taubenfreunde 0000-00-00 13:46:56.04 0,971 -
141 HU-15-00131-14 Bajkan Istvan 0000-00-00 13:59:44.55 0,978 -
142 DV-6110-14-317 Guver & Ulariu 0000-00-00 14:15:54.93 0,985 -
143 DV-2454-14-252 Team Hoff & Schwager 0000-00-00 14:34:45.90 0,992 -
144 DV-2454-14-113 Balog Ioan 0000-00-00 15:02:35.55 0,999 -
145 RO-0106020-14 Szilagyi Ioan 0000-00-00 15:17:14.46 1,006 -
146 RO-0100713-14 Pasla Daniel 0000-00-00 15:21:19.14 1,013 -
147 GR-1041003-14 G & D Aslanidis-FCI GREECE 0000-00-00 15:38:09.55 1,020 -
148 HU-M-137767-14 Gombos Lajos 0000-00-00 16:09:17.13 1,026 -
149 RO-0129300-14 Florea Cosmin Calin 0000-00-00 16:12:13.38 1,033 -
150 NL-1215638-14 Team Brabant Racers J.M.Vos Team B 0000-00-00 16:23:44.19 1,040 -
151 DV-8596-14-349 Karl Heinz Lang 0000-00-00 16:40:41.84 1,047 -
152 DV-6110-14-313 Guver & Ulariu 0000-00-00 18:38:17.03 1,054 -
153 RO-0014048-14 Olteanu Cosmin Team A 0000-00-00 19:11:47.44 1,061 -
154 RO-0994024-14 Chebeleu Dan 0000-00-00 10:32:07.41 1,068 -
155 B-2034452-14 Eddy Stulens 0000-00-00 15:07:11.72 1,075 -
156 RO-0958007-14 Habaci C.& Cojocaru C. 0000-00-00 15:59:00.94 1,082 -
157 DV-1773-14-610 Gaust Gherhart 0000-00-00 16:02:09.77 1,089 -
158 DV-2454-14-452 Team Taubenfreunde 0000-00-00 16:12:51.32 1,096 -
159 DV-2454-14-245 Theresia & Liliana 0000-00-00 07:49:29.81 1,103 -
160 RO-0280470-14 Fam. Moldovan 0000-00-00 08:11:02.24 1,110 -
161 RO-0100839-14 Pasla Daniel 0000-00-00 09:52:18.83 1,117 -
162 RO-0280484-14 Fam. Moldovan 0000-00-00 10:09:14.62 1,124 -
163 B-3014452-14 Emil Denis 0000-00-00 11:23:47.69 1,131 -
164 RO-0002003-14 Black See One Loft Race 0000-00-00 12:21:43.49 1,137 -
165 RO-0422169-14 Brasov Racing Team 0000-00-00 13:48:02.64 1,144 -
166 DV-5950-14-184 Anton Deigner 0000-00-00 14:44:19.89 1,151 -
167 HU-D-722275-14 Szalai & Ven 0000-00-00 15:00:22.80 1,158 -
168 B-2142718-14 Eddy Stulens 0000-00-00 15:06:13.53 1,165 -
169 DV-2454-14-249 Theresia & Liliana 0000-00-00 15:51:03.92 1,172 -
170 RO-0530524-14 Dan Danila 0000-00-00 10:02:49.59 1,179 -
171 RO-0532096-14 Kun & Dragan 0000-00-00 10:48:23.24 1,186 -
172 RO-115037-14 Burciu & Oprea 0000-00-00 10:29:43.59 1,193 -
173 RO-0422185-14 Brasov Racing Team 0000-00-00 10:31:10.47 1,200 -
174 HU-D-731144-14 Kovacs Andras Team A 0000-00-00 10:31:14.66 1,207 -
175 HU-02-35275-14 Szephegyi Gabor 0000-00-00 10:35:05.67 1,214 -
176 RO-0106002-14 Szilagyi Ioan 0000-00-00 10:36:45.76 1,221 -
177 B-2034462-14 Eddy Stulens 0000-00-00 09:53:45.71 1,228 -
178 HU-D-785389-14 Markus Istvan 0000-00-00 09:55:26.71 1,235 -
179 B-3014240-14 Emil Denis 0000-00-00 10:17:13.04 1,242 -
180 DV-2842-14-1147 Team Fulger & Basch 0000-00-00 10:19:43.19 1,248 -
181 RO-0096962-14 Fratii Novac 0000-00-00 10:23:00.20 1,255 -
182 NL-1215626-14 Team Brabant Racers J.M.Vos Team A 0000-00-00 10:29:08.12 1,262 -
183 RO-0337206-14 Voinea Dorin 0000-00-00 10:29:17.37 1,269 -
184 HU-D-814565-14 Szalmasi & Szabo 0000-00-00 10:29:38.89 1,276 -
185 HU-D-731126-14 Kovacs Andras Team A 0000-00-00 10:29:47.40 1,283 -
186 DV-2842-14-1184 Team Fulger & Basch 0000-00-00 10:29:48.54 1,290 -
187 RO-0422010-14 Brasov Racing Team 0000-00-00 10:29:59.91 1,297 -
188 RO-0526545-14 Cojocaru & Panny & Solomon 0000-00-00 10:30:53.33 1,304 -
189 RO-0538045-14 Rosu Alin & Bianca 0000-00-00 10:32:14.17 1,311 -
190 RO-0527171-14 Bront Florian 0000-00-00 10:06:43.94 1,318 -
191 RO-0002101-14 Black See One Loft Race 0000-00-00 10:09:23.32 1,325 -
192 RO-0680009-14 Iuga Dorin Team B 0000-00-00 10:41:53.47 1,332 -
193 HU-14-10750-14 Horvath Zoltan 0000-00-00 10:45:20.15 1,339 -
194 RO-0535825-14 Pall Marton 0000-00-00 10:45:21.86 1,346 -
195 AU-906-14-224 Michael Rudorfer 0000-00-00 10:45:23.21 1,352 -
196 HU-D-731024-14 Kovacs Andras Team B 0000-00-00 10:45:25.01 1,359 -
197 HU-D-744663-14 Adam Jozsef 0000-00-00 10:45:25.67 1,366 -
198 RO-0337226-14 Voinea Dorin 0000-00-00 10:45:30.28 1,373 -
199 DV-7132-14-457 Team Taubenfreunde 0000-00-00 10:53:52.06 1,380 -

Informatii utile

A inceput licitatia porumeilor de la columbodrom. Pentru a licita intrati aici

Pentru transportul porumbeilor din tara la columbodromul nostru va rugam sa sunati la acest numar: 0732170200

Deoarece nicio comapanie de curierat nu mai transporta porumbei, s-au creat centre de colectare, in tara, pentru Columbodromul din Arad. Aici aveti datele de contact, sau in sectiunea de contact a site-ului: 

 
Cluj-Napoca:
Racean Alexandru, tel: 0740 455 980
Prahova:
Tules Ialcin, tel: 0722 451 669
Budisteanu Sorin
Pitesti Aleea Carpenului Bl E 4  Ap 27
Jud Arges
Tel 0766-258417

Concursuri

Comentarii si Pareri

Vezi toate comentarile

24-05-2018Pigeon
good day, we found a mail pigeon in Slovakia. the number is: Yellow ring: RO-2017-9009834 RO GOLD black ring: BRICON 5000 has been here for 6 days can you contact the owner?
20-09-2016puscasu
buna ziua , am gasit un porumbel cu seria Ro2016 928605 fci ranit la o aripa in judetul Botosani.daca sunte ti interesat de el ma puteti contacta la 0740452232
02-09-2016Victor
Am gasit un porumbel voiajor de concurs cu seria RO 2015 884518 FCI BRICON 5000 in jud. Ialomita , localitatea Axintele.Tel 0751127235.
12-07-2016Petre
Buna ziua ! Astazi data de 12-07-2016 am prins porumbeii cu seriile (=0688256-2010=) (=2014-FCI-0547868=)si (=2015-RO-FCI-331363=) !!! Oras-Bumbesti-Jiu- Sat-Tetila relatii pe Email--- mbibanu12001@yahoo.com !

Sponsori si Parteneri

Social