Romanian Grand Prix FCI 2013 - Finala

Editia a III-a Columbodrom Romania Grand Prix FCI - 2014

Data: 07/01/2014
Etapa Data Ora lansarii Distanta (km) Detalii
Csongrad 22-08-2014 07.45 105 Detalii
Keskemet 30-08-2014 09.00 147 Detalii
Erd 05-09-2014 08.30 225 Detalii
Keskemet 2 16-09-2014 09.00 147 Detalii
Sopron 20-09-2014 10.10 405 Detalii

Clasament General

Nr. Inel Crescator Clasari Punctaj
1 RO-0100825-14 Pasla Daniel 5 4.134
2 HU-17-73333-14 Szabo L. & Markus M 5 5.601
3 DV-8596-14-349 Karl Heinz Lang 4 1.653
4 RO-0680009-14 Iuga Dorin Team B 4 2.266
5 DV-2454-14-446 Team Taubenfreunde 4 2.425
6 HU-17-73362-14 Szabo L. & Markus M 4 2.893
7 HU-D-731018-14 Kovacs Andras Team B 4 3.323
8 DV-5222-14-270 Mattias Sprang 4 3.535
9 RO-0777125-14 Kelemen Csaba 4 4.056
10 HU-17-73361-14 Szabo L. & Markus M 3 0.528
11 RO-0525503-14 Gherman & Jucu 3 0.638
12 GR-1040189-14 G & D Aslanidis-FCI GREECE 3 0.674
13 RO-0100701-14 Pasla Daniel 3 0.718
14 DV-2842-14-1159 Team Fulger & Basch 3 0.768
15 RO-0272211-14 Stanciu Gigi 3 1.012
16 B-2034451-14 Eddy Stulens 3 1.055
17 RO-0132365-14 Corne D. & Manitiu M. Team A 3 1.097
18 RO-0777101-14 Kelemen Csaba 3 1.115
19 RO-0527127-14 Bront Florian 3 1.141
20 RO-0680031-14 Iuga Dorin Team B 3 1.364
21 RO-0014932-14 Olteanu Cosmin Team B 3 1.409
22 DV-5667-14-911 Ludwig Koelbl 3 1.42
23 HU-D-731119-14 Kovacs Andras Team A 3 1.637
24 RO-0337206-14 Voinea Dorin 3 1.702
25 RO-0002092-14 Black See One Loft Race 3 1.897
26 RO-0002032-14 Black See One Loft Race 3 1.933
27 DV-2842-14-1010 Roland Kraus 3 2.014
28 DV-2842-14-1009 Roland Kraus 3 2.022
29 DV-7132-14-454 Team Taubenfreunde 3 2.037
30 RO-0272245-14 Stanciu Gigi 3 2.059
31 HU-D-744710-14 Silay Ferencz 3 2.12
32 AU-334-14-263 Manfred Keininger 3 2.166
33 DV-2842-14-1132 Team Fulger & Basch 3 2.192
34 HU-10-95401-14 Radocz & Mihalik 3 2.224
35 HU-D-732986-14 Nitrai Ferenc 3 2.236
36 RO-0227054-14 Bacalu Danut & Serafim Team A 3 2.251
37 HU-D-731023-14 Kovacs Andras Team B 3 2.284
38 RO-0538827-14 Pigeons Airport Team 3 2.321
39 RO-0428854-14 Antoniu Lucian & V.Cosmin 3 2.369
40 RO-0014924-14 Olteanu Cosmin Team B 3 2.436
41 RO-0527174-14 Bront Florian 3 2.466
42 RO-0530298-14 Tau & Gadarici 3 2.486
43 HU-D-785380-14 Markus Istvan 3 2.519
44 RO-0014919-14 Olteanu Cosmin Team A 3 2.62
45 HU-D-731007-14 Kovacs Andras Team B 3 2.638
46 DV-1773-14-607 Gaust Gherhart 3 2.674
47 RO-0994014-14 Chebeleu Dan 3 2.756
48 RO-0526545-14 Cojocaru & Panny & Solomon 3 2.771
49 HU-D-731024-14 Kovacs Andras Team B 3 2.919
50 DV-8596-14-387 Karl Heinz Lang 3 2.978
51 HU-D-730888-14 Marton Peter 3 3.195
52 HU-D-776132-14 Kecskemeti Zsolt 3 3.257
53 RO-0538822-14 Pigeons Airport Team 3 3.369
54 DV-2454-14-414 Team Taubenfreunde 3 3.385
55 HU-12-41356-14 Zeke Zsolt 3 3.443
56 RO-0682627-14 Mircea Otto 3 3.461
57 NL-1215632-14 Team Brabant Racers J.M.Vos Team A 3 3.514
58 HU-20-72030-14 Kovacs Sandor Attila 2 0.146
59 RO-0227050-14 Bacalu Danut & Serafim Team A 2 0.201
60 RO-0106015-14 Szilagyi Ioan 2 0.218
61 HU-D-731144-14 Kovacs Andras Team A 2 0.342
62 DV-2454-14-107 Pall Marton 2 0.438
63 NL-1133729-14 Team Brabant Racers-A.Goossens 2 0.462
64 HU-D-815020-14 Mihalik Jozsef & Andras 2 0.494
65 DV-6110-14-315 Guver & Ulariu 2 0.579
66 RO-0132358-14 Corne D. & Manitiu M. Team A 2 0.588
67 DV-2454-14-241 Theresia & Liliana 2 0.625
68 HU-D-731006-14 Kovacs Andras Team B 2 0.631
69 HU-D-779683-14 Juhasz Erno 2 0.683
70 RO-0538829-14 Pigeons Airport Team 2 0.705
71 RO-0132386-14 Corne D. & Manitiu M. Team B 2 0.725
72 AU-602-14-127 Walter Zerner 2 0.748
73 RO-0227094-14 Bacalu Danut & Serafim Team B 2 0.773
74 RO-0132363-14 Corne D. & Manitiu M. Team A 2 0.778
75 HU-17-73365-14 Markus Miklos 2 0.787
76 NL-1466221-14 Daniel Brandt 2 0.835
77 DV-2733-14-648 Markus Sollner 2 0.859
78 RO-0129211-14 Florea Cosmin Calin 2 0.883
79 RO-0013924-14 Chebeleu Dan 2 0.944
80 HU-D-733350-14 Ladanyi Daniel 2 0.96
81 DV-3450-14-799 De Biel Racing Pigeons 2 0.973
82 RO-0526507-14 Cojocaru & Panny & Solomon 2 1.099
83 RO-0422176-14 Brasov Racing Team 2 1.104
84 HU-D-733372-14 Ladanyi Daniel 2 1.153
85 RO-0100839-14 Pasla Daniel 2 1.188
86 HU-28-32226-14 Mihalik Jozsef & Andras 2 1.211
87 RO-0106022-14 Szilagyi Ioan 2 1.253
88 RO-0530495-14 Dan Danila 2 1.27
89 RO-0339015-14 Tanase Alexandru 2 1.291
90 NL-1215633-14 Team Brabant Racers J.M.Vos Team A 2 1.313
91 NL-1215640-14 Team Brabant Racers J.M.Vos Team B 2 1.387
92 RO-0906357-14 Oros Bogdan 2 1.41
93 RO-0680025-14 Iuga Dorin Team A 2 1.41
94 RO-0906436-14 Oros Bogdan 2 1.464
95 RO-0980003-14 Fildan Vlad 2 1.467
96 DV-5667-14-912 Ludwig Koelbl 2 1.476
97 RO-0530156-14 Lupulescu Adrian 2 1.485
98 RO-0980002-14 Fildan Vlad 2 1.486
99 RO-0280485-14 Fam. Moldovan 2 1.49
100 DV-7132-14-453 Team Taubenfreunde 2 1.526
101 RO 0227071-14 Bacalu Danut & Serafim Team A 2 1.558
102 DV-8596-14-447 Karl Heinz Lang 2 1.58
103 HU-D-785531-14 Pinter Zsolt 2 1.629
104 RO-0129252-14 Florea Cosmin Calin 2 1.669
105 RO-0680015-14 Iuga Dorin Team B 2 1.669
106 RO-0422010-14 Brasov Racing Team 2 1.69
107 RO-0536122-14 Mezo Ovidiu 2 1.752
108 RO-0526037-14 Balog Ioan 2 1.82
109 HU-D-731118-14 Kovacs Andras Team A 2 1.822
110 RO-0422004-14 Brasov Racing Team 2 1.833
111 HU-D-779685-14 Juhasz Erno 2 1.844
112 HU-OLIMP-34684-14 Radocz & Mihalik & Csizmarik 2 1.904
113 NL-1215642-14 Team Brabant Racers J.M.Vos Team B 2 1.923
114 DV-4087-14-60 Marcus Lecke 2 1.94
115 AU-602-14-134 Walter Zerner 2 1.946
116 RO-0532074-14 Kun & Dragan 2 1.972
117 RO-0408899-14 Ticlea Doru Claudiu 2 1.982
118 RO-0533636-14 Tau & Gadarici 2 2.045
119 HU-D-731013-14 Kovacs Andras Team B 2 2.052
120 RO-0990758-14 Spiridon Silviu 2 2.081
121 AU-602-14-106 Walter Zerner 2 2.105
122 NL-1215639-14 Team Brabant Racers J.M.Vos Team A 2 2.126
123 HU-D-823840-14 Garaczi Janos 2 2.135
124 RO-0530152-14 Vogel Emeric 2 2.138
125 RO-0004014-14 Chebeleu Dan 2 2.144
126 DV-2842-14-1184 Team Fulger & Basch 2 2.192
127 DV-2842-14-1119 Team Kocherbote 2 2.199
128 HU-D-731126-14 Kovacs Andras Team A 2 2.268
129 RO-115063-14 Burciu & Oprea 2 2.27
130 DV-2454-14-248 Team Taubenfreunde 2 2.33
131 HU-20-72038-14 Kovacs Sandor Attila 2 2.363
132 DV-2842-14-1147 Team Fulger & Basch 2 2.365
133 HU-D-814660-14 Szalmasi & Szabo 2 2.395
134 RO-0980004-14 Fildan Vlad 2 2.515
135 DV-5950-14-122 Anton Deigner 2 2.525
136 RO-0777124-14 Kelemen Csaba 2 2.541
137 HU-17-73375-14 Markus Miklos 2 2.627
138 NL-1133732-14 Team Brabant Racers-A.Goossens 2 2.655
139 DV-6110-14-313 Guver & Ulariu 2 2.658
140 RO-0532096-14 Kun & Dragan 2 2.681
141 AU-906-14-462 Werner Hann 2 2.683
142 HU-D-776701-14 Poljak Janos 2 2.684
143 DV-7132-14-457 Team Taubenfreunde 2 2.735
144 RO-0747903-14 Chiritescu Dragos 2 2.822
145 B-3014431-14 Emil Denis 2 3.066
146 RO-0526612-14 Marusca Traian 2 3.341
147 NL-1215636-14 Team Brabant Racers J.M.Vos Team B 2 3.46
148 DV-6110-14-320 Guver & Ulariu 2 3.579
149 HU-02-35275-14 Szephegyi Gabor 2 3.721
150 RO-0227005-14 Bacalu Danut & Serafim Team B 1 0.017
151 B-2034462-14 Eddy Stulens 1 0.02
152 RO-0530170-14 Lupulescu Adrian 1 0.021
153 AU-602-14-109 Walter Zerner 1 0.028
154 HU-D-733353-14 Ladanyi Daniel 1 0.049
155 DV-2454-14-249 Theresia & Liliana 1 0.05
156 HU-D-733327-14 Ladanyi Daniel 1 0.054
157 HU-D-731124-14 Kovacs Andras Team A 1 0.062
158 DV-2454-14-103 Theresia & Liliana 1 0.082
159 DV-5950-14-107 Anton Deigner 1 0.09
160 DV-2842-14-1002 Roland Kraus 1 0.118
161 B-2034460-14 Eddy Stulens 1 0.132
162 HU-D-776028-14 Kecskemeti Zsolt 1 0.146
163 HU-D-776812-14 Varga Janos 1 0.147
164 DV-8596-14-394 Karl Heinz Lang 1 0.153
165 B-3014415-14 Emil Denis 1 0.16
166 DV-2733-14-651 Markus Sollner 1 0.179
167 DV-0862-14-417 Burgermeister Agnes 1 0.184
168 RO-0422169-14 Brasov Racing Team 1 0.204
169 DV-2842-14-1152 Team Fulger & Basch 1 0.215
170 HU-D-731146-14 Kovacs Andras Team B 1 0.222
171 HU-D-775597-14 Forgo Istvan 1 0.226
172 AU-906-14-461 Werner Hann 1 0.243
173 HU-D-744678-14 Galambazis KFT 1 0.246
174 RO-0535828-14 Pall Marton 1 0.25
175 RO-0014008-14 Olteanu Cosmin Team A 1 0.251
176 RO-0014951-14 Olteanu Cosmin Team A 1 0.26
177 RO-1140083-14 Budisteanu Sorin 1 0.265
178 HU-D-775598-14 Forgo Istvan 1 0.266
179 RO-0680007-14 Iuga Dorin Team A 1 0.277
180 RO-0132359-14 Corne D. & Manitiu M. Team A 1 0.287
181 HU-02-35274-14 Szephegyi Gabor 1 0.291
182 RO-0680002-14 Iuga Dorin Team A 1 0.323
183 HU-D-781263-14 Radocz & Mihalik & Csizmarik 1 0.328
184 RO-0002107-14 Black See One Loft Race 1 0.333
185 NL-1133739-14 Team Brabant Racers-A.Goossens 1 0.377
186 RO-0958028-14 Habaci C.& Cojocaru C. 1 0.381
187 DV-2454-14-245 Theresia & Liliana 1 0.389
188 RO-0132367-14 Corne D. & Manitiu M. Team A 1 0.395
189 HU-D-776702-14 Poljak Janos 1 0.41
190 HU-17-72659-14 Pinter Zsolt 1 0.415
191 RO-0747905-14 Chiritescu Dragos 1 0.416
192 RO-0002001-14 Black See One Loft Race 1 0.418
193 HU-15-01356-14 Varga J & Szepesi I 1 0.437
194 RO-0100786-14 Pasla Daniel 1 0.451
195 RO-0014071-14 Olteanu Cosmin Team A 1 0.458
196 DV-2454-14-253 Theresia & Liliana 1 0.465
197 RO-0530155-14 Lupulescu Adrian 1 0.472
198 RO-0000316-14 Banu Constantin 1 0.498
199 RO-0132355-14 Corne D. & Manitiu M. Team A 1 0.499
200 HU-D-733316-14 Ladanyi Daniel 1 0.503
201 AU-325-14-416 Gheju Ion 1 0.506
202 RO-0129300-14 Florea Cosmin Calin 1 0.509
203 RO-0100827-14 Pasla Daniel 1 0.514
204 B-3014461-14 Emil Denis 1 0.533
205 RO-115027-14 Burciu & Oprea 1 0.541
206 RO-0536130-14 Fratila Ioan 1 0.555
207 RO-0428860-14 Antoniu Lucian & V.Cosmin 1 0.574
208 RO-0536126-14 Balog Ioan 1 0.59
209 HU-15-04489-14 Karacsony Mate & Szabo 1 0.594
210 RO-0000328-14 Banu Constantin 1 0.596
211 B-6234704-14 Van Damme-Weyns 1 0.655
212 HU-15-00131-14 Bajkan Istvan 1 0.664
213 RO-0532205-14 Butu & Soimosan 1 0.676
214 DV-2842-14-1137 Team Fulger & Basch 1 0.68
215 RO-0422019-14 Brasov Racing Team 1 0.701
216 RO-115037-14 Burciu & Oprea 1 0.717
217 DV-8596-14-354 Karl Heinz Lang 1 0.736
218 DV-0862-14-419 Burgermeister Agnes 1 0.737
219 RO-0272213-14 Stanciu Gigi 1 0.746
220 HU-D-815021-14 Mihalik Jozsef & Andras 1 0.754
221 RO-0227096-14 Bacalu Danut & Serafim Team B 1 0.758
222 DV-5222-14-266 Mattias Sprang 1 0.769
223 RO-0747902-14 Chiritescu Dragos 1 0.78
224 HU-D-815017-14 Mihalik Jozsef & Andras 1 0.78
225 RO-1140090-14 Budisteanu Sorin 1 0.799
226 HU-15-01366-14 Varga J & Szepesi I 1 0.803
227 HU-D-814565-14 Szalmasi & Szabo 1 0.813
228 HU-17-73369-14 Markus Miklos 1 0.819
229 GR-1040195-14 G & D Aslanidis-FCI GREECE 1 0.826
230 RO-1140089-14 Budisteanu Sorin 1 0.826
231 HU-D-744663-14 Adam Jozsef 1 0.84
232 DV-8596-14-374 Karl Heinz Lang 1 0.862
233 RO-0025336-14 Crainea Bogdan 1 0.863
234 RO-0132375-14 Corne D. & Manitiu M. Team B 1 0.879
235 DV-6110-14-317 Guver & Ulariu 1 0.88
236 DV-1773-14-610 Gaust Gherhart 1 0.893
237 HU-D-781264-14 Radocz & Mihalik & Csizmarik 1 0.897
238 HU-D-744724-14 Silay Ferencz 1 0.901
239 RO-0526514-14 Cojocaru & Panny & Solomon 1 0.913
240 HU-15-00044-14 Csehi & Mihalik Duo 1 0.915
241 HU-12-41359-14 Zeke Zsolt 1 0.922
242 RO-0132376-14 Corne D. & Manitiu M. Team B 1 0.962
243 B-3014172-14 Emil Denis 1 0.983
244 RO-0994024-14 Chebeleu Dan 1 0.987
245 DV-2454-14-105 Pall Marton 1 1.007
246 RO-0422021-14 Brasov Racing Team 1 1.086
247 RO-0339002-14 Tanase Alexandru 1 1.095
248 DV-2454-14-250 Team Taubenfreunde 1 1.097
249 RO-0682621-14 Mircea Otto 1 1.112
250 RO-0526095-14 Theresia & Liliana 1 1.128
251 HU-D-776049-14 Kecskemeti Zsolt 1 1.161
252 RO-0106002-14 Szilagyi Ioan 1 1.167
253 RO-0526038-14 Theresia & Liliana 1 1.185
254 HU-D-823850-14 Garaczi Janos 1 1.203
255 HU-D-733355-14 Ladanyi Daniel 1 1.211
256 RO-0002003-14 Black See One Loft Race 1 1.249
257 HU-D-731152-14 Kovacs Andras Team A 1 1.274
258 RO-0538029-14 Rosu Alin & Bianca 1 1.292
259 NL-1215646-14 Team Brabant Racers J.M.Vos Team A 1 1.364
260 HU-D-785351-14 Markus Istvan 1 1.382
261 RO-0980017-14 Fildan Vlad 1 1.393
262 HU-D-784223-14 Virag Gabor 1 1.394
263 DV-4087-14-77 Marcus Lecke 1 1.4
264 HU-D-746122-14 Gombos Lajos 1 1.434
265 B-2034452-14 Eddy Stulens 1 1.454
266 RO-0227077-14 Bacalu Danut & Serafim Team A 1 1.526
267 RO-0002024-14 Black See One Loft Race 1 1.56
268 HU-D-776814-14 Varga Janos 1 1.593
269 RO-0014991-14 Olteanu Cosmin Team A 1 1.598
270 RO-0106016-14 Szilagyi Ioan 1 1.618
271 DV-8596-14-327 Karl Heinz Lang 1 1.639
272 HU-10-95402-14 Radocz & Mihalik 1 1.659
273 DV-2454-14-113 Balog Ioan 1 1.782
274 RO-0680029-14 Iuga Dorin Team A 1 1.802
275 HU-D-777352-14 Kiss & Mihalik 1 1.823
276 HU-M-137767-14 Gombos Lajos 1 1.925
277 DV-5950-14-184 Anton Deigner 1 1.966
278 RO-0533637-14 Tau & Gadarici 1 1.987
279 RO-0014967-14 Olteanu Cosmin Team B 1 2.028
280 DV-2842-14-1006 Roland Kraus 1 2.13
281 RO-115033-14 Burciu & Oprea 1 2.171
282 RO-0852023-14 Cristian Neacsu 1 2.273
283 HU-17-73353-14 Markus Miklos 1 2.314
284 RO-0532206-14 Butu & Soimosan 1 2.376

Toate Editiile / Concursuri

Porumbeii inscrisi la acest columbodrom vor beneficia de urmatoarele antrenamente: 2 x 5 km, 2 x 10 km, 2 x 20 km, 2 x 40 km, 2 x 60 km, 2 x 80 km.         Etapele in care porumbeii inscrisi...
   Stimati columbofili , sunteti invitati sa participati la A TREIA EDITIE a Columbodromului "Andrei Saguna" Arad care va avea loc in anul 2011.       Columbodromul "Andrei Saguna” Arad...

Informatii utile

Porumbeii sositi la finala Sopron 420 km, locurile 10-50 vor fi scosi la licitatie in perioada 1.10-30.10 pe site-ul http://www.licitatie-porumbei.ro/licitatii. Ii rugam pe cei care inca nu au trimis pedigree-le porumbeilor sa ne contacteze cat mai repede. Va Multumim !!

Toti participantii, care au porumbei sositi dupa licul 50 la etapa finala Sopron, au posibilitatea de a-si cumpara porumbeii contra sumei de 200 lei timp de 10 zile, pana in data de 01.10.2017. Dupa aceasta data porumbeii vor intra in proprietatea columbodromului. Va multumim!

Inventarul din data de 13.09.2017 este disponibil aici

Pentru transportul porumbeilor din tara la columbodromul nostru va rugam sa sunati la acest numar: 0732170200

Deoarece nicio comapanie de curierat nu mai transporta porumbei, s-au creat centre de colectare, in tara, pentru Columbodromul din Arad. Aici aveti datele de contact, sau in sectiunea de contact a site-ului: 

 
Cluj-Napoca:
Racean Alexandru, tel: 0740 455 980
Prahova:
Tules Ialcin, tel: 0722 451 669
Budisteanu Sorin
Pitesti Aleea Carpenului Bl E 4  Ap 27
Jud Arges
Tel 0766-258417

Concursuri

Comentarii si Pareri

Vezi toate comentarile

20-09-2016puscasu
buna ziua , am gasit un porumbel cu seria Ro2016 928605 fci ranit la o aripa in judetul Botosani.daca sunte ti interesat de el ma puteti contacta la 0740452232
02-09-2016Victor
Am gasit un porumbel voiajor de concurs cu seria RO 2015 884518 FCI BRICON 5000 in jud. Ialomita , localitatea Axintele.Tel 0751127235.
12-07-2016Petre
Buna ziua ! Astazi data de 12-07-2016 am prins porumbeii cu seriile (=0688256-2010=) (=2014-FCI-0547868=)si (=2015-RO-FCI-331363=) !!! Oras-Bumbesti-Jiu- Sat-Tetila relatii pe Email--- mbibanu12001@yahoo.com !
03-07-2016suciu cosmin
Buna ziua, am gasit in data de 2 iulie 2016 porumbel voia7or cu SERIA: RO 2015 -057622- in zona martinesti 7ud clu7. Statea pe lac pe niste plante de apa epuizat. Va rog sunati la 0748780046

Sponsori si Parteneri

Social