Romanian Grand Prix FCI 2013 - Finala

Editia a VI-a Columbodrom Romania Grand Prix FCI - 2017

Data: 01/01/2017
Etapa Data Ora lansarii Distanta (km) Detalii
Kecskemet 21-08-2017 08:30 125 Detalii
Dabas 27-08-2017 07:45 188 Detalii
Bicske 01-09-2017 07:55 250 Detalii
Pannonhalma 08-09-2017 08:00 315 Detalii
Sopron 16-09-2017 10:45 405 Detalii

Clasament General

Nr. Inel Crescator Clasari Punctaj
1 RO-125634-17 NICULESCU MIHAI 5 1.024
2 RO-2004716-17 SZILAGYI IOAN 4 0.637
3 RO-17262-17 OLTEANU COSMIN 4 0.958
4 DV-02842-1023-17 FULGER CONSTANTIN 4 0.967
5 DV-06723-7162-17 SG SIEBERT & GUNTER 4 1.244
6 DV-08897-2235-17 SG STEFFL 4 1.491
7 RO-591501-17 SANDU CATALIN & FLORICA 4 1.508
8 HU-17-02209-17 GANDI & MIHALIK 4 1.697
9 NL-1386313-17 HOK M. REIJNEN & BOLTON 4 1.943
10 RO-4088061-17 MAULESCU CIPRIAN 4 1.964
11 DV-06617-4-17 LI- MO 4 2.012
12 PORT-7116446-17 SPORTING PIGEONS TEAM 4 2.271
13 AU-602-415-17 POPOVICI PAUL 4 2.789
14 RO-6026629-17 DAN DANILA 4 3.93
15 RO-4004107-17 BUCUR CATALIN 3 0.385
16 AU-201-511-17 RADU CONSTANTIN 3 0.578
17 RO-6031802-17 MARUSCA TRAIAN 3 0.761
18 RO-4004246-17 BUCUR CATALIN 3 0.945
19 RO-599609-17 ECHIPA CRAIVA 3 1.171
20 RO-3079280-17 KOVACS SANDOR ATTILA 3 1.321
21 RO-6026628-17 DAN DANILA 3 1.357
22 DV-02842-1109-17 FULGER CONSTANTIN 3 1.382
23 DV-05136-751-17 GOETZ GUENTER 3 1.519
24 RO-260201-17 TULES IALCIN & DENIS 3 1.541
25 HU-15-15138-17 CSEHI & MIHALIK 3 1.621
26 RO-066608-17 CORNEA DANIEL 3 1.638
27 RO-5066964-17 JURAU CRISTIAN 3 1.772
28 HU-D-314040-17 HORVATH ZOLTAN 3 1.803
29 DV-02842-1128-17 FULGER CONSTANTIN 3 1.807
30 DV-06381-2085-17 ROLAND KRAUS 3 1.831
31 RO-3044850-17 GUIU CRISTINA 3 1.96
32 RO-6031006-17 HOFF & SARAC 3 1.976
33 IT-313334-17 TEAM GUTAS MIHAI & SILVIU 3 1.998
34 DV-06381-2081-17 ROLAND KRAUS 3 2.071
35 DV-02618-314-17 K.H. WICKERT 3 2.252
36 DV-06276-533-17 FLEISCHER & DRAGOMIR 3 2.258
37 AU-602-972-17 JOSEF FELGITSCH 3 2.438
38 RO-6025483-17 HABACI & ARCALEANU 3 2.518
39 HU-17-02205-17 RAUSCHER & MIHALIK 3 2.536
40 RO-3040709-17 GORCEA ADRIAN PETRU 3 2.64
41 AU-602-401-17 POPOVICI PAUL 3 2.64
42 AU-319-341-17 SLAVKO KUTLESA 3 2.712
43 RO-6025484-17 HABACI & ARCALEANU 3 2.749
44 DV-06276-538-17 FLEISCHER & DRAGOMIR 3 2.801
45 RO-112228-17 OLR LEVIN-HAUS 3 3.288
46 IT-313330-17 TEAM GUTAS MIHAI & SILVIU 3 3.317
47 DV-09999-810-17 MARQUART & SOHNE 2 0.335
48 RO-599637-17 ECHIPA CRAIVA 2 0.371
49 PORT-7118184-17 SPORTING PIGEONS TEAM 2 0.406
50 NL-1416441-17 J.M. VOS TEAM BRABANT RACERS 2 0.469
51 RO-3044812-17 PIGEONS AIRPORT TEAM 2 0.511
52 RO-3037605-17 FLOREA REMUS & ROXANA 2 0.55
53 RO-6018311-17 DICU GHEORGHE 2 0.563
54 RO-4067052-17 STROE FLORIN ALIN 2 0.568
55 AU-612-402-17 JOSEF FELGITSCH 2 0.574
56 DV-02842-1124-17 FULGER CONSTANTIN 2 0.595
57 DV-02842-1119-17 FULGER CONSTANTIN 2 0.617
58 RO-533186-17 FLORIN-DERBY CORABIA 2 0.63
59 CRO-39084-17 FILIP PUDIC 2 0.646
60 RO-125037-17 FAMILIA MOLDOVAN 2 0.652
61 RO-599168-17 FAM. LAZAR 2 0.776
62 RO-5000401-17 OROS BOGDAN 2 0.88
63 AU-312-963-17 ing.LUTZ PRIMES 2 0.927
64 RO-058136-17 PISAU DEMIAN NICOLAE 2 0.989
65 DV-05412-674-17 LAURA SUNSHINE TEAM 2 1.037
66 RO-3079547-17 MOS DANIEL 2 1.048
67 HU-D-277668-17 CSEHI & MIHALIK 2 1.054
68 HU-D-248159-17 KOVACS ANDRAS 2 1.063
69 HU-10-17502-17 RADOCZ & MIHALIK & CSIZMARIK 2 1.071
70 RO-6100511-17 FAM. IABLONCIC-SLOVAKU 2 1.084
71 RO-256435-17 NAGY GYULA 2 1.084
72 RO-6054734-17 ANDREICA & BUCSA 2 1.119
73 RO-584840-17 Dr. AGUD & Dr. JOSAN 2 1.13
74 RO-509444-17 ADRIAN RIZEA & NIKOS PANDELINIS 2 1.13
75 DV-06723-7255-17 SG SIEBERT & GUNTER 2 1.132
76 AU-602-410-17 POPOVICI PAUL 2 1.192
77 AU-602-402-17 POPOVICI PAUL 2 1.195
78 RO-487539-17 Dr. VALENTIN BICHIR 2 1.209
79 HU-10-19377-17 RADOCZ & GYORFY 2 1.29
80 AU-612-401-17 JOSEF FELGITSCH 2 1.317
81 RO-533191-17 FLORIN-DERBY CORABIA 2 1.332
82 RO-6100535-17 FAM. IABLONCIC-SLOVAKU 2 1.35
83 RO-5000120-17 URSU CORNEL & DAVID 2 1.387
84 RO-6024734-17 BALAS ADRIAN 2 1.416
85 RO-6030309-17 PALL MARTON 2 1.436
86 RO-112213-17 OLR LEVIN-HAUS 2 1.46
87 RO-4067081-17 ADASCALITEI ADRIAN 2 1.461
88 RO-6025322-17 HABACI & ARCALEANU 2 1.506
89 HU-10-19383-17 RADOCZ & GYORFY 2 1.534
90 AU-602-971-17 JOSEF FELGITSCH 2 1.559
91 HU-D-248160-17 KOVACS ANDRAS 2 1.639
92 GR-1033446-17 G & D ASLANIDIS 2 1.679
93 AU-602-431-17 POPOVICI PAUL 2 1.763
94 RO-6030374-17 BALOG IOAN 2 1.777
95 DV-02454-1077-17 HOFF & SARAC 2 1.784
96 RO-6100578-17 IABLONCIC PAUL & SLOVAKU 2 1.851
97 RO-5000111-17 URSU CORNEL & DAVID 2 1.906
98 HU-M-148919-17 MARKUS & MARKUS 2 1.944
99 RO-2027258-17 PISLA & VINTAN 2 2.008
100 RO-5000404-17 OROS BOGDAN 2 2.026
101 DV-02618-331-17 K.H. WICKERT 2 2.045
102 RO-132000-17 TEAM IACOBESCU & GEORGE 2 2.11
103 RO-533150-17 FLORIN-DERBY CORABIA 2 2.117
104 DV-02618-333-17 K.H. WICKERT 2 2.164
105 HU-D-331096-17 BACSKAI SANDOR 2 2.169
106 RO-112232-17 OLR LEVIN-HAUS 2 2.17
107 RO-5000102-17 URSU CORNEL & DAVID 2 2.229
108 RO-2087903-17 CANDEA MARIUS 2 2.236
109 DV-06110-311-17 GUVER FLORIN 2 2.26
110 RO-3037624-17 FLOREA REMUS & ROXANA 2 2.293
111 RO-2004717-17 SZILAGYI IOAN 2 2.573
112 RO-6100501-17 FAM. IABLONCIC-SLOVAKU 2 2.797
113 GR-1033482-17 G & D ASLANIDIS 1 0.013
114 DV-02618-358-17 K.H. WICKERT 1 0.04
115 RO-6054731-17 ANDREICA & BUCSA 1 0.044
116 RO-599605-17 ECHIPA CRAIVA 1 0.054
117 RO-2027263-17 PISLA & VINTAN 1 0.066
118 DV-02618-349-17 K.H. WICKERT 1 0.067
119 RO-5000115-17 URSU CORNEL & DAVID 1 0.081
120 RO-5000156-17 URSU CORNEL & DAVID 1 0.088
121 HU-28-47011-17 MIHALIK JOZSEF & ANDRAS 1 0.1
122 RO-066603-17 CORNEA D. & MANITIU M. 1 0.121
123 AU-602-1278-17 WALTER ZERNER 1 0.141
124 RO-005911-17 MATEI& PLOSCARU 1 0.162
125 AU-602-1296-17 WALTER ZERNER 1 0.171
126 DV-05136-834-17 GOETZ GUENTER 1 0.175
127 DV-05412-679-17 LAURA SUNSHINE TEAM 1 0.184
128 DV-06617-47-17 LI- MO 1 0.189
129 RO-066607-17 CORNEA DANIEL 1 0.189
130 HU-11-12974-17 SZALMA SANDOR 1 0.2
131 RO-6041007-17 SABAU DORU 1 0.205
132 AU-319-336-17 SLAVKO KUTLESA 1 0.222
133 DV-02842-1132-17 FULGER CONSTANTIN 1 0.234
134 AU-602-2122-17 IOAN TOADER 1 0.256
135 FR-075053-17 FEROUELLE JACQUES 1 0.256
136 FR-012231-17 TEAM HENRY SYLVAIN 1 0.269
137 DV-01368-947-17 BRONT FLORIAN 1 0.283
138 RO-066602-17 CORNEA DANIEL 1 0.289
139 RO-533176-17 FLORIN-DERBY CORABIA 1 0.3
140 RO-6018395-17 DICU GHEORGHE 1 0.31
141 DV-02618-274-17 K.H. WICKERT 1 0.323
142 DV-06110-336-17 GUVER FLORIN 1 0.329
143 RO-6031803-17 MARUSCA TRAIAN 1 0.342
144 RO-6041004-17 SABAU DORU 1 0.345
145 RO-5000133-17 URSU CORNEL & DAVID 1 0.35
146 RO-509443-17 ADRIAN RIZEA & NIKOS PANDELINIS 1 0.37
147 RO-4067074-17 ADASCALITEI ADRIAN 1 0.391
148 CRO-39067-17 FILIP PUDIC 1 0.405
149 NL-3714044-17 HOK M. REIJNEN & BOLTON 1 0.423
150 RO-2012119-17 MILOS SEBASTIAN 1 0.431
151 HU-P-19676-17 BAKK JOZSEF 1 0.456
152 DV-06276-537-17 FLEISCHER & DRAGOMIR 1 0.461
153 DV-05136-693-17 GOETZ GUENTER 1 0.485
154 HU-28-47012-17 MIHALIK JOZSEF & ANDRAS 1 0.489
155 RO-509426-17 ADRIAN RIZEA & NIKOS PANDELINIS 1 0.501
156 RO-6031100-17 HOFF & SARAC 1 0.512
157 DV-05412-652-17 LAURA SUNSHINE TEAM 1 0.512
158 RO-332080-17 SANDU CATALIN & FLORICA 1 0.525
159 RO-6031807-17 MARUSCA TRAIAN 1 0.567
160 RO-576520-17 BIC & PAMFI 1 0.579
161 AU-602-1288-17 WALTER ZERNER 1 0.582
162 RO-6029321-17 KUN & DRAGAN 1 0.593
163 RO-3079543-17 MOS DANIEL 1 0.606
164 AU-312-954-17 ing.LUTZ PRIMES 1 0.619
165 RO-6041005-17 SABAU DORU 1 0.633
166 AU-602-2202-17 IOAN TOADER 1 0.65
167 RO-4067133-17 MAULESCU CIPRIAN 1 0.673
168 RO-6025330-17 HABACI & ARCALEANU 1 0.687
169 HU-01-78536-17 MATUZ TIBOR 1 0.687
170 HU-15-17968-17 AGI TEAM 1 0.741
171 RO-6031903-17 BUTU & SOIMOSAN 1 0.764
172 RO-2015303-17 PEPTENAR O. & CIURCIA I. 1 0.787
173 RO-066630-17 SARAN ANDREAS 1 0.822
174 RO-2004705-17 SZILAGYI IOAN 1 0.838
175 RO-112243-17 OLR LEVIN-HAUS 1 0.862
176 DV-06276-544-17 FLEISCHER & DRAGOMIR 1 0.875
177 RO-6028057-17 CARABA & USUSAN 1 0.941
178 NL-1416429-17 J.M. VOS TEAM BRABANT RACERS 1 0.943
179 RO-066632-17 CORNEA DANIEL 1 0.97
180 RO-509440-17 ADRIAN RIZEA & NIKOS PANDELINIS 1 0.983
181 AU-312-966-17 ing.LUTZ PRIMES 1 0.992
182 HU-D-331159-17 BACSKAI SANDOR 1 1.026
183 DV-05412-677-17 LAURA SUNSHINE TEAM 1 1.037
184 RO-125646-17 NICULESCU MIHAI 1 1.051
185 RO-6025459-17 HABACI & ARCALEANU 1 1.064
186 RO-6018397-17 DICU GHEORGHE 1 1.077
187 HU-06-33923-17 BELAK OTTO 1 1.091
188 RO-2027278-17 PISLA & VINTAN 1 1.095
189 RO-563321-17 SZABO MIHALY 1 1.112
190 RO-5000403-17 OROS BOGDAN 1 1.118
191 RO-5000462-17 OROS BOGDAN 1 1.131
192 RO-6024713-17 BALAS ADRIAN 1 1.145
193 AU-602-2205-17 IOAN TOADER 1 1.185
194 HU-D-331127-17 BACSKAI SANDOR 1 1.199
195 RO-17349-17 OLTEANU COSMIN 1 1.239
196 RO-256424-17 NAGY GYULA 1 1.253
197 RO-3079465-17 FAM. STIRBU 1 1.283
198 RO-4004239-17 BUCUR CATALIN 1 1.317
199 RO-058130-17 PISAU DEMIAN NICOLAE 1 1.32
200 DV-09999-782-17 MARQUART & SOHNE 1 1.401
201 RO-576535-17 BIC & PAMFI 1 1.414
202 RO-6030375-17 BALOG IOAN 1 1.441
203 RO-6031007-17 LILIANA & MARCUS 1 1.495
204 RO-3037021-17 TEAM COLDEA & BASCH 1 1.508
205 AU-602-2075-17 WALTER LEICHTFRIED 1 1.522
206 RO-6030729-17 BUTU & SOIMOSAN 1 1.549
207 RO-3044821-17 GUIU CRISTINA 1 1.562
208 RO-6026611-17 DAN DANILA 1 1.576
209 DV-05412-649-17 LAURA SUNSHINE TEAM 1 1.603
210 PORT-7117187-17 SPORTING PIGEONS TEAM 1 1.67
211 RO-6025905-17 DOGARU MIHAI 1 1.684
212 RO-3037608-17 FLOREA REMUS & ROXANA 1 1.724
213 DV-02618-330-17 K.H. WICKERT 1 1.751
214 RO-6115441-17 ADAM MILAN 1 1.778
215 NL-1416433-17 J.M. VOS TEAM BRABANT RACERS 1 1.791
216 RO-5000148-17 URSU CORNEL & DAVID 1 1.805
217 RO-599678-17 ECHIPA CRAIVA 1 1.818
218 RO-2004721-17 SZILAGYI IOAN 1 1.845
219 RO-487503-17 Dr. VALENTIN BICHIR 1 1.886
220 RO-125088-17 FAMILIA MOLDOVAN 1 1.899
221 RO-5000116-17 URSU CORNEL & DAVID 1 1.912
222 RO-275038-17 BUCSA IOAN 1 1.939
223 RO-4004102-17 BUCUR CATALIN 1 1.953
224 RO-563315-17 SZABO MIHALY 1 1.966
225 RO-6028034-17 GORCEA ADRIAN PETRU 1 1.98
226 AU-612-411-17 NUTZ WERNER 1 1.993
227 RO-131991-17 TEAM IACOBESCU & GEORGE 1 2.007

Toate Editiile / Concursuri

Porumbeii inscrisi la acest columbodrom vor beneficia de urmatoarele antrenamente: 2 x 5 km, 2 x 10 km, 2 x 20 km, 2 x 40 km, 2 x 60 km, 2 x 80 km.         Etapele in care porumbeii inscrisi...
   Stimati columbofili , sunteti invitati sa participati la A TREIA EDITIE a Columbodromului "Andrei Saguna" Arad care va avea loc in anul 2011.       Columbodromul "Andrei Saguna” Arad...

Informatii utile

A inceput licitatia porumeilor de la columbodrom. Pentru a licita intrati aici

Pentru transportul porumbeilor din tara la columbodromul nostru va rugam sa sunati la acest numar: 0732170200

Deoarece nicio comapanie de curierat nu mai transporta porumbei, s-au creat centre de colectare, in tara, pentru Columbodromul din Arad. Aici aveti datele de contact, sau in sectiunea de contact a site-ului: 

 
Cluj-Napoca:
Racean Alexandru, tel: 0740 455 980
Prahova:
Tules Ialcin, tel: 0722 451 669
Budisteanu Sorin
Pitesti Aleea Carpenului Bl E 4  Ap 27
Jud Arges
Tel 0766-258417

Concursuri

Comentarii si Pareri

Vezi toate comentarile

24-05-2018Pigeon
good day, we found a mail pigeon in Slovakia. the number is: Yellow ring: RO-2017-9009834 RO GOLD black ring: BRICON 5000 has been here for 6 days can you contact the owner?
20-09-2016puscasu
buna ziua , am gasit un porumbel cu seria Ro2016 928605 fci ranit la o aripa in judetul Botosani.daca sunte ti interesat de el ma puteti contacta la 0740452232
02-09-2016Victor
Am gasit un porumbel voiajor de concurs cu seria RO 2015 884518 FCI BRICON 5000 in jud. Ialomita , localitatea Axintele.Tel 0751127235.
12-07-2016Petre
Buna ziua ! Astazi data de 12-07-2016 am prins porumbeii cu seriile (=0688256-2010=) (=2014-FCI-0547868=)si (=2015-RO-FCI-331363=) !!! Oras-Bumbesti-Jiu- Sat-Tetila relatii pe Email--- mbibanu12001@yahoo.com !

Sponsori si Parteneri

Social