Romanian Grand Prix FCI 2013 - Finala

Editia a VII-a Columbodrom Romania Grand Prix FCI - 2018

Data: 01/01/2018
Etapa Data Ora lansarii Distanta (km) Detalii
Kecskemet 17-08-2018 07:10 125 Detalii
Dabas 24-08-2018 07:25 188 Detalii
Bicske 30-08-2018 07:10 250 Detalii
Pannonhalma 06-09-2018 08:00 315 Detalii
Sopron 15-09-2018 09:00 405 Detalii

Clasament General

Nr. Inel Crescator Clasari Punctaj
1 RO-045531-18 MOS DANIEL 5 2.185
2 AU-602-2141-18 FELGITSCH JOSEF 4 1.387
3 NL-1232365-18 CORVO 4 1.728
4 DV-08897-4185-18 SG STEFFL 4 2.646
5 RO-045563-18 MOS DANIEL 3 0.453
6 RO-085403-18 OROS BOGDAN 3 0.769
7 RO-1139207-18 CRISTIAN NEACSU 3 0.83
8 PORT-8458132-18 SPORTING PIGEON TEAM 3 1.112
9 HU-10-24140-18 CSIZMARIK&RADOCZ&MIHALIK 3 1.139
10 HU-D-417011-18 GYULAI JOZSEF 3 1.211
11 AU-319-239-18 SLAVKO KUTLESA 3 1.217
12 DV-2618-723-18 KARL-HEINZ WICHERT 3 1.284
13 CHN-0413407-18 CHRISTIAN BIEL PIGEONS 3 1.358
14 AU-602-2271-18 IOAN TOADER 3 1.404
15 RO-1025602-18 COPOCEAN & SCHINTEIE 3 1.468
16 RO-038830-18 PIGEONS AIRPORT TEAM 3 1.515
17 DV-02842-1592-18 FULGER CONSTANTIN Echipa A 3 1.605
18 RO-2044909-18 STROE FLORIN ALIN 3 1.66
19 RO-2044952-18 STROE FLORIN ALIN 3 1.79
20 RO-356159-18 DICU GHEORGHE 3 1.8
21 RO-038860-18 PIGEONS AIRPORT TEAM 3 1.843
22 RO-336154-18 PISLA DANIEL 3 1.852
23 DV-05573-861-18 ROLAND KRAUS 3 1.925
24 RO-1025623-18 COPOCEAN & SCHINTEIE 3 1.984
25 NL-1232389-18 CORVO 3 2.025
26 AU-602-842-18 FELGITSCH JOSEF 3 2.219
27 DV-06276-1471-18 FLEISCHER IOSIF 3 2.228
28 DV-05425-11-18 CLAUDIA SCHWARM 3 2.239
29 RO-1025601-18 COPOCEAN & SCHINTEIE 3 2.252
30 DV-2618-733-18 KARL-HEINZ WICHERT 3 2.454
31 HU-P-22984-18 BAKK JOZSEF 3 2.604
32 RO-017728-18 BLACK SEA OLR 3 2.942
33 RO-2044964-18 STROE FLORIN ALIN 2 0.068
34 HU-15-20718-18 CSEHI & MIHALIK 2 0.23
35 DV-09999-197-18 MARQUART & SOHNE 2 0.235
36 NL-1205274-18 HOK REJNEN & BOLTON 2 0.267
37 B-4226472-18 FAMILIE PATERNOSTER 2 0.27
38 RO-045787-18 BRONT DELIA 2 0.375
39 RO-055220-18 CHRISTIAN C.& EMANUEL B. 2 0.408
40 DV-08897-4173-18 SG STEFFL 2 0.418
41 HU-10-24905-18 BAKK JOZSEF 2 0.524
42 DV-05412-984-18 CHRISTIAN BIEL PIGEONS 2 0.54
43 RO-208278-18 FAM.TAMPEANU & CIOCOIU 2 0.56
44 AU-602-1062-18 TEAM PAUL POPOVICI & ENACHE GHEORGHE 2 0.634
45 RO-043638-18 DAN DANILA 2 0.638
46 RO-286613-18 CORNEA DANIEL 2 0.653
47 DV-02842-1597-18 FULGER CONSTANTIN Echipa A 2 0.696
48 HU-D-384249-18 CSEFAN TIVADAR 2 0.711
49 PORT-8458048-18 SPORTING PIGEON TEAM 2 0.722
50 DV-05573-879-18 ROLAND KRAUS 2 0.786
51 RO-252013-18 STANCIU GIGI 2 0.838
52 RO-042792-18 CSAPO LADISLAU LEVENTE 2 0.86
53 RO-040016-18 MARTA DANIEL 2 0.878
54 RO-043822-18 DAN DANILA 2 0.908
55 HU-28-52533-18 GANDI & MIHALIK 2 0.913
56 HU-RD-134541-18 CSIZMARIK & SZILAGYI 2 0.918
57 RO-045732-18 BRONT FLORIAN 2 0.924
58 RO-018329-18 COSMIN OLTEANU 2 0.955
59 DV-2618-758-18 KARL-HEINZ WICHERT 2 0.959
60 RO-286659-18 CORNEA D.& MANITIU M. 2 0.97
61 AU-602-2266-18 IOAN TOADER 2 1.004
62 B-4179099-18 FAMILIE PATERNOSTER 2 1.009
63 RO-055215-18 CHRISTIAN C.& EMANUEL B. 2 1.01
64 NL-1736858-18 VISSER - MEIJBOOM 2 1.02
65 HU-D-404914-18 BACSKAI SANDOR 2 1.033
66 RO-055729-18 HABACI & ARCALEANU 2 1.054
67 RO-356139-18 DICU GHEORGHE 2 1.07
68 RO-1025607-18 COPOCEAN & SCHINTEIE 2 1.079
69 NL-1205271-18 HOK REJNEN & BOLTON 2 1.08
70 HU-D-383630-18 BARATI TEAM 2 1.14
71 B-1142078-18 LAURENT SAUVAGE 2 1.17
72 RO-525712-18 SZILAGYI IOAN 2 1.182
73 RO-1133453-18 SANDU & STOICI 2 1.201
74 RO-209905-18 FAM.TAMPEANU & CIOCOIU 2 1.231
75 HU-D-404931-18 BACSKAI SANDOR 2 1.248
76 RO-1025634-18 COPOCEAN & SCHINTEIE 2 1.266
77 RO-042796-18 CSAPO LADISLAU LEVENTE 2 1.269
78 HU-RD-134542-18 CSIZMARIK & SZILAGYI 2 1.292
79 RO-2092390-18 BUCUR CATALIN & EVELIN 2 1.295
80 HU-15-20633-18 BALAZS MATYAS 2 1.302
81 RO-286602-18 CORNEA DANIEL 2 1.307
82 RO-3048699-18 ADRIAN & MOGADJA & BUZURA RADU 2 1.338
83 HU-D-384613-18 DABIS ISTVAN & OTTO 2 1.358
84 PORT-8458059-18 SPORTING PIGEON TEAM 2 1.361
85 RO-042417-18 SOLOMON MARIUS 2 1.387
86 RO-4000503-18 FAM. IABLONCIC-SLOVAKU 2 1.39
87 RO-047030-18 HOFF & SARAC 2 1.439
88 RO-2049714-18 ROMANIA CHAMPION LEAGUE 2 1.464
89 RO-286608-18 CORNEA DANIEL 2 1.464
90 RO-046731-18 BUTU & SOIMOSAN 2 1.464
91 DV-2618-726-18 KARL-HEINZ WICHERT 2 1.478
92 RO-502012-18 TEAM SARA 2 1.488
93 RO-045784-18 BRONT DELIA 2 1.55
94 B-1142090-18 LAURENT SAUVAGE 2 1.553
95 RO-055797-18 HABACI & ARCALEANU 2 1.57
96 CRO-29185-18 KRESIMIR BLAZEVIC 2 1.598
97 RO-085414-18 OROS BOGDAN 2 1.626
98 RO-045715-18 BRONT FLORIAN 2 1.645
99 FR-065795-18 JACQUES FEROUELLE 2 1.694
100 RO-182846-18 NAGY GYULA 2 1.707
101 NL-1737551-18 VISSER - MEIJBOOM 2 1.757
102 RO-1025990-18 GRIGORE & PREOTESCU 2 1.777
103 DV-05573-864-18 ROLAND KRAUS 2 1.796
104 DV-0748-1594-18 TEAM TAUBENFREUDE 2 1.843
105 RO-1025617-18 COPOCEAN & SCHINTEIE 2 1.861
106 RO-046733-18 BUTU & SOIMOSAN 2 1.875
107 PORT-8459608-18 SPORTING PIGEON TEAM 2 1.896
108 AU-319-228-18 SLAVKO KUTLESA 2 1.913
109 HU-D-383732-18 FORGO ISTVAN 2 1.923
110 RO-502005-18 TEAM SARA 2 1.935
111 RO-085402-18 OROS BOGDAN 2 1.943
112 DV-02842-1322-18 FULGER CONSTANTIN Echipa A 2 1.957
113 DV-05136-557-18 GOETZ GUENTER 2 1.992
114 B-1142085-18 LAURENT SAUVAGE 2 2.008
115 CRO-29184-18 KRESIMIR BLAZEVIC 2 2.038
116 RO-5033047-18 STRAVA & DRAGOI 2 2.063
117 NL-1235647-18 MEVR. P. WOLTERS 2 2.157
118 RO-038707-18 PIGEONS AIRPORT TEAM 2 2.166
119 RO-356136-18 DICU GHEORGHE 2 2.346
120 DV-02842-1581-18 FULGER CONSTANTIN Echipa A 2 2.366
121 RO-038432-18 FAM. LAZAR 2 2.413
122 NL-1173729-18 ED MOL 2 2.622
123 RO-356122-18 DICU GHEORGHE 2 2.629
124 DV-0748-1595-18 TEAM TAUBENFREUDE 2 2.734
125 RO-504601-18 PISLA DANIEL 2 2.834
126 HU-RD-134545-18 CSIZMARIK & SZILAGYI 2 2.888
127 DV-09999-228-18 MARQUART & SOHNE 2 3.048
128 PORT-8459567-18 SPORTING PIGEON TEAM 1 0.011
129 RO-2092347-18 BUCUR CATALIN & EVELIN 1 0.015
130 RO-040019-18 MARTA DANIEL 1 0.019
131 RO-045003-18 CHRISTIAN C.& EMANUEL B. 1 0.02
132 DV-05425-58-18 CLAUDIA SCHWARM 1 0.034
133 RO-9000435-18 OROS BOGDAN 1 0.045
134 AU-602-1057-18 TEAM PAUL POPOVICI & ENACHE GHEORGHE 1 0.059
135 RO-9001171-18 PIGEONS AIRPORT TEAM 1 0.068
136 RO-040022-18 MARTA DANIEL 1 0.072
137 RO-043639-18 DAN DANILA 1 0.084
138 RO-336172-18 PISLA DANIEL 1 0.09
139 HU-28-52512-18 MIHALIK JOZSEF & ANDRAS 1 0.103
140 B-4226461-18 FAMILIE PATERNOSTER 1 0.108
141 CTRPA-04792-18 TEAM JAPAN 1 0.126
142 DV-0748-1592-18 TEAM TAUBENFREUDE 1 0.131
143 RO-040051-18 MARTA DANIEL 1 0.131
144 RO-5033296-18 STRAVA & DRAGOI 1 0.136
145 NL-1235646-18 MEVR. P. WOLTERS 1 0.15
146 B-1142092-18 LAURENT SAUVAGE 1 0.169
147 RO-3070336-18 FLORIN DERBY CORABIA 1 0.169
148 DV-2618-732-17 KARL-HEINZ WICHERT 1 0.196
149 RO-286609-18 CORNEA D.& MANITIU M. 1 0.216
150 DV-08897-4186-18 SG STEFFL 1 0.218
151 AU-602-2136-18 FELGITSCH JOSEF 1 0.244
152 RO-525711-18 SZILAGYI IOAN 1 0.247
153 RO-356124-18 DICU GHEORGHE 1 0.252
154 B-4226462-18 FAMILIE PATERNOSTER 1 0.254
155 DV-05425-56-18 CLAUDIA SCHWARM 1 0.263
156 AU-602-2267-18 IOAN TOADER 1 0.282
157 RO-286614-18 CORNEA D.& MANITIU M. 1 0.291
158 HU-D-384004-18 VARGA LAJOS 1 0.305
159 RO-2065353-18 STROE FLORIN ALIN 1 0.31
160 RO-018356-18 COSMIN OLTEANU 1 0.313
161 NL-1232353-18 CORVO 1 0.316
162 DV-05136-765-18 GOETZ GUENTER 1 0.329
163 DV-05425-69-18 CLAUDIA SCHWARM 1 0.342
164 RO-356126-18 DICU GHEORGHE 1 0.347
165 RO-525708-18 SZILAGYI IOAN 1 0.372
166 HU-17-13014-18 GANDI & MIHALIK 1 0.378
167 RO-045453-18 BUTU & SOIMOSAN 1 0.404
168 AU-602-841-18 FELGITSCH JOSEF 1 0.411
169 RO-1135741-18 MOGA CIPRIAN 1 0.431
170 RO-046732-18 BUTU & SOIMOSAN 1 0.46
171 RO-018317-18 COSMIN OLTEANU 1 0.463
172 NL-1205298-18 HOK REJNEN & BOLTON 1 0.474
173 NL-1232378-18 CORVO 1 0.485
174 HU-15-20617-18 BALAZS MATYAS 1 0.497
175 RO-045734-18 BRONT FLORIAN 1 0.498
176 DV-2618-735-18 KARL-HEINZ WICHERT 1 0.508
177 HU-15-26451-18 CSEHI & MIHALIK 1 0.509
178 AU-319-246-18 SLAVKO KUTLESA 1 0.521
179 RO-439982-18 FLOREA REMUS 1 0.545
180 RO-356152-18 DICU GHEORGHE 1 0.548
181 DV-05425-57-18 CLAUDIA SCHWARM 1 0.554
182 HU-15-20606-18 BALAZS MATYAS 1 0.575
183 HU-D-384002-18 VARGA LAJOS 1 0.582
184 NL-1173697-18 ED MOL 1 0.591
185 DV-05136-784-18 GOETZ GUENTER 1 0.593
186 RO-3070340-18 FLORIN DERBY CORABIA 1 0.61
187 NL-1232379-18 CORVO 1 0.625
188 RO-286605-18 CORNEA DANIEL 1 0.647
189 RO-356140-18 DICU GHEORGHE 1 0.665
190 RO-439995-18 FLOREA REMUS 1 0.669
191 RO-2049709-18 ROMANIA CHAMPION LEAGUE 1 0.723
192 RO-3070320-18 FLORIN DERBY CORABIA 1 0.724
193 HU-D-383900-18 SZABO & SEBOK & MIHALIK 1 0.727
194 RO-048221-18 DENIS & VICTOR DOGARU 1 0.742
195 RO-042415-18 CHRISTIAN C.& EMANUEL B. 1 0.821
196 AU-602-2135-18 FELGITSCH JOSEF 1 0.858
197 RO-208039-18 SORESCU IONUTI BOGDAN 1 0.86
198 RO-018380-18 COSMIN OLTEANU 1 0.917
199 NL-1235649-18 MEVR. P. WOLTERS 1 0.935
200 AU-602-1075-18 TEAM PAUL POPOVICI & ENACHE GHEORGHE 1 0.975
201 DV-09999-488-18 MARQUART & SOHNE 1 1.061
202 RO-286612-18 CORNEA D.& MANITIU M. 1 1.097
203 RO-018335-18 COSMIN OLTEANU 1 1.133
204 DV-05136-569-18 GOETZ GUENTER 1 1.154
205 RO-2092400-18 BUCUR CATALIN & EVELIN 1 1.193
206 RO-286611-18 CORNEA D.& MANITIU M. 1 1.204
207 AU-602-1066-18 TEAM PAUL POPOVICI & ENACHE GHEORGHE 1 1.291
208 RO-045576-18 MOS DANIEL 1 1.33
209 DV-05136-773-18 GOETZ GUENTER 1 1.366
210 RO-303852-18 TEAM FLOREA 1 1.402
211 RO-5033295-18 STRAVA & DRAGOI 1 1.438
212 RO-420261-18 JURAU CRISTIAN 1 1.51
213 RO-045016-18 CHRISTIAN C.& EMANUEL B. 1 1.528
214 RO-286616-18 CORNEA DANIEL 1 1.546
215 RO-525713-18 SZILAGYI IOAN 1 1.564
216 AU-602-1051-18 TEAM PAUL POPOVICI & ENACHE GHEORGHE 1 1.618
217 RO-529631-18 ADRIAN & MOGADJA & BUZURA RADU 1 1.672
218 B-4226471-18 FAMILIE PATERNOSTER 1 1.69
219 RO-439990-18 FLOREA REMUS 1 1.87
220 AU-602-1074-18 TEAM PAUL POPOVICI & ENACHE GHEORGHE 1 1.96

Toate Editiile / Concursuri

Porumbeii inscrisi la acest columbodrom vor beneficia de urmatoarele antrenamente: 2 x 5 km, 2 x 10 km, 2 x 20 km, 2 x 40 km, 2 x 60 km, 2 x 80 km.         Etapele in care porumbeii inscrisi...
   Stimati columbofili , sunteti invitati sa participati la A TREIA EDITIE a Columbodromului "Andrei Saguna" Arad care va avea loc in anul 2011.       Columbodromul "Andrei Saguna” Arad...

Informatii utile

A inceput licitatia porumeilor de la columbodrom. Pentru a licita intrati aici

Pentru transportul porumbeilor din tara la columbodromul nostru va rugam sa sunati la acest numar: 0732170200

Deoarece nicio comapanie de curierat nu mai transporta porumbei, s-au creat centre de colectare, in tara, pentru Columbodromul din Arad. Aici aveti datele de contact, sau in sectiunea de contact a site-ului: 

 
Cluj-Napoca:
Racean Alexandru, tel: 0740 455 980
Prahova:
Tules Ialcin, tel: 0722 451 669
Budisteanu Sorin
Pitesti Aleea Carpenului Bl E 4  Ap 27
Jud Arges
Tel 0766-258417

Concursuri

Comentarii si Pareri

Vezi toate comentarile

24-05-2018Pigeon
good day, we found a mail pigeon in Slovakia. the number is: Yellow ring: RO-2017-9009834 RO GOLD black ring: BRICON 5000 has been here for 6 days can you contact the owner?
20-09-2016puscasu
buna ziua , am gasit un porumbel cu seria Ro2016 928605 fci ranit la o aripa in judetul Botosani.daca sunte ti interesat de el ma puteti contacta la 0740452232
02-09-2016Victor
Am gasit un porumbel voiajor de concurs cu seria RO 2015 884518 FCI BRICON 5000 in jud. Ialomita , localitatea Axintele.Tel 0751127235.
12-07-2016Petre
Buna ziua ! Astazi data de 12-07-2016 am prins porumbeii cu seriile (=0688256-2010=) (=2014-FCI-0547868=)si (=2015-RO-FCI-331363=) !!! Oras-Bumbesti-Jiu- Sat-Tetila relatii pe Email--- mbibanu12001@yahoo.com !

Sponsori si Parteneri

Social