Romanian Grand Prix FCI 2013 - Finala

Editia a IV-a Columbodrom Romania Grand Prix FCI - 2015

Data: 17/03/2015

Porumbeii inscrisi la acest columbodrom vor beneficia de urmatoarele antrenamente:

2 x 5 km, 2 x 10 km, 2 x 20 km, 2 x 40 km, 2 x 60 km, 2 x 80 km.  
 
     Etapele in care porumbeii inscrisi isi vor disputa suprematia sunt urmatoarele:      

           

 
Nr.    Data                 Localitate                          Distanta
 
1       23.08.2015       Kiskunfelegyhaza           125 km
2       27.08.2015       Kiskunfelegyahaza  2     125 km                   
3       04.09.2015       Erd                                      225 km
4       12.09.2015       Sopron                               405 km DERBY - etapa finala

 
Etapa Data Ora lansarii Distanta (km) Detalii
Kiskunfelegyhaza 23-08-2015 10 00 125 Detalii
Kiskunfelegyhaza 2 27-08-2015 08:00 125 Detalii
Erd 04-09-2015 08:15 225 Detalii
Sopron 12-09-2015 09:30 405 Detalii

Clasament General

Nr. Inel Crescator Clasari Punctaj
1 AU-308-1770-15 Butyka & Szalma 4 2.031
2 NL-1854534-15 Team Brabant Racers J.M.Vos 4 2.594
3 RO-285253-15 Dobre Razvan 4 2.745
4 RO-975001-15 Iabloncic Iaroslav Slovaku 4 2.908
5 DV-05412-44-15 Christian Biel Pigeons 4 2.994
6 RO-79810-15 Stanciu Gigi 4 3.303
7 RO-787826-15 Bucur Catalin & Calaretu Dragos 4 3.345
8 HU-11-96156-15 Takacs Gabor 4 3.527
9 RO-323501-15 Biliboaca Sebastian & Codrut 3 1.185
10 RO-486038-15 Iuga Dorin 3 1.311
11 RO-439160-15 Lupulescu A. & Vogel E. 3 1.435
12 HU-11-96154-15 Takacs Gabor 3 1.479
13 FR-001842-15 Team Henry Sylvain 3 1.55
14 RO-15868-15 Olteanu Cosmin 3 1.712
15 RO-784234-15 Tanase Alexandru 3 1.765
16 RO-431105-15 Cojocaru & Panny & Solomon 3 1.929
17 DV-04087-1229-15 Theo & Markus Lecke 3 2.078
18 RO-434906-15 Mos Daniel 3 2.207
19 RO-425858-15 Pigeons Airport Team 3 2.437
20 RO-15018-15 Olteanu Cosmin 3 2.441
21 RO-434537-15 Kun & Dragan 3 2.488
22 DV-02842-1343-15 Roland Kraus 3 2.51
23 DV-6110-11-15 Guver Florin 3 2.532
24 RO-487655-15 Team Myloft.ro 3 2.613
25 IT-058631-15 Laro Ervin 3 2.714
26 AU-602-1178-15 Franz Fuchs 3 2.777
27 RO-354434-15 Milos Sebastian 3 2.844
28 RO-285218-15 Dobre Razvan 3 2.993
29 AU-602-1199-15 Franz Fuchs 3 3.02
30 RO-256420-15 Nagy Gyula 3 3.112
31 B-2228148-15 Eddy Stulens 3 3.195
32 RO-975010-15 Iabloncic Iaroslav Slovaku 3 3.239
33 DV-02842-1341-15 Roland Kraus 3 3.425
34 RO-355217-15 Milos Sebastian 3 3.488
35 RO-438628-15 Butu & Soimosan 3 3.499
36 RO-787819-15 Bucur Catalin & Calaretu Dragos 3 3.732
37 DV-2842-1564-15 Team Kocherbote A 3 4.088
38 HU-D-895487-15 Fenyvesi Balazs & Norbert 3 4.128
39 RO-000686-15 Black Sea One Loft Race 3 4.503
40 NL-1854528-15 Team Brabant Racers J.M.Vos 2 0.177
41 HU-17-83005-15 Markus Istvan 2 0.489
42 B-2181356-15 Edmond Jans 2 0.494
43 RO-357339-15 Grosu & Lore 2 0.613
44 RO-285252-15 Dobre Razvan 2 0.773
45 RO-607843-15 Ursu Cornel & Isac 2 0.791
46 HU-D-877097-15 Adrian Arnold & fia 2 0.819
47 B-2222086-15 Edmond Jans 2 0.85
48 CHN-0451287-15 Toni Deigner Team Germany 2 0.86
49 RO-933020-15 Giani Urda & Cristi Ionita 2 0.863
50 RO-607803-15 Ursu Cornel & Isac 2 0.863
51 DV-05412-31-15 Christian Biel Pigeons 2 0.866
52 RO-487663-15 Team Myloft.ro 2 0.928
53 DV-6110-15-15 Guver Florin 2 1.103
54 RO-319006-15 Dobrin Iulian 2 1.125
55 HU-15-04519-15 Bajkan Istvan 2 1.126
56 HU-D-895496-15 Fenyvesi Balazs & Norbert 2 1.154
57 RO-431109-15 Habaci Calin & Cojocaru Cristian 2 1.182
58 HU-29-60838-15 Juhasz Erno 2 1.249
59 DV-08596-837-15 Karl Heinz Lang 2 1.435
60 RO-285217-15 Dobre Razvan 2 1.443
61 DV-09999-5501-15 SG Marquart & Sohne B 2 1.446
62 RO-434902-15 Mos Daniel 2 1.479
63 HU-D-854054-15 Kovacs Andras Team 2 1.483
64 RO-780161-15 Nitu Robert Petre 2 1.562
65 HU-05-56325-15 Miklos Jozsef 2 1.569
66 RO-159730-15 Florea Florin Dorin 2 1.62
67 RO-256416-15 Nagy Gyula 2 1.636
68 B-2181354-15 Edmond Jans 2 1.644
69 NL-1854537-15 Team Brabant Racers J.M.Vos 2 1.787
70 RO-363116-15 Pasla Daniel & Vintan George A 2 1.831
71 B-2180237-15 Edmond Jans 2 1.856
72 RO-780164-15 Nitu Robert Petre 2 1.942
73 DV-08912-971-15 Theresia & Liliana 2 1.962
74 RO-285249-15 Dobre Razvan 2 1.967
75 RO-15017-15 Olteanu Cosmin 2 2.11
76 B-2222097-15 Edmond Jans 2 2.117
77 B-3015497-15 Emiel Denys & Zhu Jin 2 2.123
78 RO-086163-15 Honest Race Loft 2 2.151
79 RO-363614-15 Badalau Victor 2 2.195
80 RO-827332-15 Albina & Cristudor 2 2.254
81 RO-435733-15 Tau & Gadarici 2 2.31
82 B-3015473-15 Emiel Denys & Zhu Jin 2 2.319
83 IT-058632-15 Laro Ervin 2 2.452
84 HU-15-05019-15 Turak Karoly 2 2.603
85 DV-2842-1563-15 Team Kocherbote A 2 2.801
86 AU-602-1679-15 Team Popovici Paul & Gheju Ioan 2 2.806
87 CRO-034366-15 Pudic Family Loft 2 3.228
88 NL-1854535-15 Team Brabant Racers J.M.Vos 2 3.598
89 RO-360472-15 Lupsa & Copacean 1 0.012
90 AU-308-1713-15 Butyka & Szalma 1 0.037
91 RO-434733-15 Balog Ioan 1 0.044
92 RO-432027-15 Bront Florian 1 0.059
93 DV-2842-1500-15 Team Kocherbote A 1 0.074
94 HU-D-895491-15 Fenyvesi Balazs & Norbert 1 0.089
95 RO-436576-15 Dan Danila 1 0.119
96 DV-7132-328-15 Team Taubenfreude 1 0.122
97 RO-906475-15 Oros Bogdan 1 0.163
98 RO-479546-15 Kelemen Csaba 1 0.207
99 HU-D-877096-15 Adrian Arnold & fia 1 0.208
100 DV-02842-1345-15 Roland Kraus 1 0.218
101 RO-256417-15 Nagy Gyula 1 0.222
102 RO-086149-15 Honest Race Loft 1 0.232
103 AU-602-1168-15 Franz Fuchs 1 0.257
104 RO-439164-15 Lupulescu A. & Vogel E. 1 0.269
105 HU-D-837621-15 Varga Lajos 1 0.281
106 HU-D-915930-15 Csajagi Robert 1 0.293
107 SERB-676246-15 Boban Mladenovic 1 0.306
108 RO-435705-15 Tau & Gadarici 1 0.311
109 HU-15-09101-15 Szabo & Mihalik Team 1 0.326
110 RO-323502-15 Biliboaca Sebastian & Codrut 1 0.341
111 B-2000002-15 Team Casino 1 0.354
112 HU-11-96155-15 Takacs Gabor 1 0.366
113 B-2225366-15 Steegmans Nico 1 0.37
114 GR-1027103-15 G & D Aslanidis-FCI GREECE 1 0.385
115 HU-D-877584-15 Ledo Gabor 1 0.391
116 RO-430741-15 Tamas Dorin 1 0.415
117 HU-10-3556-15 Mihalik & Radocz & Csizmarik 1 0.43
118 HU-11-95386-15 Butyka & Szalma 1 0.437
119 NL-1854540-15 Team Brabant Racers J.M.Vos 1 0.459
120 RO-438595-15 Butu & Soimosan 1 0.464
121 B-2000005-15 Team Casino 1 0.477
122 B-3015265-15 Emiel Denys & Kawabuchi 1 0.501
123 GB-18116-15 Dudu Sorin 1 0.504
124 DV-04087-1234-15 Theo & Markus Lecke 1 0.516
125 DV-09999-5483-15 SG Marquart & Sohne A 1 0.548
126 RO-223682-15 Florea Florin Dorin 1 0.578
127 HU-05-56326-15 Adam Jozsef 1 0.593
128 RO-780163-15 Nitu Robert Petre 1 0.595
129 DV-2842-1464-15 Team Kocherbote B 1 0.623
130 RO-360622-15 Szilagyi Ioan 1 0.637
131 RO-358014-15 Botos Nicolae 1 0.652
132 HU-D-894566-15 Markus Istvan 1 0.667
133 RO-425841-15 Pigeons Airport Team 1 0.726
134 RO-363199-15 Pasla Daniel & Vintan George A 1 0.756
135 SERB-676244-15 Boban Mladenovic 1 0.77
136 IT-058634-15 Laro Ervin 1 0.785
137 RO-359967-15 Burciu & Oprea 1 0.794
138 RO-363359-15 Pasla Daniel & Vintan George A 1 0.815
139 GB-18124-15 Dudu Sorin 1 0.83
140 DV-6110-17-15 Guver Florin 1 0.844
141 HU-11-96158-15 Takacs Gabor 1 0.889
142 HU-11-96166-15 Takacs Gabor 1 0.919
143 B-2222088-15 Edmond Jans 1 0.948
144 HU-20-81026-15 Kovacs Sandor Attila 1 1.007
145 DV-08596-842-15 Karl Heinz Lang 1 1.022
146 HU-28-37007-15 Mihalik Josef & Andras 1 1.052
147 HU-29-60833-15 Juhasz Erno 1 1.096
148 DV-08912-920-15 Team Taubenfreude 1 1.111
149 HU-D-895488-15 Fenyvesi Balazs & Norbert 1 1.17
150 HU-20-81023-15 Kovacs Sandor Attila 1 1.185
151 B-2228132-15 Eddy Stulens 1 1.191
152 HU-17-82770-15 Markus & Miklos 1 1.215
153 AU-602-1663-15 Popovici Paul 1 1.23
154 Hu-D-895519-15 Fenyvesi Family 1 1.244
155 RO-431017-15 Cojocaru & Panny & Solomon 1 1.289
156 RO-003223-15 Chebeleu Dan 1 1.319
157 NL-1854531-15 Team Brabant Racers J.M.Vos 1 1.348
158 HU-D-854066-15 Kovacs Andras Team 1 1.374
159 DV-09999-5526-15 SG Marquart & Sohne B 1 1.407
160 RO-439163-15 Lupulescu A. & Vogel E. 1 1.435
161 IT-086166-15 Ferent Pipas Crstian 1 1.481
162 DV-03405-115-15 Dr.Willi Ohnesorge 1 1.496
163 RO-086173-15 Honest Race Loft 1 1.526
164 NL-1854530-15 Team Brabant Racers J.M.Vos 1 1.556
165 NOR-032-127-15 Arctic Loft of Norway 1 1.588
166 RO-231684-15 Cornea D.& Manitiu M. 1 1.74
167 NOR-100-3097-15 Per Ludviksen & Balint Iuliu 1 1.807
168 HU-05-56309-15 Irisz Szeged 1 1.832
169 Hu-Olimp-46077-15 Wiedermann Karoly 1 1.837
170 RO-355216-15 Ciurcia Ilia 1 1.893
171 DV-08912-976-15 Theresia & Liliana 1 1.896
172 RO-285201-15 Dobre Razvan 1 1.911
173 RO-323510-15 Biliboaca Sebastian & Codrut 1 1.97

Toate Editiile / Concursuri

Porumbeii inscrisi la acest columbodrom vor beneficia de urmatoarele antrenamente: 2 x 5 km, 2 x 10 km, 2 x 20 km, 2 x 40 km, 2 x 60 km, 2 x 80 km.         Etapele in care porumbeii inscrisi...
   Stimati columbofili , sunteti invitati sa participati la A TREIA EDITIE a Columbodromului "Andrei Saguna" Arad care va avea loc in anul 2011.       Columbodromul "Andrei Saguna” Arad...

Informatii utile

Porumbeii sositi la finala Sopron 420 km, locurile 10-50 vor fi scosi la licitatie in perioada 1.10-30.10 pe site-ul http://www.licitatie-porumbei.ro/licitatii. Ii rugam pe cei care inca nu au trimis pedigree-le porumbeilor sa ne contacteze cat mai repede. Va Multumim !!

Toti participantii, care au porumbei sositi dupa licul 50 la etapa finala Sopron, au posibilitatea de a-si cumpara porumbeii contra sumei de 200 lei timp de 10 zile, pana in data de 01.10.2017. Dupa aceasta data porumbeii vor intra in proprietatea columbodromului. Va multumim!

Inventarul din data de 13.09.2017 este disponibil aici

Pentru transportul porumbeilor din tara la columbodromul nostru va rugam sa sunati la acest numar: 0732170200

Deoarece nicio comapanie de curierat nu mai transporta porumbei, s-au creat centre de colectare, in tara, pentru Columbodromul din Arad. Aici aveti datele de contact, sau in sectiunea de contact a site-ului: 

 
Cluj-Napoca:
Racean Alexandru, tel: 0740 455 980
Prahova:
Tules Ialcin, tel: 0722 451 669
Budisteanu Sorin
Pitesti Aleea Carpenului Bl E 4  Ap 27
Jud Arges
Tel 0766-258417

Concursuri

Comentarii si Pareri

Vezi toate comentarile

20-09-2016puscasu
buna ziua , am gasit un porumbel cu seria Ro2016 928605 fci ranit la o aripa in judetul Botosani.daca sunte ti interesat de el ma puteti contacta la 0740452232
02-09-2016Victor
Am gasit un porumbel voiajor de concurs cu seria RO 2015 884518 FCI BRICON 5000 in jud. Ialomita , localitatea Axintele.Tel 0751127235.
12-07-2016Petre
Buna ziua ! Astazi data de 12-07-2016 am prins porumbeii cu seriile (=0688256-2010=) (=2014-FCI-0547868=)si (=2015-RO-FCI-331363=) !!! Oras-Bumbesti-Jiu- Sat-Tetila relatii pe Email--- mbibanu12001@yahoo.com !
03-07-2016suciu cosmin
Buna ziua, am gasit in data de 2 iulie 2016 porumbel voia7or cu SERIA: RO 2015 -057622- in zona martinesti 7ud clu7. Statea pe lac pe niste plante de apa epuizat. Va rog sunati la 0748780046

Sponsori si Parteneri

Social