Romanian Grand Prix FCI 2013 - Finala

Editia a II-a Columbodrom Romania Grand Prix FCI - 2013

Data: 14/01/2013
Etapa Data Ora lansarii Distanta (km) Detalii
Csongrad 24-08-2013 08:00 105 Detalii
Keskemet 31-08-2013 08:15 147 Detalii
Erd 06-09-2013 08:00 225 Detalii
Tatabany 15-09-2013 09.45 285 Detalii
Sopron 21-09-2013 09.00 405 Detalii

Clasament General

Nr. Inel Crescator Clasari Punctaj
1 HU-13-05-36888 BAJKAN Istvan 5 1.344
2 NL-13-5909679 G. & D. ASLANIDIS - FCI Greece 5 1.486
3 DV-13-2733-159 MARKUS Sollner 5 2.052
4 RO-13-174724 STANCIU Gigi 5 2.194
5 RO-13-40591 LUPULESCU Adrian 5 2.239
6 RO-13-152748 SOFRON Mircea 5 2.724
7 RO-13-89752 FLOREA Cosmin Calin 5 2.751
8 RO-13-392336 BUCSA IOAN Team A 5 3.223
9 RO-13-665304 BACALU DANUT & Serafim 5 3.651
10 B-13-5138276 TEAM Custers 4 0.837
11 RO-13-467008 KELEMEN Csaba 4 0.943
12 HU13-D-580170 KESCKEMETI Zsolt 4 1.314
13 AU-13-602-947 WALTER Zerner 4 1.452
14 B-13-6270668 VAN DAMME - Weyns 4 1.466
15 RO-13-40013 BOBAR Liviu 4 1.738
16 RO-13-398688 BUCSA IOAN Team B 4 1.873
17 DV-13-4939-72 DAUM, Thorsten & Finn Leon 4 2.071
18 RO-13-270 BANU Constantin 4 2.172
19 RO-13-53530 BAIAS & Vlasin 4 2.269
20 RO-13-46086 CRISAN Mircea 4 2.586
21 HU-13-05-37805 KISS & MIHALIK Team 4 2.774
22 HU-13-D-701976 JUHASZ Erno 4 3.739
23 RO-13-563103 CULDA Rares Nicolae 4 3.847
24 B-13-5137617 HENDRIX & NOUWEN PAESEN Hendri 3 0.28
25 DV-13-1773-202 GAUST Gherhart 3 0.425
26 DV-13-2454-310 DIE TAUBENFREUNDE Team A 3 0.514
27 RO-13-387004 CARANICA & Tanase 3 0.569
28 B-13-6278077 LUC Wyckmans 3 0.701
29 RO-13-417666 LUPSA Decebal 3 0.702
30 HU-13-10-86954 RADOCZ & Mihalik A 3 1.001
31 RO-13-182021 VLADAREANU Victor 3 1.051
32 RO-13-999968 PIGEONS AIRPORT Team A 3 1.122
33 RO-13-47402 OROS BOGDAN & Olga 3 1.198
34 NL-13-1400815 J.M. Vos 3 1.22
35 RO-13-37123 HABACI & Adam 3 1.301
36 NL-13-5909672 G. & D. ASLANIDIS - FCI Greece 3 1.303
37 DV-13-2454-326 SARAC Ioan 3 1.397
38 HU-13-D-580006 KESCKEMETI Zsolt 3 1.577
39 RO-13-398652 BUCSA IOAN Team B 3 1.607
40 RO-13-392307 BUCSA IOAN Team A 3 1.64
41 HU-13-D-577689 DR. KASSAI Peter 3 1.656
42 AU-13-602-955 WALTER Zerner 3 1.683
43 RO-13-392308 BUCSA IOAN Team A 3 1.704
44 NL-13-1400816 J.M. Vos 3 1.72
45 DV-13-2454-483 THERESIA & Liliana 3 1.752
46 RO-13-999933 PIGEONS AIRPORT Team B 3 2.036
47 RO-13-533270 SPIRIDON Silviu 3 2.1
48 RO-13-467004 KELEMEN Csaba 3 2.15
49 DV-13-2454-319 HOFF Johann 3 2.235
50 RO-13-414450 OLAR BOGDAN & Vintila 3 2.243
51 HU-13-D-688892 KISS Ferenc 3 2.323
52 B-13-2172932 TEAM Herbots Gebr 3 2.437
53 RO-13-40461 LUPULESCU Adrian 3 2.451
54 DV-13-2454-304 DIE TAUBENFREUNDE Team A 3 2.758
55 RO-13-37513 COJOCARU + PANNY + Solomon 3 3.026
56 RO-13-2515 CHEBELEU Dan 3 3.134
57 DV-13-1773-159 GAUST Gherhart 3 3.194
58 RO-13-261 BANU Constantin 3 3.313
59 DV-13-2733-110 MARKUS Sollner 3 3.327
60 RO-13-103010 CORNE D. & Manitiu M. 3 3.546
61 RO-13-2528 BOTA DAN Alexandru 3 3.678
62 RO-13-756249 BACALU DANUT & Serafim 3 3.716
63 RO-13-35101 KUN & DRAGAN Team A 2 0.084
64 DV-13-2733-145 MARKUS Sollner 2 0.299
65 RO-13-418309 CABAU Florian 2 0.312
66 DV-13-5950-281 TEAM Germany - Toni Deigner 2 0.368
67 RO-13-125007 SZILAGYI Ioan 2 0.408
68 HU-13-D-701995 JUHASZ Erno 2 0.494
69 RO-13-149 ANTONESCU S. Gyany 2 0.636
70 RO-13-999972 PIGEONS AIRPORT Team A 2 0.671
71 RO-13-40404 LUPULESCU Adrian 2 0.689
72 RO-13-837683 BACALU DANUT & Serafim 2 0.761
73 RO-13-264 BANU Constantin 2 0.771
74 RO-13-824214 SAVU & Gigi 2 0.819
75 RO-13-393102 FLAISCHER Josef 2 0.825
76 RO-13-193872 GODRI Vasile 2 0.83
77 RO-13-103003 VANCEA Sorin 2 0.848
78 DV-13-2454-118 ZIKELI & Schwager 2 0.94
79 RO-13-47405 OROS BOGDAN & Olga 2 0.963
80 RO-13-837688 BACALU DANUT & Serafim 2 1.01
81 DV-13-8596-3189 KARL HEINZ Lang 2 1.017
82 DV-13-2454-482 PALL Marton 2 1.021
83 RO-13-418523 CABAU Florian 2 1.082
84 NL-13-5909674 G. & D. ASLANIDIS - FCI Greece 2 1.095
85 RO-13-643046 TRANC Ciprian 2 1.19
86 RO-13-563114 CULDA Rares Nicolae 2 1.287
87 RO-13-420200 VINTILA Dorin 2 1.298
88 RO-13-392335 BUCSA IOAN Team A 2 1.323
89 DV-13-4939-71 DAUM, Thorsten & Finn Leon 2 1.328
90 HU-13-D-701988 JUHASZ Erno 2 1.334
91 NL-13-5909671 G. & D. ASLANIDIS - FCI Greece 2 1.349
92 AU-13-602-26 FRANZ Fuchs 2 1.369
93 RO-13-381955 VOINEA Dorin 2 1.467
94 RO13-44829 MARUSCA Traian 2 1.498
95 DV-13-2454-490 NITU Radu 2 1.526
96 HU-13-05-48404 GALAMBAZIS KFT 2 1.641
97 HU-13-05-48402 GALAMBAZIS KFT 2 1.653
98 RO-13-546511 OARGA Sergiu 2 1.664
99 HU-13-D577711 CSEFAN Tivadar 2 1.682
100 DV-13-5950-179 TEAM Germany - Toni Deigner 2 1.721
101 RO-13-387020 CARANICA & Tanase 2 1.854
102 B-13-2091919 TEAM Georges Steenbergen 2 1.971
103 RO-13-533266 SPIRIDON Silviu 2 2.11
104 RO-13-564945 MARINEANU Dan 2 2.174
105 B-13-2172358 TEAM Herbots Gebr 2 2.235
106 RO-13-103002 CORNE D. & Manitiu M. 2 2.345
107 RO-13-411711 MATIS Marius 2 2.38
108 HU-13-10-86939 RADOCZ & Mihalik A 2 2.427
109 DV-13-2454-500 HOFF Johan 2 2.488
110 RO-13-45047 THERESIA & Liliana 2 2.681
111 DV-13-2454-46 ZIKELI & Schwager 2 2.757
112 RO-13-35100 KUN & DRAGAN Team A 2 2.774
113 RO-13-677106 MATIS Marius 2 2.78
114 RO-13-125018 SZILAGYI Ioan 2 3.345
115 NL-13-5909670 G. & D. ASLANIDIS - FCI Greece 2 3.512
116 RO-13-111844 PASLA Daniel 1 0.009
117 RO-13-1031553 BALOG Ioan 1 0.026
118 HU-13-05-48403 KFT Galambazis 1 0.041
119 RO-13-18017 HOFF Johan 1 0.08
120 RO-13-651037 AER RACING Pigeons 1 0.086
121 RO-13-643035 PIGEONS AIRPORT Team A 1 0.103
122 RO-13-643033 PIGEONS AIRPORT Team B 1 0.134
123 DV13-2454-487 THERESIA & Liliana 1 0.137
124 RO-13-2600 CHEBELEU Dan 1 0.139
125 HU-13-05-37023 KISS & MIHALIK Team 1 0.171
126 DV-13-2545-487 THERESIA & Liliana 1 0.302
127 RO-13-186304 IULIAN Dobrin 1 0.307
128 RO-13-467069 KELEMEN Csaba 1 0.313
129 RO-13-564944 MARINEANU Dan 1 0.358
130 RO-13-643017 PIGEONS AIRPORT Team A 1 0.359
131 DV-13-2454-481 THERESIA & Liliana 1 0.42
132 DV-13-2454-324 SARAC Ioan 1 0.423
133 RO-13-392311 BUCSA IOAN Team A 1 0.438
134 HU-13-05-36890 BAJKAN Istvan 1 0.448
135 RO13-109206 REMUS Ianc 1 0.45
136 RO-13-40590 LUPULESCU Adrian 1 0.463
137 RO-13-392333 TEAM A Busca Ioan 1 0.49
138 DV-13-5950-181 TEAM Germany - Toni Deigner 1 0.492
139 RO-13-544039 MIHALY Szabo 1 0.511
140 RO-13-414447 OLAR BOGDAN & Vintila 1 0.514
141 RO-13-89701 CALIN Florea Cosmin 1 0.531
142 RO-13-544042 SZABO Mihaly 1 0.538
143 RO-13-47404 OROS BOGDAN & Olga 1 0.548
144 RO-13-418290 CABAU Florian 1 0.549
145 DV-13-4939-89 FINN LEON DAUM & Thorsten 1 0.552
146 RO-13-651011 AER RACING Pigeons 1 0.557
147 RO-13-754406 CORLAN Loft 1 0.564
148 HU-13-10-86953 RADOCZ & Mihalik A 1 0.576
149 RO-13-45056 NITU Radu 1 0.583
150 RO-13-398697 BUCSA IOAN Team B 1 0.592
151 RO-13-642830 GUIU Pavalas 1 0.592
152 HU-13-D-701989 JUHASZ Erno 1 0.597
153 DV-13-2454-322 SARAC Ioan 1 0.6
154 RO-13-48910 BAN Ciprian 1 0.603
155 RO-13-562572 DR. BOLOG Marcel 1 0.615
156 AU-13-602-34 FRANZ Fuchs 1 0.626
157 RO-13-18021 BALOG Ioan 1 0.64
158 RO-13-103004 SORIN Vancea 1 0.654
159 HU-13-D-612561 SZALAI & Ven 1 0.659
160 RO-13-563018 BUZGAR Aurel 1 0.682
161 DV-13-2454-480 HOFF & Sarac 1 0.704
162 B-13-5039658 TEAM Thaens & Nouwen Paesen 1 0.704
163 HU-13-D-585933 KEREKGYARTO Tamas 1 0.738
164 RO-13-39442 BUTU & Soimosan 1 0.743
165 DV-13-2454-305 DIE TAUBENFREUNDE Team A 1 0.756
166 DV-13-2454-488 NITU Radu 1 0.756
167 HU-13-D577718 CSEFAN Tivadar 1 0.771
168 RO-13-563252 CULDA Rares Nicolae 1 0.793
169 RO-13-182050 VLADAREANU Victor 1 0.794
170 B-13-6278082 LUC Wyckmans 1 0.797
171 RO-13-546532 OARGA Sergiu 1 0.817
172 RO-13-2412 BOTA DAN Alexandru 1 0.82
173 RO-13-79080 POP Dan 1 0.838
174 HU-13-05-38776 DR. KASSAI Peter 1 0.858
175 HU-13-D-688891 KISS Ferenc 1 0.86
176 B13-5041502 TEAM Thaens & Nouwen Paesen 1 0.872
177 RO13-109209 IANC Remus 1 0.899
178 RO-13-41984 KUN & DRAGAN Team A 1 0.922
179 RO-13-837681 BACALU DANUT & Serafim 1 0.94
180 DV-13-2454-325 SARAC Ioan 1 0.961
181 B-13-5138281 TEAM Custers 1 0.961
182 RO-13-41988 Kun & Dragan TEAM B 1 1.001
183 B-13-5039668 TEAM Thaens & Nouwen Paesen 1 1.025
184 RO-13-563115 CULDA Rares Nicolae 1 1.054
185 DV-13-2454-492 THERESIA & Liliana 1 1.063
186 DV-13-2454-321 SARAC Ioan 1 1.094
187 RO-13-999903 GUIU Pavalas 1 1.124
188 RO-13-262279 PALL Marton 1 1.165
189 RO-13-188099 CUPES Ioan Alexandru 1 1.174
190 RO-13-151 ANTONESCU S. Gyany 1 1.213
191 RO-13-546514 OARGA Sergiu 1 1.273
192 RO-13-39401 SOIMOSAN & Butu 1 1.288
193 DV-13-4939-77 DAUM, Thorsten & Finn Leon 1 1.293
194 RO-13-642840 GUIU Pavalas 1 1.313
195 RO-13-643047 PIGEONS AIRPORT Team B 1 1.333
196 DV-13-7132-148 TEAM B Die Taubenfreude 1 1.349
197 RO13-8322 BALCK SEA ON LOFT RACE Colombo 1 1.369
198 DV-13-2454-485 BALOG Ioan 1 1.39
199 RO-13-844704 FLOREA Cosmin Calin 1 1.41
200 RO-13-18035 HOFF Johan 1 1.432
201 B-13-5137616 TEAM Hendrix & Nouwen Paesen 1 1.451
202 HU-13-D-580155 KESCKEMETI Zsolt 1 1.471
203 RO-13-569346 MERCA Filimon 1 1.532
204 DV-13-2454-302 DIE TAUBENFREUNDE Team A 1 1.533
205 RO-13-381915 VOINEA Dorin 1 1.571
206 HU-13-05-37806 CSEHI-MIHALIK Duo 1 1.594
207 RO-13-35098 Kun & Dragan TEAM A 1 1.615
208 DV-13-5950-115 DEIGNER Anton 1 1.635
209 DV-13-8964-398 BAUMGAERTHER Egon 1 1.655
210 RO-13-381932 VOINEA Dorin 1 1.676
211 DV-13-2733-168 MARKUS Sollner 1 1.696
212 RO-13-2428 BOTA DAN Alexandru 1 1.737
213 RO-13-651024 AER RACING Pigeons 1 1.758
214 B-13-6270663 VAN DAMME - Weyns 1 1.819
215 RO-13-563017 BUZGAR Aurel 1 1.839
216 RO-13-109210 IANC Remus 1 1.88
217 RO-13-999967 PIGEONS AIRPORT Team A 1 1.901
218 RO-13-2510 BOTA DAN Alexandru 1 1.942
219 RO-13-395217 MUNTEANU Vasile 1 1.962
220 RO-13-12905 FRATILA FLORIN & Filipache Adr 1 2.023
221 RO-13-1240318 LOFT Corlan 1 2.064
222 RO-13-416021 COSMA Burgus 1 2.085
223 RO-13-392327 TEAM B Busca Ioan 1 2.125
224 RO-13-18034 JOHAN Hoff 1 2.146
225 RO-13-395251 VASILE Muntean 1 2.166
226 RO-13-411714 MARIUS Matis 1 2.187
227 B-13-5041485 THAENS & NOUWEN PAESEN Team 1 2.228
228 B-13-2172924 HERBOTS GEBR. Team 1 2.289
229 DV-13-2454-38 SCHWAGER & Zikeli 1 2.309
230 RO-13-44830 TRAIAN Marusca 1 2.33
231 NL-13-1400817 VOS J.M. 1 2.371
232 RO-13-103005 SORIN Vancea 1 2.391

Toate Editiile / Concursuri

Porumbeii inscrisi la acest columbodrom vor beneficia de urmatoarele antrenamente: 2 x 5 km, 2 x 10 km, 2 x 20 km, 2 x 40 km, 2 x 60 km, 2 x 80 km.         Etapele in care porumbeii inscrisi...
   Stimati columbofili , sunteti invitati sa participati la A TREIA EDITIE a Columbodromului "Andrei Saguna" Arad care va avea loc in anul 2011.       Columbodromul "Andrei Saguna” Arad...

Informatii utile

A inceput licitatia porumeilor de la columbodrom. Pentru a licita intrati aici

Pentru transportul porumbeilor din tara la columbodromul nostru va rugam sa sunati la acest numar: 0732170200

Deoarece nicio comapanie de curierat nu mai transporta porumbei, s-au creat centre de colectare, in tara, pentru Columbodromul din Arad. Aici aveti datele de contact, sau in sectiunea de contact a site-ului: 

 
Cluj-Napoca:
Racean Alexandru, tel: 0740 455 980
Prahova:
Tules Ialcin, tel: 0722 451 669
Budisteanu Sorin
Pitesti Aleea Carpenului Bl E 4  Ap 27
Jud Arges
Tel 0766-258417

Concursuri

Comentarii si Pareri

Vezi toate comentarile

24-05-2018Pigeon
good day, we found a mail pigeon in Slovakia. the number is: Yellow ring: RO-2017-9009834 RO GOLD black ring: BRICON 5000 has been here for 6 days can you contact the owner?
20-09-2016puscasu
buna ziua , am gasit un porumbel cu seria Ro2016 928605 fci ranit la o aripa in judetul Botosani.daca sunte ti interesat de el ma puteti contacta la 0740452232
02-09-2016Victor
Am gasit un porumbel voiajor de concurs cu seria RO 2015 884518 FCI BRICON 5000 in jud. Ialomita , localitatea Axintele.Tel 0751127235.
12-07-2016Petre
Buna ziua ! Astazi data de 12-07-2016 am prins porumbeii cu seriile (=0688256-2010=) (=2014-FCI-0547868=)si (=2015-RO-FCI-331363=) !!! Oras-Bumbesti-Jiu- Sat-Tetila relatii pe Email--- mbibanu12001@yahoo.com !

Sponsori si Parteneri

Social